Pieternel: Dat hoop ik, maar toch zou ik de ouders willen vragen: Het gezag der leiders in A.F.C. te schragen. Hun jongens te doen voelen, wat A.F.C. is Namelijk, een stuk van hun levensgeschiedenis. Voor gezonde vroolijkheid is altijd plaats Maar niet voor brutale, onbehoorlijke praats. Een A.F.C .-er moet als voetbalgentleman verkeeren Moet 't spel van tegenstanders kunnen waardeeren. Jong geleerd, is oud gedaan, Kom laten we probeeren van nu af aan! Thomasvaer: Ik wensch hun leiders Staats, van Munster, van Dijk. du Buy, enz Veel geduld en een succes, ongehoord! Pieternel: Je hebt het steeds maar over 't jonge geslacht Ik had wel eens iets over de ouderen verwacht. Thomasvaer: Als vrouwen praten zwijgen mannen stil, Sinds Eva zijn wij ondergeschikt aan der Vrouwenwil; Maar nu je 't beveelt, wil ik wel wat beweren Over het corps der oudere heeren. Ze zijn er nog steeds, ze leven nog mee Met hart en ziel, met A.F.C.'s wel en wee, Maar ook zijn er minder mooie dingen, Welke wel eens tot nadenken dwingen. Pieternel: Wat somber, zoo ben je toch nooit, Meestal heb je de dingen vermooid. Thomasvaer: Maar toch doet het je altijd leed Als je onder anderen weet Dat Big Ben, de humorist der ouwen Over eenigen tijd gaat trouwen. Pieternel: Wel potvhier en daar, Is trouwen soms ook weer naar? Thomasvaer: Stil liefje, ik ben nu eindelijk aan 't woord, Waarom me nu weer meteen gestoord? Big Ben gaat trouwen, dat is niet naar. Maar hij gaat naar Bilthoven en dat is raar, Want dan is hij weg uit de vriendenkring Dat is voor de nabestaanden niet gering. Pieternel: Je bent zwaar op de hand, ik ben blij Met Ben's trouwen en zijn verhuizerij; Dat dit jaar voor hem de inzet moge wezen, Voor een lang en gelukkig huwelijksleven. Thomasvaer: Jan Prent, de agressieve doch fijne clubman, Die niet buiten zijn clubje leven kan, Is naar veel lijden eindelijk geopereerd, En wordt hopelijk volkomen gecureerd. Pieternel: Het allerbeste dus voor den oudsten Prent, Die het voetbal zoo op z'n duimpje kent; Spoedig is hij hersteld, laten we hopen Dan zien we hem weer gauw de A.F.C.-ground oploopen. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 4