zur gulen Quelle f 0.50 en f 0.60 KRABBELS VAN DE REDACTIE. Bezuiniging. Wat jaren gedreigd heeft, is dan nu wer kelijkheid geworden: onze A.F.C.-Schakel moet verkleinen. Op de laatstgehouden Be stuursvergadering is ,,De Schakel ter sprake gekomen en unaniem is men tot de meening gekomen, dat het zoo niet langer ging. In een daarna gehouden bespreking tus- schen administratie, Uitgeefster en Redactie is dan ook het besluit genomen, dat de A.F.C.-Schakel in bescheidener formaat zal uitkomen. Was dit noodig? Ik meen nog steeds van niet. We kunnen nu wel de „crisis" welk een breede rug heeft deze voor de met-hun- hand-in-de-schoot-zittenden de schuld geven, maardan duik ik eens in m'n archief en dan blijkt, dat reeds in 1928 (toen was het toch geen crisis?) een S.O.S. werd gepubliceerd. Het resultaat was toen één tientje. Daarna zijn we begonnen met adverten tie-campagnes, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar gesteld werden. Goed geteld, hebben bij die campagnes zeker drie of vier leden van de vijfhonderd hun best gedaan. Inmiddels werden de eischen ten aanzien van „De Schakel" steeds hooger. En ook Het beste Heineken's bier drinkt men nog steeds in Diverse winterschotels 1 KEGELBANEN I E-N WILHELMINA BILLARDS voor „De Scnakel" gold als voor zooveel anderen: het is niet zoo moeilijk om iets te bereiken dan wel om het bereikte niveau te behouden. Men zag met een soort spor tieve vreugde den omvang van „De Scha kel" steeas wassen. Men nam met genoe gen kennis van de wijze, waarop over „De Schakel" geschreven werd. En vervolgens geraakte „De Schakel" tusschen de oude kranten Daarna is er nog voorgesteld, een uit den aard der zaak laag abonnementsgeld te heffen. Vrijwel alle clubs in Nederland hef fen een abonnementsgeld en deze heffing is logisch, zoogoed al een extra contributie voor onze Cricketclub en voor onze Honk balclub logisch is. Doch het Bestuur dorst deze heffing niet aan en dus bleef als eenig alternatief: „De Schakel" verkleinen. Mochten er leden zijn, die over den om vang of over uen datum van verschijnen op- of aanmerkingen hebben, dan kunnen zij die beter voor zich houden, want zij hebben het zichzelf te verwijten, dat de A.F.C.-Schakel in vele opzichten niet meer een van Nederlands beste clubbladen zal zijn. Dat inmiddels de inhoud journalistiek verantwoord zal zijn, daarvoor staan we gaarne borg, zooals we tevens de verzeke ring geven, dat we op- en aanmerkingen van a tort et a travers bezuinigers over in houd of lengte van artikelen wellicht in overweging nemen, doch nooit als richt snoer voor deze onze verkleinde /\.F.C.- Schakel zullen accepteeren. Zij die gingen. Het is logisch al blijft het tragisch als in een vereeniging, die ruim 40 jaar be staat, het eindsignaal voor een onzer leden klinkt Doch dubbel tragisch is het, als leden in oen bloei van hun leven voor goed afscheid van ons nemen. Juist in het voorjaar, wan neer alles weer tot ons spreekt van jong en opbloeiend leven, hadden we het verlies te betreuren van twee menschen, die eigenlijk nog aan het begin van hun leven stonden en wier levensdraad plotseling werd afgesne den. Eerst werden we opgeschrikt door de onheilsmare, dat Henk Steoobach in Macas sar overleed. Henk Stroobach was niet een van hen, die tot de meest prominente leden behoorde, doen wie hem kenden, zullen de Herinnering bewaren aan een goeden ka meraad, aan een goeden A.F.C.-er. Kortom aan een goed mensch. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 2