aantal Juniores beschikbaar voor 2, 3e en 4e elftal. Het dringen om een plaats voor alle spelers wordt nog moeilijker. Inplaats van promoties omdat zij met hun elftal kam pioen zijn geworden gaat menig speler vol gend jaar in een lager elftal spelen en dus in een lagere klasse. Er is mij onlangs door één van onze menschen die ik als zeer deskundig be schouw de opmerking gemaakt, dat het spel van onze lagere elftallen, al worden zij ook kampioen, tegenvalt. Ja mijne heeren, dit is geen wonder. De absolute drang tot een betere prestatie ontbreekt en zal blijven ont breken als ons Bestuur er niet in slaagt in den bestaanden toestand verbetering te brengen. Dit jaar toch b.v. moesten Stall- mann en Nijhuis die het afgeloopen jaar verdienstelijk in het 4e hadden gespeeld deel uitmaken van het 5e, moesten een Suurbeek en Hinse in het 6e spelen. Dit jaar hebben we de menschen nog eenigermate tevreden kunnen houden. Op den duur lukt dit niet meer. Laat de K.N.V.B. doen net als de A.V.B. die er geen bezwaar in ziet dat 2 elftallen van één vereeniging in één klasse, zij het in verschillende afdeelingen spelen. Daar door kunnen ten minste dit jaar ons 5e en 6e die mede door de bovengenoemde rede nen kampioen zijn promoveeren. Dat is ge zond en dat moet. Ik besluit met den hardgrondigen wensch dat ons Bestuur schriftelijk zoowel als per soonlijk geen moeite zal sparen om in dezen toestand verandering te brengen door het Bondsbestuur te bewerken, in de Vereeni ging van 2e en 3e klassers hierover te spre ken en dit punt in de Bondsvergadering be handeld te krijgen. Het is niet alléén ons belang en dat van andere vereenigingen maar zeer speciaal het interesse van series spelers om hun pres taties beloond te krijgen in een recht op promotie. SPELER. UIT HET RIJK DER ADSPIRANTEN. Terwijl de meeste deelnemers aan de Frisia-tour nog wel met een fiksche heesch- heid zijn behept, en nog niet zijn bekomen van deze twee daverende dagen, duwen de nijvere handen van onze Post deze Schakel in de brievenbus. Frisia is een reuze club; dat hebben wij dubbel en dwars kunnen constateeren. Ech ter weten wij nog niet of Leeuwarden een reuze stad isdaar gaven de gastvrije en sympathieke Frisianen ons met hun tal- looze aangename verrassingen geen kans toe. Voor de rest moet ik zwijgen, want een ander medewerker aan dit blad gaf de wensch te kennen uitvoeriger over dit on derwerp uit te wijden. Voor ons is het een onaangename ver rassing, dat de tweede juniores in de vrijwel beslissende match tegn TOG haar kans to taal verspeelde, zoodat TOG hier kam pioen is. Wij aarzelen niet hier te verkla ren, dat het kampioenschap bij de verreweg best spelende ploeg is terecht gekomen, zoo dat wij deze heeren een welgemeend profi ciat toeroepen. Toch willen wij bij dezen wedstrijd een oogenblik stilstaan. Want er gebeurden weer dingen, die minder pleizierig voor jullie leiders waren. Wij stellen ons voor, dat er in een beslissende kamp wordt ge vochten als leeuwen. Tenminste hoort dat zoo te zijn. Doch het spel van een van Veen was wel zóó droevig, zóó intens lakoniek, dat wij ons best kunnen begrijpen, dat een team met dergelijke rotte plekken de eere plaats niet inneemt. Overigens onze hulde voor vele anderen, welke onder de bezielende leiding van het ,,huis Struys" geen moeite te veel was. De immer klein blijvende Kohier komt ten slotte een compliment toe voor zijn aanstekelijk enthousiasme in de laatste wed strijden. Voortbordurende op het onderwerp Lei ders, zou ik op deze plaats toch nog eens graag de aandacht willen vestigen op het buitengewone nuttige werk, dat dit insti tuut verricht. Dit is toch iets, dat iedere A.F.C.-er behoort te weten. Zou het altijd een pretje zijn, om des ochtens om half tien op velden, gelegen tusschen de Buikslotermeerpolder en Nieu- wendam, Kruislaan of Badhoevelaan aan wezig te zijn. Daarom, Heeren Schaaphok, Claus, Struys, Boven, Kohier, Nigtevegt du Buy en vele anderen, onze hartelijke dank voor al deze moeite. De vruchten hiervan pluk ken wij later. Zeer wisselvallig is de competitie van de eerste Juniores geweest. Zij speelden af wisselend slecht en goed. Doch ik durf hier wel meteen bij te vermelden, dat de oor zaak van de slechtere resultaten gelegen is in het feit, dat men er usance van maakte, bij iedere door de tegenpartij gemaakte goal, onmiddellijk de dader op te sporen, en hem ongezouten te vertellen, wat men van zijn stommiteit dacht. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerdersl - 13 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 13