Wim Burger kon tegen Brussel geen be vrediging schenken. Hij kon op het goede veldspel van de Brusselsche binnenvoor- waartsen geen vat krijgen. Vooral Lamoot viel daarin bijzonder op en daar blijkbaar ook onze nationale middenlinie een heele kluif aan dit heerschap heeft gehad, behoeft Burger niet teleurgesteld te zijn. Tea slotte ook van deze plaats onze har telijke felicitaties aan de bevriende kam pioenen Ajax en N.A.C. Van Ajax zij wij die geregelde kampioenschappen al zoo'n beetje gewend. Dit jaar is het echter moei lijker gegaan, ja zelfs scheen de kans tijde lijk volmaakt verkeken. Het pleit voor de innerlijke kracht onzer Amsterdamsche kam pioenen, dat zij desondanks toch alles heb ben gegeven en in een prachtige eindspurt alle candidaten achter zich lieten. Het was jammer, dat Blauw Wit in de eindspurt faalde, maar in ieder geval blijft het voor de Blauw-Witters een schitterend resultaat om na de promotie direct zoo n rol te spelen. Voor N.A.C. heeft het ons heel bijzonder genoegen gedaan, dat het werk van het duo Verlegh/Meeus eindelijk de belooning ge kregen heeft, welke het verdiende. N.A.C. heeft zich bij haar jaarlijksch bezoek op ons tournooi steeds in de sympathie van het Amsterdamsche publiek mogen verheugen en men heeft zich in het succes dezer flinke club in breede kringen verheugd. Onze vrees dat H.F.C. onderaan zou ko men is helaas werkelijkheid geworden. Wij wenschen den Haarlemmers sterkte in den moeilijken strijd 3 Mei 1936. I. H. GALAVAZI. ONZE ADSPIRANTEN EN JUNIORES OP TOURNOOI BIJ FRISIA IN LEEUWARDEN. Zaterdag 25 April: Bedekte lucht, later opklarend, zelfs helder stralend weer. Zondag 26 April: Regenregen later droog. Maandag 27 April: Stralend lenteweer. Spijtig, maar waar. Juist op den dag waar naar velen in spanning uitzagen, juist op den dag waarvoor velen een berg werk hebben verzet, juist op den dag, waarop we geen regen konden gebruiken, moest het na een droogte-periode van weken, regenen, regenen uren aan een stuk, trachtend het pleizier van velen, de opoffering van goe de sportsmen, letterlijk in het water te doen vallen. Maar laat ik hier direct aan toevoegen, dat dit laatste gelukkig niet gelukt is en wel dank zij de lachende gezichten van de organisatoren, dank zij het enthousiaste van flinke sportjongens. Maar we hebben achter deze glimlach ge voeld de teleurstelling van deze stoere Frisianen, dat deze dag, bedoelt als groote propaganda in Friesland s hoofdstad voor het jeugdvoetbal, dreigde te worden ver stoord. Er zat echter nog meer achter het orga- niseeren van dit tournooi en wel het aan- knoopen en hernieuwen van vriendschaps banden tusschen de jeugd van onze oude clubs en het daardoor aanhalen van de banden tusschen die vereenigingen zelf. En dit is volkomen, maar dan ook vol komen geslaagd! Wat hebben we een paar fijne dagen ge had, wat hebben we genoten, wat hebben we gelachen! Dagen die wij en onze jongens niet licht zullen vergeten, dank zij de gastvrijheid en hartelijkheid van onze gastheeren en niet te vergeten, van onze gastvrouwen. Ja, Frisianen, U hadt de gesprekken van de A.F.C.-jongens op de terugreis eens moeten aanhooren; het zou U een groote voldoening geweest zijn en een belooning voorja, voor alles! Laat ik in een kort verslag van onzen tocht weergeven, kort, want anders vrees ik dat onze redacteur gaat coupeeren. Uitgeleide gedaan door vele ouders en A.F.C.-vrienden vertrokken we Zaterdag om kwart over twee van Eggers, we, dat zijn, de bus gevuld met 25 jongens, drie leiders, en Willem, onze prettige chauffeur. Na een kort oponthoud op het midden der Afsluitdijk om den uitzichtoren te beklim men, (wie lacht daar?) bereikten we na een vlotte tocht Leeuwarden, waar we bij Hotel ,,de Klanderij" werden verwelkomd door het Bestuur, Commissieleden en vele leden van Frisia en na een kort welkomstwoord ver dwenen onze jongens in gezelschap van hun gastheeren, om te gaan eten. 's Avonds was een gezellige adspiranten- avond belegd waar zeer vele vriendelijke woorden werden gesproken en waar Mr. Hepkema een aardige causerie hield over Leeuwarden en een mooie film vertoonde van de feesten ter viering van het 500-jarig bestaan der stad Leeuwarden, gevolgd door eenige sportfilms, fragmenten uit de laatste elfstedentocht en van het Friesche zeilleven. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 4