Honkt al. voor 12). Tegen Olympia werd de toss ver loren en daarmede het derde punt. A.C.C. scoorde ook hier 90 runs, maar daar Olym pia er 28 wist te scoren, konden de Olym- pianen niet meer worden ingezonden. De eerste plaats wordt bezet door C.V.H. 2, dat 4 innings-overwinningen achtereen wist te behalen. Tegen deze concurrent zal wel een erg harde noot door ons derde moeten worden gekraakt. Voor de Zaterdagmiddag competitie heeft A.C.C. zich dit jaar de luxe van 2 elftallen gepermitteerd. Het A-elftal laat zich niet onbetuigd en bezet met 4 overwinningen en 1 nederlaag de eerste plaats. Het B-elftal deed iets minder goed, doch wist niettemin de derde plaats in te nemen met 2 over winningen, 1 draw en 1 verloren partij. Beide afdeelingen dezer competitie stel len A.C.C. in staat al haar leden geregeld te laten cricketten. De Junioren speelden slechts één wed strijd en wel tegen V.R.A., waarvan op af doende wijze werd gewonnen. De oude con current, V.V.V. verloor reeds van V.R.A., zoodat hier een goede kans op het kam pioenschap bestaat. Te elfder ure werd alsnog een A.C.B.- Zondagcompetitie in het leven geroepen, waaraan door A.C.C. met een 4de en een 5 de elftal wordt deelgenomen. In de A.C.C. is derhalve voor elck wat wils. ALCEDO. Nu de zomersporten op ons terrein weer in vollen gang zijn, is het mij zeer zeker een aangename taak om de A.F.C.-ers een en ander te vertellen over de resultaten der Honkbal-negentallen onzer Vereeniging. Het eerste negental nam allereerst deel aan de Openings-wedstrijden van den N.H.B. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen het 2e negental van het aloude Quick, welke wedstrijd in een groote overwinning voor de onzen eindigde, n.l. 317. In de tweede ronde kwamen wij uit tegen het 1ste negental van dezelfde vereeniging (momen teel kampioen van Nederland). In een zeer spannende en door ons zeer goed gespeel de wedstrijd verloren wij met slechts 3—2. Speciaal het veldwerk en niet te vergeten het ..pitchen" had ieders bewondering, zoo dat dan ook in verschillende tijdschriften de A.F.C. al bij voorbaat gedoodverfd stond als kampioen harer afdeeling. De competitie heeft ons echter anders ge leerd. Speelden wij tegen Quick in topvorm (misschien te gced zelfs), in de volgende wedstrijden zou blijken dat er heusch nog wel iets aan ons spel ontbreekt. Wel wer den van de vier wedstrijden er drie gewon nen n.l. E.D.O. 2—A.F.C. 19—23 A.F.C. 1—V.V.G.A. 2 12-9 A.F.C. 1—D.E.V. 1 4—14 Z.R.C. 1—A.F.C. 1 20—23 maar toch zijn de prestaties bij lange na niet wat zij wel konden zijn. Wel zijn wij in vergelijking met verleden jaar een stuk zwakker (vooral het gemis van v. Munster als catcher doet zich geducht voelen), maar toch met aller medewerking zullen en moe ten wij dit jaar een behoorlijk figuur in de 2e klasse slaan. Hiervoor is in de allereerste plaats noodig een goede teamgeest en niet zooals het een paar wedstrijden is voorge komen dat wanneer de één of andere speler een fout maakt, er verschillende spelers be ginnen te „kankeren". Dit is onjuist en moet de volgende wedstrijden beslist afgeloopen zijn, anders zal het Bestuur niet nalaten hiertegen maatregelen te nemen. Momenteel is de stand in de 2e klasse bijgewerkt tot 14 Juni: A.F.C. I 4 gesp. 3 gew. 1 verl. 6 pnt. Haarlem II 4 gesp. 3 gew. 1 verl. 6 pnt. D.E.V. I 4 gesp. 3 gew. 1 verl. 6 pnt. Wat het tweede negental betreft, dit is zeer zeker sterker dan verleden jaar, voor al daar wij nu de beschikking hebben over een paar goede bowlers. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen ,De Algemeene" welke wedstrijd in een 25—3 overwinning eindig de. Door een hergroepeering in de 3e klasse bleef deze wedstrijd echter niet als compe titie-wedstrijd geldig. De eerste competitie-wedstrijd bracht het 2e negental tegen Simson, welke wedstrijd gewonnen werd met 24 18. Wij hebben veel vertrouwen in dit negental en gelooven ook dat het in de 3e klasse een zeer goed figuur zal slaan. Verder wil ik een woordje richten tot de oudere A.F.C.-ers, speciaal die, welke 's zo mers meerdere malen naar de Honkbal wedstrijden komen kijken. - 15 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerdersl

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 15