Café „Moderne #r leidscheplein yr feestdag drie. Meestal, doordat zij zich haasten met den bal naar de uiterste hoek van het speelveld te vluchten, waardoor de taak voor de verdediging al zeer simpel wordt. Weten jullie wel, dat de Engelsche buitenspeler deze plaats zorgvuldig ver mijdt, omdat hij wel weet, dat er een veel eenvoudiger weg bestaat naar de goal, en dat kan natuurlijk door de weg schuin af te snijden, waardoor zij, eenmaal in moei lijkheden komende, naar beide kanten ,,weg" kunnen komen. In het team van Boomgaard is het wel gezellig, doch nog lang niet goed te noe men. Mogelijk zullen hier enkele wijzigingen het geheel ten goede komen. Ten slotte de babies. Lest best, heet het, en ook dit keer is van het laatstgenoemde team het allerbeste te vermelden. Thans loopen die heertjes met groote plannen rond, doch zij zullen constant moeten blij ven spelen, en geen der tegenstanders ook maar in het minst onderschatten. Wanneer men deze jongens ziet spelen is dat een ware lust voor het oog. Goed combineerend en met veel aanleg. Geen ge treuzel voor de goal. Een altruïstisch aan gelegd centre-voor, geflankeerd en terdege gesteund door twee eminente vleugelspe lers. Mijn stokpaardje, de herhaalde aan sporing tot beoefening der baltechniek mag ditmaal zoowaar achterwege blijven. Ettelijke juniores en adspiranten zijn reeds eenige weken bezig dit onderdeel ge zamenlijk, en onder leiding van enkele ouderen, te verbeteren. Wanneer deze am bitie niet verflauwt en serieus blijft, zul je eens zien, hoe ver je het brengt. Ten slotte zou ik diegenen, welke tot nog toe niet geregeld voor de competitie-elftal len werden opgesteld, willen aanmoedigen, reeds nu hun voorbereidingen te treffen, zoodat zij, wanneer hun aanwezigheid ge- wenscht is, de noodige kennis van de eigen aardige caprioles van een voetbal bezitten. Beoefen dus datgene, wat je NIET kan. Daar zul je vanzelfsprekend het meeste van leeren. Eerst dan kunnen wij een woordje met elkaar spreken. W.S. ONZE CLUBAVONDEN. Onze Maandagavondbijeenkomsten, wel ke zich trots de veel besproken depressie nog altijd in veel belangstelling hebben mo gen verheugen, maken den laatsten tijd een crisis op zich zelf door. Zelfs zij, die heb ben ingeschreven voor het bridge-tournooi, laten zich niet meer zien, waardoor zij an deren dupeeren, die voor het spelen van een partij van hen afhankelijk zijn. Immers de koppels zijn reeds lang samengesteld. Het afspelen van de wedstrijden geeft hier door voor de substituut-clubavondcommissie dan ook buitengewoon veel moeilijkheden. U kunt er voor zorgen, dat deze worden voorkomen resp. tot een minimum worden teruggebracht. Opnieuw opwekkende woorden tot het bezoeken van onze avonden te schrijven, lijkt ondergeteekende overbodig. U weet het, U kunt er gezellig en vervelend con verseeren, goed en slecht bridgen, schreeu wen en „uitgesproken" biljarten, maar U, die verstek liet gaan, die weet nog niet, dat ons veelzijdig repertoir gezelschapspe- len is uitgebreid met een nieuw spelletje ieder ander kaartspel overtreffend dat men slechts met de simpele naam aanduidt van „aanslaan Komt het zien, leeren en hooren, veel geld behoeft U hiervoor niet mee te nemen, aangezien het met fiches ge speeld wordt, dus zuiver amateuristisch. U behoeft niet bevreesd te zijn het niet te zullen leeren. Moeilijker als schaken is het zeker niet, maar eenvoudiger toch ook weer niet. Dit bleek ons bij introductie van het spel. Veler onzer „Grooten" begrepen er niets van. Mocht U zich ook door enthou- A.F.C«= BEZOEKT G. J. DE BOER Amsterdam KONINGSPLEIN Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 44 W HET TREFPUNT 15 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 15