Het beoogde doel: A.F.C. en A.C.C., thans ook de Honkbalafdeeling, allen in eigen home, is bereikt. In tijden waarin wij zoo tal van wisse lingen van ingrijpenden aard beleven Bestuur let op Uw saeck hopen wij van harte, dat dit derde lustrum een tijdperk van nieuwen bloei moge inluiden. Het jonge spelersmateriaal ligt voor het grijpen buit het thans uit zorgt voor de toekomst van de A.C.C. Zie vooruit! Het oog moet thans weder gericht wor den op het eerste-klasse-schap, dat toch waarlijk niet onbereikbaar is! Mede namens alle A.F.C.-ers biedt de Redactie aan de vijftienjarige de meest har telijke gelukwenschen aan. UIT HET RIJK DER ADSPIRANTEN. In de afgeloopen regenmaanden wrongen onze spelers hun shirts na afloop der wed strijden flink uit. Kletsnat van de regen en modder. In Juli gaan wij dat weer doen. Ontzettend hopeloos, dat voetballen tegen woordig Omtrent het slot van dit seizoen bestaat geen twijfel meer. Het wordt weer een door- loopende voorstelling. Niets, letterlijk niets valt er te memoree- ren. Te weinig gelegenheid kregen wij om diverse proefnemingen in oogenschouw te kunnen nemen. Van Frisia kwam een invitatie voor 25/26 April a.s. Natuurlijk graag! De adspiranten moeten dan bewijzen dat hun 70 overwin ning geen geluk was, terwijl de juniores hun nederlaag dienen te wreken. Er zijn enkele jongelieden, die er op ge brand zijn „ook eens" in een hoog elftal te mogen spelen. Hoezeer wij dit enthousiasme toejuichen, zouden wij toch willen advi- seeren: wacht rustig je kans af. Indien je werkelijk aanleg hebt, dan kom je er ook wel! Wanneer zooiets geforceerd wordt (en mij dunkt, de voorbeelden hebben wij voor oogen) loopt het vast op een groot fiasco voor jezelf uit. De tijd moet alles doen! No geen enkele Zaterdagmiddag kregen wij de gelegenheid met de jongens te trai nen. En de heer Selles èn ondergeteekende hebben groote plannen. Als Pluvius maar in staking gaat en de terreinen beter worden, komt dit alles wel terecht, en kan ik een volgend maal wat meer van de resultaten en wedstrijden vertellen. W. S. M-FORMATIE. Een antwoord op de W-formatie en een verfrissching voor het Nederlandsch voetbal. In het Clubblad van Hermes-D.V.S. le zen wij: De opzet der W-formatie is de verdedi ging te versterken door den spil als derden back te doen fungeeren. De arbeidsverdee- ling in de defensie wordt dan aldus, dat backs de buitenspelers bewaken, de kant- halfs zich met de vijandelijke binnenspelers bemoeien, terwijl de spil-stopper den mid- voor voor zijn rekening neemt. Het opbouwen der aanvallen geschiedt door de kanthalfs in samenwerking met de teruggetrokken binnenspelers. De W-formatie is geenszins een verdedi gende speelwijze. Zien we slechts naar Engeland. Hier spelen de backs een groote rol in het systeem. Door de groote loop-, maar vooral start snelheid der backs, kunnen zij zich van hun doelman verwijderen en aldus voor een goe de verbinding tusschen de linies zorg dra gen. Wat nu te zeggen van de Hollandsche imitaties (we zonderen natuurlijk de goede navolgingen, o.a. Sparta, uit). Men zal toch toe moeten geven, dat niet alle elftallen, die de W-formatie toepassen (het is mode ge worden) daarvoor de geschikte spelers be zitten. Eerstens trekken de backs zich meestal angstvallig op doel terug, terwijl de spil- stopper de feeling mist het juiste moment te kiezen, zich aan zijn voedende taak te wij den. Het contact tusschen de verdedigings- en aanvalslinie is daardoor vaak onvoldoen de. De binnenspelers zijn voor hun uiterst zware taak in den regel niet berekend, zoo dat een onmachtige voorlinie ontstaat. Bij twee in W-formatie spelende elftallen is op het middenveld bijna geen speler te ontdek ken en een afgeslagen aanval van de eene partij is de inleiding- van een dito aan den anderen kant. Dat het Nederlandsche voetbal door dit collectief overgenomen, vaak verkeerd toe gepaste Engelsche recept veel van zijn aan trekkelijkheid als kijkspel heeft verloren, zal niet veel tegenspraak ontmoeten. Tegen deze mechanische verstarring van het spel zouden wij de M-formatie willen aanbevelen, als antwoord op de W-forma- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 7 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7