W at iedere A.F.C. ~er bekoort te weten. Wanneer deze „Schakel" verschijnt, heeft het seizoen 1935—1936 jmet onze Jaarlijk- sche Algemeene Ledenvergadering zijn offi- cieele einde gevonden en werd een nieuw vereenigingsjaar ingeluid. De jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester zullen u een getrouw beeld van alle gebeurtenissen en resultaten hebben gegeven. Het zou daarom overbodig zijn ook hier nog weer eens een terugblik te geven. Bovendien me moreerde ik reeds in de vorige „Schakel" de sportieve successen, n.l. de kampioen schappen van ons 3e, 4e, 5e en 6e elftal, waarbij zich inmiddels nog de adspiranten D hebben gevoegd. Dit laatste is zeker nog de vermelding waard. Een kampioenschap onder de adspiranten geeft extra hoop voor de toekomst. Bravo, jongens! Gaat zoo door. Jullie kent nu dat mooie gevoel, te weten, dat je in je afdeeling na hard wer ken het hoogste hebt bereikt. Het hoogste voor jezelf, voor je elftal en bovenal voor je club, voor onze A.F.C.! En daar gaat het om. 5 Kampioenselftallen is inderdaad een op merkelijk en verheugend resultaat. Het is duidelijk, dat zulk een succes in breede krin gen den wensch deed opkomen, in het ko mend seizoen opnieuw, maar nog veel intensiever dan tot nu toe, alle krachten in te spannen deze successen ook tot de hoogste elftallen uit te breiden. De bijeen komsten der oudere leden en de gedachten- wisseling, welke tusschen de spelers heeft plaatsgevonden, waren hiervan het spre kendst bewijs. De besprekingen der ouderen hadden tot gevolg, dat op voorstel van A. F. de Vil der een commissie werd gevormd bestaande uit de H.H. C. Bekker, C. A. W. Hirsch- man, ondergeteekende en B. Bonkink als secretaris. Deze commissie had de opdracht een rapport samen te stellen waarin de bestaande toestand bekeken en richtlijnen voor de te volgen werkwijze werden aange geven. De inhoud van dit rapport zal den meesten lezers reeds bekend zijn. Waar in verband met verschillende omstandigheden de H.H. Bekker en Hirschman wel bereid waren de technische leiding met raad en daad terzijde te staan, doch geen zitting in de Elftalcommissie wenschten te nemen, besloot het bestuur tot de instelling van een Technische Commissie over te gaan, be staande uit de 3 door de Algemeene Ver gadering (dus de spelers) te kiezen Elftal- Commissieleden, alsmede uit beide genoem de Heeren, wier rijke ervaring waarlijk geen nadere toelichting van noode heeft, terwijl op zijn verzoek ondergeteekende als verbindingsschakel met het Bestuur aan de Commissie werd toegevoegd. Vanzelfspre kend zal het rapport de basis voor de werk wijze der T.C. moeten wezen en daar dit rapport ook door de spelers is besproken, mag men aannemen, dat de gekozen Elf tal-Commissie daarmee ook Ivolkomen ac- coord gaat. Het is niet denkbaar, dat de E.C. geas sisteerd door de H.H. Bekker en Hirschman niet het volledige vertrouwen van onze ge- heele vereeniging, zoowel van spelende als niet-spelende leden zou hebben. Zulk een volkomen vertrouwen is ook een gebieden de eisch, wil men inderdaad kans op goede resultaten hebben. Waanneer een dergelijke sfeer van vertrouwen eenmaal geschapen is, en zich duidelijk demonstreert, dan zullen ook zij, die straks waardig worden gekeurd de eer, het bestaan en de toekomst van A.F.C. in het eerste en tweede elftal te ver dedigen, hun verantwoordelijkheid ook vol komen beseffen. Onze oud-keeper J. G. Börnemann heeft zich bereid verklaard onze keepers dezen zomer eens goed onder handen te nemen. Laat ons hopen, dat hij er in slaagt, het volgend seizoen een tweeden Börnemann onder de lat te brengen. Deze „Schakel" verschijnt onder leiding van een nieuwen redacteur. Piet Lindner heeft zich gedwongen gezien voor deze functie te bedanken en van deze plaats zij hem een woord van hartelijken dank ge bracht voor de moeite, welke hij zich voor ons clubblad getroost heeft. Als redacteur werd S. L. Wit door het Bestuur benoemd. Het is eigenlijk te gek om van een „nieuwen" redacteur te spre ken, want onze Sijmen heeft deze functie indertijd reeds eenige jaren en met veel succes waargenomen. Wanneer hij het erop dezelfde wijze als vroeger afbrengt, kun nen we van zijn terugkomst pleizier beleven. Wij hebben echter de stille hoop, dat de ja ren zijn humor nog verfijnd, zijn oordeel over menschen en toestanden nog verdiept hebben, waarvan wij op den afscheidsavond van Ben Smits reeds een voorteeken meen den te kunnen constateeren. Oude „Seagull" A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3