mooie speeches en gedichten aan, en viel de Grand Prix ditmaal aan Doctor Willem van Raamsdonk ten deel. Dat ,,Pim" in zijn bedankje op zijn best was, laat zich denken, al was de speech van Willy Brusse eveneens daverend en het puntgedicht van Arie Wayer voortref felijk. Onnoodig feitelijk hier neer te schrijven dat „Schaf ons weder op een gezellig cau serietje vergastte, „I" op de zijn bekende wijze het 40ste jaar uit- en het 41ste inluid de, niets en niemand vergat en Henk Esser, ditmaal tafelpraeses, veel lof en eer oogstte voor zijn prachtig stuk werk en fijne leiding. Wij hebben het Io Vivat gezongen, eeni- ge malen ons clublied, misten natuurlijk de laatste tram en trein, bleven daarom toen nog maar heel even bijeen(l), om des Zon dagsmiddags te ervaren, dat de stemban den zich begeven hadden, hetgeen maar op rekening geschreven moet worden van „in onze goeie Amstelstad". Tot 1937! HET TWEEDE ELFTAL. Zondag 5 Januari hoorde ik de opmer king dat er over het tweede nooit iets in de „Schakel" stond, en mede hierdoor, maar bovenal door de hoogst avontuurlijke uit reis, moet ik toch eens wat neer pennen. Verbeeldt U een uitwedstrijd tegen W.M.S. II. Het veld, gelegen te Sloterdijk, behoort ongetwijfeld tot de verste en tevens gevaarlijkste uitreizen van het tweede, moe rassen te doorkruisen en twijfelachtige reuklinies te ontwijken! Over den wedstrijd niet veel. meer zou te vertellen zijn geweest over de tegenpartij en die had weer het meeste te vertellen over den referee. Wij wonnen gemakkelijk met 54 en hadden zelfs gelegenheid om onzen back A. Kleyn in de voorhoede een kans te geven, waar hij o.a. nog een schitterende kopbal op goal ten beste gaf. W. Kamminga ging van wege de koude half spelen. Uitblinkers waren er m.i. niet, zij het de keeper van de tegenpartij, die aardige safes verrichtte. Voor rust was het, laten we zeggen, van onzen kant een behoorlijke partij voetbal, na rust leek het op alles, be halve op goed voetbal. Onze spil Piet Beets bleek een voortreffelijk grondwerker te zijn en verzette bergen werk (klei). Onze leider, de heer W. Brusse, heeft langs de lijnen blijk gegeven van goed in zicht betreffende het spel, en bleek een goe den steun voor den referee. Op den terugweg werd nog een race wagen gecharterd, die ons in no-time in Amsterdam bracht. De race factor zat hem voornamelijk in het geluid. Een volgende maal iets meer over den wedstrijd, die deze keer dank zij de slechte terreinomstandig heden eenigszins in het water (modder) viel, maar toch zeer gezellig verliep. K. C. P.S. Een volgend maal wel gaarne iets meer over spel en spelers REDACTIE. INVALLER. Reeds menigen voetballer sloeg de schrik om het harte als hij door zijn aanschrijving bemerkte, dat hij Zondag's als invaller moest fungeeren. Nu is dit natuurlijk uit den aard der zaak minder prettig, doch te vens... onvermijdelijk. Het eenigste wat men ook doen moet in zoo'n geval is zijn plicht vervullen. Nu is gebleken, dat ver scheidene spelers van onze Club het min der aangenaam vinden indien zij bij hun eigen elftal als invaller worden opgesteld. Indien zij dit bij een hooger elftal moeten zijn treft het hen niet zoo erg. Misschien is dit wel mogelijk, doch aan den anderen kant moeten deze spelers niet uit het oog verliezen, dat door de elftalcommissies al het mogelijke wordt gedaan een elftal steeds in ongeveer dezelfde opstelling in het veld te doen verschijnen. Is het nu voor den een of anderen speler de „beurt" als invaller te fungeeren, dan meenen wij dat, indien hij dit bij zijn eigen elftal is, hij steeds met dezelf de jongens in aanraking komt en indien er een ongeval gebeurt of deze of gene ver hinderd is, hij dan tevens weer in zijn eigen elftal meespeelt. Op deze manier probeeren wij te bereiken, dat de spelers elkaar zoo veel mogelijk ontmoeten en elkaar dus be ter leeren kennen hetgeen de hemogeniteit van hun elftal absoluut ten goede komt. Ik hoop door het bovenstaande voldoende licht over deze lastige kwestie geworpen te heb ben en reken er op, dat geen enkele spe ler het invallerschap bij zijn eigen elftal als een „degradatie" zal beschouwen. EFFEMM. 9 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9