AMSTERDAMSCHE CRICKET CLUB. A.C.C. bestaat dit jaar 15 lente's. A.C.C. neemt nieuw speelveld in gebruik. Op 5 Maart 1936 zal het al weer 15 jaar geleden zijn, dat eenige A.F.C.-ers, te we ten J. Prent Sr. (dien een geheel en spoedig herstel van harte wordt toegewenscht)R. Beuth, J. G. Börnemann, Jan Buijs en A. R. O. van Lierop, de koppen bij elkaar staken om een heusche cricketclub voor de A.F.C.- ers op te richten. In 1922 werd ons Ton van Lierop, een der eerste en grootste steun pilaren door den dood ontrukt. R. Beuth vestigde zich in latere jaren in het buiten land. De 3 overige oprichters hebben echter 15 jaar lang alle ups and downs van onze vereeniging medegemaakt, zich verheugd in onzen voorspoed en ons gesteund in tijden van tegenslag. Thans na 15 jaren kunnen zij getuigen, dat de baby eene gezonde en stevige doch ter is geworden, die haar plaats in de cri cketmaatschappij ten volle waard is en zij zullen met genoegen en voldoening op het afgelegde traject kunnen terugzien. Jammer is het dan ook, dat de huidige tijdsomstandigheden het niet toelaten om een grootsch feest te organiseeren. Maar al zal het dan op bescheiden wijze gaan, de A.C. C.—A.F.C.-geest is wel dusdanig, dat de viering van ons 15-jarig bestaan als een der glanspunten zal blijven voortleven in de A.C.C.-memorie. Het ligt in het voornemen om op Zaterdag, den7den Maart 1936, de geboorte van A.C.C. te herdenken bij een borreltje en een gezamenlijk diner, vermoe delijk in ,,Die Port van Cleve". Plaats en uur van samenkomst zullen aan de A.C.C.- vrienden in ieder geval nog nader worden bekend gemaakt. Dit jaar moeten allen aan wezig zijn. Reserveert dus dezen dag en... de rest komt van zelf. Zij, die aan het diner wenschen deel te nemen (de prijs zal zeer matig zijn) worden verzocht omgaand zulks aan ondergeteekende mede te deelen. Ver der zal in het komende seizoen in eigen home en op eigen veld door het houden van onderlinge wedstrijden en een nasleep, zooals op 31 Augustus 1933, het 15-jarig bestaan worden herdacht. Leden doet Uw best en steunt Uwe ver eeniging in deze dagen van financieele zor gen. En gij, ex-leden, geeft opnieuw Uw steun aan de vereeniging, waaraan gij van voorheen nog zulke prettige ervaringen en herinneringen bij U draagt. Wordt weder om lid of minstens donateur van de A.C.C. U weet het allen, hoe meer zielen hoe meer vreugd. Zij, die de leutige'" speech van ,,den Brus" op den 41sten jaardag van good old A.F.C. hebben gehoord, zullen hun be sluit reeds genomen heben en de „stoute" vijftienjarige dochter niet vergeten. Voor allen is er plaats en kan er plaats worden gemaakt; A.C.C. heeft 3 elftallen voor de Zondagscompetitie, een voor de Zaterdagmiddagcompetitie en een voor de juniorencompetitie. Plaats te over en gele genheid genoeg voor eiken leeftijd en voor elke capaciteit. Het Stadion wordt uitge breid en waarom zouden wij ook niet uit breiden. En dan A.C.C.-ers en A.F.C.-ers dit jaar zullen wij een lang gekoesterde wensch in vervuling zien gaan, want dit seizoen zullen wij spelen op het Eilersveld, dat verbreed en geëgaliseerd zal worden. De eerste werkzaamheden zijn reeds aange vangen en in begin April zal het werk wor den voltooid, dank zij de gewaardeerde me dewerking van het A.F.C.-bestuur. Dan hebben we dus een eigen veld, dat uitste kend geschikt zal zijn voor cricket en een eigen clubhuis om tijdens de rustpauzen en na de wedstrijden nog een babbeltje of een kaartje te maken. Come and be happy. Arn. EYSVOGEL. Vossiusstr. 49. In 1930 en wederom in 1935 verschenen in de Feest-Schakels van onze A.F.C. eenige voortreffelijke artikelen omtrent de Amsterdamsche Cricket Club, die 5 Maart a.s. het derde lustrum mag herdenken. Er is sindsdien weinig toch ook weer veel veranderd in de kleine cricket wereld. Begonnen als tweede klasse vereeniging heeft de A.C.C. in later jaren een tijdperk van ongekenden bloei moge beleven. In deze periode werd het eerste-klasse-schap behaald en al waren die jaren dan niet de gezelligste, ongetwijfeld zijn ze de voor naamste geweest. Terug in de overgangsklasse, eveneens terug op de velden, waar voor 15 jaar ge leden het wicket geplant is, zijn de laatste drie jaar, uit een oogpunt van spelgehalte bekeken, zeer middelmatig geweest. De uitbreiding met een dames-afdeeling heeft meer tint en een groote bron van ge zelligheid aan het geheel gegeven, de terug keer naar het speelterrein uit vroeger jaren, eveneens. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6