VREUGDE EN LEED VAN A. F. C. Ill EN IV. Op het oogenblik dat ik dit schrijf is het 4e nog geen kampioen maar met nog één wedstrijd te spelen, die gewonnen of gelijk gespeeld moet worden neem ik aan, dat aanvoerder Horn en zijn mannen hun spor- tieven plicht voor de volle 100 procent zul len verrichten Waarom vreugde? Och dit is vanzelf sprekend. Ons 3e heeft zijn 3e kampioen schap in successiebehaaldenwij zijn ertrotsch op dat wij allen weer de baas geweest zijn. Het geeft een heerlijke voldoening zoo na 18 wedstrijden te kunnen zeggen: zie dat heb ben we toch weer bereikt. Elders wordt uit voeriger over de wedstrijden zelf geschre ven. Ik wil het slechts hebben over de con sequenties. Na afloop van den laatsten wed strijd tegen Ahrends II een gefeliciteer van je welste en toch er ontbrak iets. Dat iets is het spontane, het vroolijke, het desnoods luidruchtige. En waarom ontbrak dit? Wel dat is daaraan te wijten, dat ook dit 3e her haalde kampioenschap geen promotie in zich sluit. Dit is in hooge mate deprimeerend en voor vele van onze spelers teleurstellend. Wij kunnen nu éénmaal in ons 2e elftal maar 11 spelers plaatsen maar voor mij is het een vaststaand feit, dat spelers als Thonus, Bonkink, Cluwen, Buising, v. Tienhoven, Weverink, Jan Scheepstra en de anderen niet te na gesproken een zeer goed figuur in de Reserve 2e klasse zouden slaan. Ik heb wel tijden gekend dat wij met mindere krachten in de Reserve le klasse hebben gespeeld met het 2e. Moet het dan voor zulke spelers niet bui tengewoon teleurstellend zijn dat hun pres taties op het groene tapijt door een regle mentsbepaling stuiten op promotie. Onze tegenstanders houden er reeds rekening mede door te zeggen: als wij maar No. 2 worden want als A.F.C. III bovenaan ein digt kunnen zij toch niet promoveeren. Ver leden jaar werd B.F.C. II in den laatsten competitiewedstrijd met 6d geslagen waar door zij No. 2 werd en wij No. 1, toch pro moveerde datzelfde B.F.C. II rustig naar de Reserve 2e klasse en bleef A.F.C. Ill Res. 3e klasse. Dit nu is in mijn oogen sportief gesproken in hooge mate ongezond, en hier in moet verandering gebracht worden. Niet alleen wij, maar ook andere vereenigingen lijden hieronder doch voorzoover ik kan na gaan, wij zeer sterk. Hoe is deze toestand ontstaan? Wel het 2e is 3 jaar geleden gedegra deerd uit de Res. le klasse naar de Res. 2e klasse, op de oorzaken waarvan ik hier niet dieper zal ingaan, het 3e degradeerde 1 jaar daarvoor na een beslissingswedstrijd tegen U.V.V. II na een aller ongelukkigste goal veroorzaakt door Daan Veen met 10. Was het 3e niet gedegradeerd dan had zij vandaag den dag nog rustig Res. 2e klasse gespeeld, nu echter een jaar daarna het 2e ook degradeerde nu is plotseling de weg voor promotie voor A.F.C. III afgesneden. Dit is toch bijzonder onlogisch. Hier wordt door den K.N.V.B. zuiver theoretisch gere deneerd aan hand van het reglement, maar niet met de practijk rekening gehouden. Wat hindert het in de practijk dat zooals de Res. 2e klasse uit 3 afdeelingen bestaat A.F.C. II in A en A.F.C. Ill in B of C speelt. Ze bijten elkaar niet en kunnen elkaar niet be ïnvloeden (als tenminste dit laatste in onze amateuristische voetbalwereld zoo onspor tief zou kunnen voorkomen). Integendeei het zou een gezonde rivaliteit tusschen A.F.C. II en III ten bate van de spelers zelf en vooral ook ten bate van het le en de geheele club bevorderen. En al worden dan beiden kampioen in hun afdeelingen dan nog is dit niet slim want als 2 elftallen van één club bewijzen het sterkst te zijn dan hin dert het niet en mogen zij in de promotie competitie uitvechten wie de beste is. Dit ten aanzien van de positie van A.F.C. III. Het 4e is er nog een tikje slimmer aan toe want hier wordt in nog mindere mate rekening gehouden met de prestaties op het veld behaald. Hoe toch is hier de positie? Het 4e wordt thans voor de 4e keer in .successie kampioen maar kan niet promo veeren, 1°. omdat het 3e in de Res. 3e klasse speelt: 2°. omdat A.F.C. I geen le klasser is en het Bondsreglement voorschrijft dat alleen le klassers 4 elftallen in den K.N. V.B. mogen laten deelnemen. Wat heeft, direct gesproken, een 4e in haar prestaties met het le te maken? Hier ook weer promotie onmogelijk maar ben je éénmaal le klasser geweest (b.v. zooals Hilversum) dan is het wel mogelijk. Zooals ik het bezie moet een stuwing van onderen opkomen en die stuwing is aanwezig, maar wordt door een reglements bepaling geremd. Dit nu is volkomen on juist. Reeds nu krijg je het geval dat spelers sneller ontevreden worden als noodzakelijk is (ik wijs op de gevallen Hanzema en Klein) en naar andere vereenigingen willen trekken. Volgend jaar krijgen wij weer een A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 11

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 11