De proef met de A, B en C-Elftal-Com- missie kan in z'n qeheel wel als geslaagd beschouwd worden. Veel dank is de club verschuldigd aan menschen als Du Buy, Struys, Schaaphok, Claus, Nigtevegt Sr. en Jac. Kohier, die hoewel niet in een com missie zittend, Zondag in Zondag uit met de jongens medetrokken. Het is zeker niet om na te kaarten, maar geheel en al om onze gedragslijn voor onze leiders vast te leggen, dat ik het volgende even naar voren breng. Eenigen tijd geleden zijn de A-adspiran- ten op instagnatie der leiders uit het veld geloopen. Dit nu mag niet meer voorkomen. Men wordt dan voor een commissie ge daagd, waar men zeker veroordeeld wordt, de A.F.C.-naam wordt dus geschaad en last not least wordt men nog beboet ook. De eenige juiste houding in dergelijke ge vallen is te trachten de zaak tot een goed einde te brengen en dan in overleg met het bestuur zijn beklag bij den betrokken bond te doen. De A.F.C.-officials verlustigen zich elke week in de keurige wijze waarop den volke kond wordt gedaan van de opstellingen van onze jongenselftallen. Wij danken dit aan den heer Struys, vader van één onzer junioren, die zich hiermede wel bijzonder verdienstelijk maakt. De Enquêtecommissie heeft ook dit jaar weer bergen verzet. Ongeveer midden in het seizoen was de toeloop van nieuwe leden zoo sterk, dat we de toevoer zoo goed als stopgezet hebben. Hierin schuilt een groote moeilijkheid. Het is natuurlijk mooi een zoo groot mogelijke vereeniging te hebben, maar die leden willen voetballen en behalve het feit, dat wij maar 3 velden hebben, komt het voor dat nieuwe leden evenveel voet baltalenten hebben als ondergeteekende, en dat is al bitter weinig. De oplossing zal wel zijn, dat elk nieuw lid, dat beslist wil spelen, dan maar eerst proeven van zijn bekwaam heid moet afleggen. Nu ik het toch zoo over de Enquête commissie heb, wil ik niet nalaten te ver melden, dat deze commissie een groot ver lies lijdt door het uittreden van hun secreta ris Ben Smits. Ben heeft het werk altijd met liefde en accuratesse gedaan, en wij zien hem dan ook noode vertrekken. Wij wenschen hem van harte veel geluk en voorspoed in het schoone Bilthoven. Het aantal leden bedraagt thans: 500 te gen 550 in 1934-1935, hetgeen zijn oorzaak vindt in vele bedankjes en afvoeringen. Met ,,De Schakel'' zijn wij de laatste ja ren niet zoo gelukkig. Eerst moest het aan tal pagina's vanwege de dubbeltjes inge krompen worden en daarna kregen wij de redacteurs-misére. In October 1935 moest Jo Wijnand zich terugtrekken als redacteur en als Kascommissielid en men zal het met mij eens zijn, dat dit één van die verliezen is, die men niet zoo gemakkelijk te boven komt. Jo heeft van „De Schakel'' ontegen zeggelijk één der beste clubbladen in Ne derland gemaakt. Wel vonden we in Piet Lindner een alleszins competente plaats vervanger, maar helaas, na luttele maanden moet ook hij zich terugtrekken. Het is dui delijk, dat ik na al deze tegenslagen met groote vreugde gewag maak van de be reidverklaring van Sijmen Wit om weer als Schakelredacteur op te treden. Vooral bij de ouderen zal deze „come back" met blijdschap begroet worden, want voor hen toch is Sijmen de grondlegger van al het schoons waarop door Wijnand is voortge bouwd. Wij weten, dat Sijmen veel in tijd nood verkeert en vertrouwen dan ook op de medewerking van de A.F.C.-journalisten. Behoudens een enkel particulier fuifje wordt er bij A.F.C. niet zooveel feestgevierd als men in de voetbalwereld geloof ik wel denkt. De herdenking van onze 41ste ver jaardag werd in de eerste plaats gevierd met het traditioneele réunisten-diner. Voor het eerst vond dit plaats in de Port van Cleve, waar we ons wonderwel op onze plaats voelden. Tijdens de één of twee apé- ratiefjes, welke voor een dergelijke maaltijd worden genuttigd, vond een kleine plech tigheid plaats, n.l. het overhandigen door de adspiranten en de dochter van Schaf van het schilderij, hetgeen van onzen Eere voorzitter gemaakt is en waardoor de mo gelijkheid geschapen is, dat Schaf, als hij hier niet is, er tóch is. Dat Dr. Pim van Raamsdonk den Nobel prijs, tijdens deze maaltijd overhandigd werd, scheen wel zeer bijzonder in den smaak te vallen, want zelden heb ik een dergelijk enthousiasme bij deze „cérémonie protocolaire" gehoord. Het was dan ook een kleine belooning voor de groote diensten door Pim aan A.F.C. bewezen. De dames kregen ook gelegenheid hun A.F.C.-liefde te luchten en zoo werd er ook nog een gemengde avond in het Clubhuis A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6