na kampioen, voorwaar een unieke gelegen heids eens hoog van den toren te blazen. Om te beginnen met het derde moet mij dadelijk van het hart dat wij het dit jaar niet cadeau hebben gekregen hetgeen de verschillende uitslagen afdoende hebben be wezen. Reeds in de vorige Schakel wees ik er reeds op dat de laatste nog te spelen wedstrijden ons nog moeilijkheden zouden opleveren. Dit bleek juist te zijn, want zij werden allen slechts met één doelpunt ver schil gewonnen. En als ik hier speciaal nog even op terug wil komen dan is het hoofdzakelijk om onze prestatie tegen D.E.C. 2 te vermelden. Niet dat het nu zoo'n prestatie is om met een onvolledig elftal een wedstrijd uit het vuur te slepen doch om meer den nadruk te leg gen op den ijver en wil onzer spelers om voor onze A.F.C. wederom een kampioen schap te bewerkstelligen. Reeds spoedig na het begin gelukte het ons een 10 voor sprong te verkrijgen. Toen echter Schro der uitviel en Thonus het elftal kwam com plementeeren ging het niet zoo goed meer. Het gevolg was dan ook dat D.E.C. meer aanvallend optrad en gelijk maakte. Intus- schen was echter Han Ruys ook verdwenen tengevolge van een ernstige enkelblessure. Invaller was er niet meer zoodat met tien man verder gespeeld werd. Na rust ging een der tegenpartij op Addé Kleyns hand staan waardoor deze ongeveer een kwartier bui ten gevecht gesteld werd. Eerst toen bleek dat er een kampioenschap op het spel stond. Een ieder was zich hiervan ten volle bewust en door een buitengewoon enthousiasme ge lukte het ons even voor tijd op keurige wijze de winnende goal te scoren. De wedstrijd tegen Z.R.C. 2, welk elftal slechts één punt in de geheele competitie behaalde werd tenslotte nog een benauwde 10 zege, wat zeer zeker de verhouding niet was. Tweemaal drie kwartier hebben wij het vijandelijke doel bestookt doch steeds weer was er iets dat ons den weg naar suc ces afsneed. Het spel werd veel te klein ge houden terwijl de buitenspelers veel te wei nig te doen kregen. Het effectvolle terrein werkte er ook al niet toe mede om behoor lijk voetbal te spelen. Even voor tijd, toen de tegenpartij meer op den man dan op den bal lette gelukte het onzen rechtsbuiten te doelpunten. Na deze twee wedstrijden bleef ons nog slechts één over n.l. Ahrends V.V. 2 uit op den Zuidelijken Wandelweg. Des morgens om elf uur moesten wij aantreden en al da delijk bleek dat de wind en het harde droge veld het spel niet vergemakkelijkten. Des ondanks werd er door ons goed gecombi neerd en veel geschoten speciaal door H. Weverink die er zeer veel voor voelde in dezen wedstrijd te scoren. Dit gelukte ech ter onzen midvoor één seconde voor rust toen hij een fout van de verdediging af strafte. Ook na rust bleken wij sterker zon der nog in staat te zijn de score te verhoo- gen. Wel bleek het toen in de voorhoede niet meer zoo te vlotten doch de aanvallen der .Arendjes" waren niet zoo gevaarlijk, dat wij ons ongerust behoefden te maken. Met ongewijzigden stand kwam het einde. Rest mij nog te vermelden dat H. Ruys niet kon spelen en Thonus na zijn ziekte weer geheel de oude blijkt te zijn. Buitengewoon sympathiek deed het aan dat verschillende oudere leden ,,acte de pré- sence" gaven terwijl ook het Bestuur ver tegenwoordigd was. Ik geloof dat indien de oudere leden wisten hoeveel waarde aan hun aanwezigheid wordt gehecht en hoe deze door de lagere elftallers wordt gewaar deerd zij zeker meerdere eerste klasse wedstrijden zouden laten gaan om een lager elftal van „hun" Club A.F.C. aan te moedi gen. Bij voorspoed minder, doch juist bij tegenslag is hun aanwezigheid een moreele stun, die er soms toe kan leiden een schijn baar verloren wedstrijd ten onzen gunste te doen eindigen. Aangezien ik van het vierde niets mag vertellen moet ik er dus mee volstaan hen hier van deze plaats nogmaals geluk te wenschen met het behaalde kampienschap. Ook jullie hebben het niet cadeau gekregen en in de laatste wedstrijden mocht geen puntje meer verloren worden. Het logische gevolg is hiervan geweest dat het spelpeil eenigszins terugliep, onder hoogspanning speelt men nu eenmaal niet zijn beste spel. Jullie bleken echter wel tegen den druk opgewassen zoodat ook hier de benoodigde punten verkregen werden. En als ik dan zoo bij het vijfde arriveer dan kan ik vermelden, dat deze het kam pioenschap „op hun slofjes" hebben ge haald. Tot Zondag j.l. waren wij zelfs nog ongeslagen, doch dank zij het wegblijven van een paar spelers mocht het niet ge lukken dit trotsche record te behouden en met 2-1 moesten zij het onderspit delven. Desondanks is het een kranige prestatie van Henk Stallmann en zijn mannen. Henk jullie A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6