Het was al vrij laat toen de jongens hun legersteden opzochten, wat hen echter niet weerhield den volgenden morgen prompt op tijd op het veld aanwezig te zijn. Om 10 uur reeds begonnen de wedstrij den waaraan in de Adspiranten afdeeling deelgenomen werd door Frisia—W.V.V., L.S.C. en A.F.C. In de eerste ronde verloor Frisia in een goeden wedstrijd van het, echter nog beter spelende, L.S.C. met 42, waarna onze jongens in een zeer slecht gespeeld partijtje puntloos gelijk speelden tegen het iets ster ker zijnde W.V.V. Onze tegenpartij ver mocht echter geen der 3 te nemen straf schoppen in een doelpunt om te zetten, ter wijl bij ons de eerste ons reeds in de finale deed komen. In dezen eindstrijd tegen L.S.C. boekten we reeds na drie tellen een achterstand, doch lieten onze jongens zich hierdoor niet inti- mideeren. Na een aanvankelijk gelijkop- gaand spel kwamen we allengs in de meer derheid om tenslotte over alle linies te do- mineeren. Er werd 100 procent beter ge speeld dan in den eersten wedstrijd en 4 goede goals waren de juiste belooning waar mee we den eersten prijs in de wacht sleepten. De Juniores speelden een halve compe titie met de dito's van Frisia en W.V.V. en ook zij slaagden er niet in in den eersten wedstrijd, eveneens tegen W.V.V., een be hoorlijk spel te ontwikkelen en een ver diende 30 nederlaag was het resultaat. Kwam dit soms omdat zij, evenals onze adspiranten in hun eerste wedstrijd tegen W.V.V. in een wit shirt speelden? We we ten het niet. Een feit is, dat in de tweede wedstrijd, ook weer zooals bij de adspiranten, toen onze rood-zwarte kleuren aan hun body's prijk ten, ze uit een heel ander vaatje tapten. Tegen het gevreesde Frisiaelftal, dat in- tusschen eervol met 1-0 door W.V.V. ge slagen was, werd het beste beentje voor gezet en toen we nadat gedraaid werd met gelijken stand de wind meekregen, lieten we alle hoop nog niet varen. Tot 10 minutenvoor het einde was de strijd nog niet beslist. Toen viel de beslis sing in ons voordeel en met 1-0 was re vanche genomen voor de met dezelfde cijfers in Amsterdam geleden nederlaag en de tweede prijs was ons. Met opzet heb ik in deze korte wed strijdverslagen geen namen genoemd. Beide elftallen speelden met 3 invallers en de hoofdzaak is dat allen hun best hebben ge daan op het door den regen zeer moeilijk te bespelen terrein. Na afloop der wedstrijden reikte Frisia's Voorzitter, de heer Visser, met welgekozen woorden de fraaie prijzen uit. De eerste adspiranten-prijs, een mooie in de geel- blauwe Frisia-kleuren geëmailleerde ster vormige medailje, welke door de Frisia- bestuursleden was aangeboden en de tweede junioresprijs, een groote medailje, werden door ons mee naar Mokum genomen. Verder kregen alle spelers nog een eet bare herinnering. Tijdens de pauze werd aan alle deelnemers een lunch aangeboden, waarbij weer vele hartelijke woorden werden gesproken en waarbij een niet te beschrijven prettige stem ming heerschte. Na afloop der wedstrijden verzamelden de A.F.C.'ers zich aan een gezellig eterijtje waarbij verschillende Frisia Bestuurderen en de ouders van Schaaphok en Claus, die per auto uit Amsterdam gekomen waren om de verrichtingen van hun zoon's en hun kor nuiten gade te slaan, aanzaten. Daarna afscheideen afscheid van yrienden, dit zegt genoeg. Voordat we het wisten waren we weer in Amsterdam en zaten we in onze stam kroeg na te praten van een dag zooals men zelden meemaakt. Ik wil echter niet eindigen alvorens ook van hieruit nogmaals een woord van dank te spreken, dank aan allen, voor alles wat zij voor onze jongens gedaan hebben en niemand zal het mij kwalijk nemen wanneer ik dan slechts één naam noem: Leo Ben- ninga, de voorzitter der organisatie-commis sie, die je nooit zag, die overal was en die alles tot in de puntjes geregeld had. En tot slot een: ,,Tot spoedig weerziens N. W. SELLES. HET DERDE, VIERDE, VIJFDE EN WAARSCHIJNLIJK HET ZESDE KAMPIOEN HUNNER AFDEELING. Slechts zeer zelden zal een „verslag gever" zich met zooveel plezier van zijn taak gekweten hebben als ondergeteekende het op het oogenblik doet. Wat is aange namer dan in de gelegenheid te zijn slechts gunstige berichten uit te kunnen brengen? En dit is hier inderdaad het geval. Zooals U uit het hoofd hebt kunnen zien zijn drie elftallen definitief en één elftal bij- 5 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5