Cricket. De A.C.C., geprikkeld door het kostbare bezit van het Eilers-veld en bezield van levenslust en optimisme, heeft met succes een aanvang gemaakt met haar 16de levens jaar. De aantrekkelijkheid van onze cricket- afdeeling bleek groot, want velen meldden zich als lid aan. De leden zelf, jong en oud, hebben de handen uit de mouwen gestoken en er aan mede geholpen, dat Amsterdam een behoorlijk cricketveld rijker is gewor den. De nieuwe Schakel-redacteur, eigen lijk een oud-gediende, stond bereidwillig een gedeelte van zijn blad af om een beknopt overzicht van de sportieve resultaten der A.C.C. te kunnen geven. Ongetwijfeld zal dus de samenwerking met hem even goed zijn als die met zijne voorgangers. Het Eerste elftal begon met den uitwed strijd tegen C.V.H., waarop een benauwde overwinning met 9 runs werd behaald, der halve geen éclatante doch niettemin een verdiende overwinning, behaald in de tegenwoordigheid van veel A.C.C.-suppor ters. De tweede wedstrijd was uit tegen R.C.H. De Racingers werden volgens de regels der kunst verslagen, vooral dank zij een meer dan keurige century (100 not out) van W. Staats. Tegenover het A.C.C.- totaal van 174 stlede R.C.H. slechts 51 runs. De eerste thuiswedstrijd, n.l. de te gen de Stichtsche kon eerst tegen 2 uur beginnen vanwege het zeer slechte weer. De A.C.C.-ers stonden goed te batten. Henny Immig scoorde een zeer fraaie en stevige 51. Het totaal werd 150. De Stich tenaren speelden met 89 voor 4 den tijd uit, zoodat het resultaat een draw werd. Dé Kessler vergastte vriend en vijand op een mooi partijtje batten. Hierna werd de lange en verre reis naar Enschede ondernomen en wel per autobus. Het onthaal was als gewoonlijk buitengewoon hartelijk, maar de regen bedierf veel van het cricketgenot. P. W. scoorde 150 voor 9 en toen A.C.C. aan het bat ging, was er slechts een kleine 2 uur te spelen. Als Staats er 28 heeft ge scoord, maakt de regen een einde aan de pret en is het wederom een gelijk spel. De kennismaking met het cricketteam van Sparta te Rotterdam bezorgde wat de spor tieve successen aangaat een desillusie, want op Spangen werd de eerste nederlaag ge leden. De A.C.C.-batsmen, met uitzondering van H. Scheepstra (24 n.o.) en H. Immig (12) faalden en het totaal werd een magere 83. Het zat de Spartanen wel ietwat mede doch dit vermag toch niet een voorsprong van 63 runs (Sparta 146) te verklaren. Na den wedstrijd bleek het dat Sparta een wel kome tegenstander is. Al met al staat het eerste er niet slecht voor, want van de 10 elftallen wordt de 3de plaats ingenomen. Was men ten aanzien van het Tweede elftal wat sceptisch gestemd, omdat sinds jaren thans weer in de. 2de klasse van den N.C.B. wordt uitgekomen, dan bleek al spoedig dat men zich waarlijk had vergist, want de vier tot op heden gespeelde wed strijden werden alle gewonnen, twee zelfs bijna met innings. De eerste ontmoeting tegen V.R.A. 2 was een narrow escape, want nadat het tweede 78 runs had ge scoord, werd V.R.A. met moeite onder dit totaal gehouden, In de 2de innings deed V.R.A. een vergeefsche poging om den achterstand in te halen. Tegen R.I.O. thuis werd uit een ander vaatje getapt en toon de het 2de ook behoorlijk te kunnen bat ten. Woudstra en Nauta scoorden zelfs 77 runs voor het 1ste wicket en met aller hulp werd het totaal 161. R.I.O. werd onder groote spanning voor 83 uitgegooid en kreeg de follow-on, maar slaagde er voor het verlies van 7 wickets in de ontbrekende runs te maken. Ook tegen Rood en Wit werd goed gescoord, nadat de Haarlemmers voor het voor hun doen magere totaal van 74 aan den kant waren gezet. Nadat De Baare (29) en Eysvogel (36) A.C.C. had den binnen'' gebracht werd voor het ver lies van 9 wickets (Disselkoen 49) op 215 gesloten. R. W. werd dus nogmaals in gestuurd, doch slaagde er in met den lOden man op de mat juist den tijd uit te spelen. Tegen U.V.V. thuis werd dank zij een keurige innings van Woudstra (74) en van De Baare (54) een totaal van 173 bereikt. De Utrechtenaren hadden allen voor 98 een beurt gehad (D. Prent 5 voor 29) doch de tijd was te kort om een poging voor het extra-puntje te ondernemen. Het tweede bezet thans de eerste plaats, doch zal binnenkort de rivalen Kampong en V.V.V. 2 tegen zich krijgen. Het derde elftal, voor het eerst in den N.C.B, heeft ook al geen reden tot klagen, want het begon met een inningsoverwinning op R.I.O. 2. R.I.O. scoorde er 40, het derde 90, waarna R.I.O. in de 2de innings voor 19 letterlijk werd opgeruimd (J. Immig 6 - 13 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 13