boden kansen te profiteeren. De plaats van binnenspeler stelt nu eenmaal zéér hooge eischen aan het enthousiasme en uithou dingsvermogen, vooral als men zich tot taak stelt in de ruimte tusschen aanval en mid denlijn te opereeren. Wanneer men echter als binnenspeler maar zoo'n beetje in de ruimte tusschen voorhoede en middellijn ronddoolt en er zich hoofdzakelijk toe be paalt een door de halves aangegeven bal verder te expedieeren, dan lijkt dit misschien heel nuttig, maar is het niet. Niet alleen moet men zelf energiek ingrijpen, als daarvoor de gelegenheid geboden wordt, doch vooral is het bij een elftal als het onze van het grootste belang, dat de binnenspelers óók op tijd voor het vijandelijk doel zijn. Men bereikt daarmee een dubbel doel: men ont last Charles van zijn driedubbele bewaking en heeft zelf de kans een goaltje te pikken! Doet men dit niet, dan maakt men het voor onzen centervoor practisch ook onmogelijk de rol te spelen, waartoe hij door zijn capa citeiten in staat zou zijn, zoodat de kans op succes al a priori zoo niet geheel, dan toch grootendeels illusoir wordt. Het is natuurlijk allerminst mijn bedoeling de schuld voor de debacle tegen D.O.S. onze binenspelers in de schoenen te schui ven. Bijna ons geheele elftal heeft sinds ja ren enkele chronische fouten, welke on danks het feit, dat er van verschillende zij den voortdurend op gehamerd werd en nog wordt, maar niet verbeterd schijnen te kunnen worden. Het is ergerlijk wanneer men bij iederen ingooi moet zien, dat ongeacht of de eigen partij of de tegenpartij ingooit, de bal meestal een prooi dezer tegenpartij is. 't Is toch te mal, dat jongens met hersens en een gezonde body daarvoor geen recept weten te vinden! Dan het opstellen bij corners en vrije schoppen! De 3e en 4e goal van D.O.S. hoe verdienstelijk ook gescoord hadden bij betere opstelling der achterhoede mis schien voorkomen kunnen worden. Uitkij ken, hersens gebruiken en onmiddellijk in grijpen. Ieder zijn mannetje! Tot die blijkbaar niet te verbeteren fou ten, behoort ook het plaatsen, in zooverre dat men meestal den bal op den speler plaatst inplaats van vóór den speler. Het is alles tempo-verlies, hetgeen ten slotte be- teekent, dat men de tegenpartij de gelegen heid tot ingrijpen op een presenteerblaadje aanbiedt. Ook mag het niet voorkomen, dat bij opgedrongen backs der tegenpartij, voorzetten vóór die backs, inplaats van tus schen hen en den keeper geplaatst worden. Het zijn allemaal onderdeelen, welke met serieusen wil zoo gemakkelijk te verbeteren zijn. Ik vertrouw, dat men met den vasten wil onze club een zoo goed mogelijke plaats op de ranglijst te bezorgen, ernstig zal pro- beeren deze fouten te vermijden. Ons re cord der laatste jaren, n.l. het hoogste aan tal goals in onze afdeeling te hebben ge maakt, dreigt dit jaar verloren te gaan, want D.O.S. verstaat die kunst momenteel beter. Zouden we het toch niet probeeren, het doelgemiddelde wat op te knappen? Het staat zoo smadelijk, als je ondanks een hooge score toch noch een nadeelig saldo achter je naam hebt. Onze veteranen hebben weer een verlies geleden. Ofschoon F. v. Mourik slechts lj/2 jaar het grootste deel van zijn In disch verlof lid onzer vereeniging is ge weest, heeft hij zich in dien korten tijd toch een plaats in onze A.F.C.-harten veroverd, zooals alleen zij kunnen, die niet alleen goede kameraadschap weten te appreciee- ren, doch zelf ook vriendschap weten te geven. Justus, zooals zijn medeveteranen hem bij de eerste kennismaking reeds doop ten, was een goed kameraad. Ook als lei der van een adspiranten-elftai, met zijn films van ons mooie Indië en de Indische Cultures op de adspiranten-clubavonden, wist hij zich verdienstelijk te maken. Ook van deze plaats zij hem een verdere suc cesvolle carrière toegewenscht! Van Jan Prent hebben we goede berich ten. We hopen, dat hij spoedig weer in de A.F.C.-kring moge terugkeeren. I. H. GALAVAZI. 19 Februari 1936. DE TACTIEK VAN HET DOEL- VERDEDIGEN. door J. G. Börnemann. In de interessante en altijd lezenswaardi ge artikelen onder het hoofd „Wat ieder A.F.C.'er behoort te weten", trof mij in het bijzonder datgene wat de heer Galavazi in de vorige Schakel over onze achterhoede neerschreef. Volkomen ben ik het met on- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3