AMSTERDAMSCHE CRICKET CLUB. JAARVERSLAG OVER 1934. Inleiding. Weer is er een A.C.C.-cricketseizoen voorbij en spoedig zullen de A.C.C.-ers weer opnieuw hunne spullen bijeen gaan zoeken, maar voor het zoover is, moet ik mij eerst nog als secretaris van een taak kwij ten, n.l. U in korte trekken een algemeen overzicht over het afgeloopen seizoen geven. Veel zult U reeds, zij het dan met andere woorden, in de A.C.C.-pitch gelezen heb ben, maar het is nu eenmaal een goede ge woonte om vóór den aanvang van een nieuw seizoen de voornaamste feiten van het af geloopen seizoen nog eens in een jaarver slag de revue te laten passeeren. Rustig jaar. Groote en schokkende gebeurtenissen hebben er in de A.C.C. ditmaal niet plaats gevonden. In vergelijking met het jaar 1933, toen het in de A.C.C. rommelde en spookte en eerst op het laatste oogenblik de boel geredderd werd, is het seizoen 1934 op vol maakt kalme wijze begonnen en beëindigd. Er waren geen roerige vergaderingen noo- dig, maar bij den aanvang van het jaar werd heel gewoon één algemeene ledenvergade ring gehouden, waar heel weinig leden aan wezig waren en waar ditmaal zelfs een zeer matig gebruik van de rondvraag werd ge maakt. Het moge dan een gunstig teeken zijn voor den gang van zaken, dat er op een algemeene vergadering weinig gesmoesd wordt en dat er weinig leden aanwezig zijn, toch hoop ik, dat in de toekomst deze ver gaderingen drukker bezocht worden, want daar is het DE gelegenheid bij uitstek om zijne bezwaren naar voren te brengen, van welken aard deze ook mogen zijn en daar kan men met succes van gedachten wisse len over alles, wat in het belang van de A.C.V.. is. Het cricketseizoen begon al vrij vroeg. Door de goede zorgen van Willem Staats, bijgestaan door Dirk, den terreinknecht, stond de kooi in het begin van April al op haar pootjes; de kooi was ruimer dan voor heen en het net was ditmaal van dusdanige kwaliteit, dat men zonder het minste levens gevaar de onwennige capriolen van de bats- men kon bestudeeren. De Training. In de Algemeene Vergadering van 1934 was er een aangename en vruchtdragende discussie ontstaan naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter, dat het be stuur op grond van financieele overwegin gen meende geen gebruik te moeten maken van de via den A.C.B. aangeboden training door den Engelschen coach Ollivierre. Uit de vergadering kwam echter de wensch naar voren van die gelegenheid wel gebruik te maken, met het gevolg, dat gedurende een tiental achtereenvolgende Maandag avonden onze spelers hebben kunnen profi- teeren van de wijze raadgevingen van een uitstekenden coach. Het moet gezegd wor den, dat de uitverkorenen zich werkelijk met veel animo hebben laten leiden en meerde ren van hen hebben daarvan de vruchten geplukt. Inmiddels hadden Riechelman, Eysvogel en Staats een trainingscommissie gevormd, welke commissie echter niet veel resultaat heeft kunnen boeken, daar, zooals het reeds gedurende tal van jaren gaat, slechts betrekkelijk weinig spelers gebruik maken van de geboden gelegenheden tot training. Gelukkig waren hierop echter eenige goede uitzonderingen. De slipcat cher was weer in orde gemaakt en daarmede werd vrij regelmatig geoefend. De oefen avonden waren gesplitst en het meest be zocht door de groep der adspiranten. In dit verband mag een woord van hulde niet ont breken voor Fr. Riechelman, die ongeveer het geheele seizoen met ambitie tweemaal per week onze damesleden met raad en daad heeft bijgestaan. Een groot aantal adspi ranten was door W. Staats bijeen gegaard; nadat deze jongemannen eerst de theorie van het cricket hadden ontvangen, werden zij op regelmatige en voorbeeldige wijze door W. Staats geleid en het was een lust om te zien hoe zij zich uitsloofden om alles zoo goed mogelijk te doen. Ons clubblad. De CETEM, omgedoopt in „Rond de A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 8