Het 5de en 6de promoveeren wel, hetgeen speciaal voor het 5de een succes is, daar dit team reeds een jaar na zijn degradatie we der in de Res. 1ste Klasse A.V.B. uitkomt. Een eenvoudige, doch welgemeende huldi ging zal binnenkort volgen. Niettegenstaande de grootsche plannen is het 1ste er weer niet in geslaagd ook eens een kampioenschap in de wacht te sleepen. De kans is er wel geweest, maar eclatante overwinningen werden zeer onaangenaam afgewisseld met niet minder eclatante nederlagen en zoo was deze bijna vrouwe lijke wispelturigheid oorzaak, dat de vierde plaats ons deel werd. De groote winst van dit min of meer teleurstellende resultaat is, dat steeds duidelijker aan het licht kwam, dat de voetbaltechnische leiding in onze vereeniging absoluut onvoldoende is. Men kan nu eenmaal tegenwoordig niet meer uit sluitend volstaan met een Elftal-commissie, welke een elftal kiest. Er is, wil men zijn partijtje mee blijven blazen een apparaat noodig, dat behalve de elftalverkiezing, de training, vorming, opleiding enz. der spe lers op de meest serieuse wijze behandelt. De menschen, die zich hiervoor beschikbaar stellen hebben m.i. een allerbelangrijkste functie in de club, een functie welker ge wicht in vele gevallen boven een bestuurs lidmaatschap uitgaat. Dat men van de noodzakelijkheid, in dit opzicht van koers te veranderen, overtuigd is, bleek wel uit de belangstelling voor een tweetal vergaderingen, welke onlangs ge houden zijn en waar dit punt ter sprake werd gebracht. Laat ons hopen, dat de voorbereidende werkzaamheden, welke hier verricht zijn, tot groote successen mogen leiden. De Bekercompetitie heeft ons weer niet veel succes gebracht. Na een overwinning op Laren, sneuvelden we tegen Zeeburgia. In het Aroltournooi was het ook al mis. De eerste wedstrijd tegen U.V.V. was tevens de laatste, we verloren met 3—2. R. van Nek, Lungen en W. Burger wa ren onze representanten in het Amster- damsch Elftal, terwijl Charles ook nog in een Zwaluwen- en een Olympisch-team uit kwam. Nesenberend speelde met een Am- sterdamsch proefelftal mede. Van het 2de valt helaas weer niet veel goeds te vermelden. Het is naar mij ge voelen een elftal zonder „ziel". Als men wint is het goed, verliest men dan is het ook best. Niets is er meer over van het roemruchte 2de uit de Reserve 1ste Klasse, terwijl er toch diverse spelers in zijn, waar van iets verwacht mag worden. Voor het volgend seizoen moeten er zeker maatrege len genomen worden om dit elftal uit de impase en apathie te halen. Het 5de deed nog een bijna geslaagde poging om 'n A.V.B.-Beker voor A.F.C. te winnen, hetgeen hun in de tweede verlen ging in de finale door O.V.V.O. belet werd. Van de Junioren valt te vermelden, dat zoowaar het B.-elftal ook kampioensneigin gen had. De T.O.G.-jongens bleken echter toch sterker te zijn en zoo ontliep ons een 6de kampioen. - - - adspiranten A schijnen toch no gal van v. Kol's lessen op te strijk en en hadden een vrij behoorlijk seizoen. Op het Frisia-tournooi, waarvoor zij na het bezoek van de Frisia-jongens bij ons, waren uit- genoodigd behaalden zij een mooi succes en wonnen den lsten prijs, terwijl de junioren den 2den meepikten. Onze boys kwamen met hun leiders van Dijk, Staats en Selles enthousiast uit Leeuwarden terug. De ont vangst schijnt daar inderdaad daverend ge weest te zijn en we kunnen dus spreken van hernieuwde aangename betrekkingen met het aloude Frisia. In de Elftalcommissie A vond midden in het seizoen een mutatie plaats door het uit treden van haar secretaris Piet Bos, die tevens als bestuurslid bedankte. Op de Buitengewone Alg. Vergadering d.d. 6 Januari welke dientengevolge gehouden moest worden, werd Piet op buitengewoon hartelijke wijze door Galli dankgezegd voor al hetgeen hij voor de club gedaan heeft. In zijn plaats werd na een nek aan nek race met Nic. Selles Tacke gekozen, terwijl in het bestuur bij enkele candidaatstelling Bonkink zijn intrede als 2de secretaris deed. Ook ik wensch in dit verslag Piet nog eens hartelijk dank te zeggen voor de buitengewoon prettige samenwerking. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! STANDEN. plaats gesp. gcw verl. gel. vóór tegen pt. I 2e kl. K N.V B. 4 18 7 5 6 52 49 20 II Res. 2e klasse 4 16 7 6 3 46 34 17 "I 3e IV le kl. A.V.B. 1 16 13 2 1 72 24 27 V 2e 1 16 13 1 2 69 31 28 VI 3e 1 16 14 2 115 20 28 VII 6 16 6 10 48 47 12 Jun, 1ste klasse 7 16 4 10 2 28 42 10 3de 2 16 12 3 1 67 32 25 Adsp. 1ste kl. 5 16 6 7 3 40 31 15 2de 7 12 1 7 4 23 43 6 3de 6 14 4 8 2 30 44 10 4de 1 16 12 4 67 7 28 - 5 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5