c£V"i WAT IEDERE A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Wederom is een lieve illusie verdwe nen. Een illusie, welke in de laatste weken zoo dikwijls het onderwerp van geanimeerde ge sprekken is geweest. Niet dat de opti misten ons elftal sterk genoeg dach ten, om alle concur renten achter zich te laten, maar het geringe krachtsverschil opende de moge lijkheid, dat onze collega's elkaar de pun tjes zouden afsnoepen en wij met eenig ge luk den achterstand zouden inloopen. Zoo'n paar beslissingswedstrijden, welke onder de gegeven omstandigheden waarschijnlijk leken, zouden voor onzen Penningmeester de uitkomst uit vele moeilijkheden hebben beteekend. Het heeft niet zoo mogen zijn. Evenals verleden jaar, toen onder vrijwel gelijke omstandigheden van Blauw-Wit werd verloren, stelde het elftal tegen de leiders, D.O.S., hevig teleur. Men wist blijkbaar op het juiste moment niet die wilskracht te ontwikkelen, welke voor het bereiken van een kampioenschap noodig is. De Utrechtenaren, die aan het begin van het seizoen zoo'n zwakken indruk maak ten, speelden voor hun kans. Zij trokken zich van de terreinmoeilijkheden weinig aan, hun enthousiasme liet onzen spelers geen oogenblik vrij spel. Eenvoudig en practisch, met verre trappen en snel tempo, werd ons eerste direct overspeeld. Even leek het nog na de rust, of wij ons van den moreelen klap, welken de 4 Utrechtsche goals ons vóór de rust hadden gegeven, zouden her stellen. Het tempo werd opgevoerd, het spel meer opengegooid, zoodat het niet lang duurde of uit een voorzet werd het eerste en eenige tegenpunt geboren. Toen verdere successen uitbleven zakte het vleugje en thousiasme echter weer af. Een rush van den geel-zwarten linksbuiten van ongeveer mid den uit het veld langs onze opgedrongen verdediging ondernomen eindigde in een 5de doelpunt, waarmede de in alle opzichten verdiende zege van D.O.S. een feit was. Reeds na den wedstrijd in Velzen, welke ons een 31 zege op Kinheim bracht, was ik in tegenstelling met vele anderen, weinig bevredigd. Een zekere lauwheid, zoo'n idee van „we kunnen ze wel hebben" was toen al niet te miskennen. Dit viel des te meer op, maar nadat men tegen Bloemendaal, zij het op eenigszins gelukkige wijze, een ge lijk spel bevochten had. Inderdaad bevoch ten, want door groot enthousiasme trachtte men de onvolledigheid van het elftal te compenseeren. Men is daarin behoorlijk ge slaagd, zoodat dat enkele puntje bijzondere voldoening verdiende. Nu ons kleine kansje weer verdwenen is, kunnen onze eerste eiftallers weer rustiger spelen, waarbij men natuurlijk dit woordje „rustiger" niet moet misverstaan. Het is en blijft steeds een groot vereenigingsbelang, dat ons elftal een goede plaats op de rang lijst inneemt. Dat is nu eenmaal een eere zaak, waard dat men er zich geheel voor geeft. Bovendien, al is onze voorsprong op de laagstgeplaatsten vrij behoorlijk, het is altijd veiliger punten te verzamelen. Ik heb daar straks speciaal vermeld, dat ons eenige tegenpunt tegen D.O.S. uit een voorzet tot stand kwam. Wanneer we al onze wedstrijden de revue laten passeeren, dan valt het op. dat de meeste goals uit voorzetten komen, óf door de vleugels zelf gemaakt worden. Het is en blijft een groote fout, dat halves en binnenspelers bijna iede- ren bal in het midden gooien. In de rust van den wedstrijd tegen D.O.S. wees Char les er nog zoo uitdrukkelijk op, niet alles op hem te spelen, daar hij toch altijd zwaar ge dekt wordt. Zullen zijn capaciteiten geheel tot hun recht komen, dan moet de verdedi ging der tegenpartij uit elkaar gehaald wor den. Blijft deze desondanks toch in het mid den hangen, dan krijgen de vleugels hun kans en zoowel Nigtevegt als v. Nek heb ben bewezen zoo'n kans te kunnen benut ten. Van de binnenspelers spreek ik maar niet eens. ofschoon deze in ons elftal vóór doel juist zoo'n groote rol konden spelen. In mijn vorig artikel heb ik er reeds op ge wezen, dat Lucassen en Disselkoen als terug- blijvende binnenspelers voor het min of meer verdedigende gedeelte hunner taak niet krachtig en snel genoeg zijn. Zij moeten vlugger reageeren, sneller en steviger aan den man gaan, en vooral niet vergeten, dat zij ook een belangrijk onderdeel van den aanval vormen, dus er als de kippen bij moe ten zijn, om van eventueel door Charles ge- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 2