41 sten verjaardag in ons midden zijn! Na mens alle A.F.C.-ers wensch ik Jan een voorspoedig en algeheel herstel. Hij is wel eens eigenwijs en windt zich op als je het over spelers hebt, maar we zullen die hef tige gesprekken toch graag heel, heel spoe dig hervatten. Beterschap, Jan! 14 Januari 1936. I. H. GALAVAZI. EEN FRAAI GESCHENK van den Amsterdamschen Voetbal Bond. Kort voor den aanvang van den wedstrijd: A.F.C.—Alcmaria Victrix op Zondag 5 Januari j.l. had in ons Club- I huis een kleine plechtigheid plaats. De heer J. Gosschalk, voorzitter van den Amsterdamschen Voetbal Bond bood een fraai gebrandschilderd glazen schild aan waarin verwerkt zijn de initialen van den A.V.B. en A.F.C. met de jaartallen: 1895—1935. De heer Gosschalk liet de aanbieding vergezeld gaan van eenige hartelijke woorden namens den A.V.B. aan het adres van onze vereeniging, maakte gewag van de langdurige- en aange- name samenwerking die bestaan heeft tusschen den A.V.B. en de A.F.C. en hoopte van harte op de voortduring dezer prettige samenwerking te mo- gen rekenen. Onze voorzitter, de heer I. Galavazi, nam hierna het mooie cadeau in ont- I vangst en bedankte namens de Am- sterdamsche Football Club in harte- lijk gekozen woorden den voorzitter van den Amsterdamschen Voetbal Bond voor het geschenk, alsmede voor de steeds ondervonden prettige sa- menwerking tusschen Bond en de I oudste Amsterdamsche voetbalvereeni- ging. Deze huldiging was even eenvoudig I als treffend. DE BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN 6 JAN. Alhoewel op half negen vastgesteld, was het ver over negenen eer voorzitter Gala vazi aftikte. Toen eerst scheen het ver- eischte ledental aanwezig! De voorzitter greep bij zijn openings woord de gelegenheid te baat om alle leden hartelijk geluk te wenschen met het Nieuwe- jaar, niemand vergat hij, oud en jong kre gen een beurt. Waarna Piet Bos in zijn kwaliteit als tweede secretaris zijn zwanenzang zong! Ongewijzigd werden de notulen der vorige algemeene vergadering goedgekeurd. Toen was het weder de beurt aan den voorzitter om in hartelijk gekozen woorden Piet Bos te bedanken voor alles wat hij voor de A.F.C. gedaan had, naar aanleiding van Piet's aftreden als 2e secretaris, te vens als lid van de elftal-commissie. Geen beter dan Galavazi als het op spre ken aankomt! Hij schetste de voetbal-loop baan van den scheidenden functionaris op zeer juiste wijze, liet al de lange jaren van Piet Bos dat hij zulk een werkzaam aan deel gehad heeft op de voetbalvelden de revue passeeren, vanaf 1914 toen Piet voor het eerst voor het 4de elftal uitkwam; zijn spelen in het eerste, waaronder de roem volle wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, de vermaardheid die Piet Bos verworven heeft door zijn hardnekkige vasthoudendheid, doch bovenal de trouw van Piet aan zijn club in de jaren toen het met A.F.C. snel bergafwaarts ging. Alle ,,ups and downs" heeft Piet Bos als een waardig A.F.C.-er meegemaakt en namens de geheele vereeniging bracht „I." hem daarvoor hartelijk dank, mede voor de voortreffelijke wijze waarop hij gedurende eenige jaren het secretariaat van de elftal commissie heeft waargenomen. Reeds voor eenige jaren terug tot eere lid benoemd zijnde, bood hij thans den schei denden functionaris een fraaie zakporte- feuille als aandenken aan. Door een langdurig applaus gaf de ver gadering te kennen met de woorden van den voorzitter in te stemmen. Het heeft in de bedoeling van het Be stuur gelegen om naar een lid om te zien die steeds in nauw contact zou staan met spelers en Bestuur en had men het oog la ten vallen op ons lid Bonkink, die dan ook mui I I H llllllillllllKllllllllümtHllillHIIIIIIIIUimHHIIIIlmillllilHIIIIHIIHIHUIHIHNIIIIIlS A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6