En daarom, 3de elftallers, ons aller har telijke dank en hulde voor jullie toewijding. Moge zij allen spelers van hoog tot laag tot voorbeeld strekken en een aansporing wezen om het volgend seizoen jullie voor beeld na te volgen! Het 2de elftal heeft zich dank zij een serie klinkende overwinningen nog terech- tertijd van de smadelijke laatste plaats ver wijderd. Er schijnt van dien ouden Jaap van Nek toch een bezielende invloed uit te gaan. Ik heb reeds eerder beweerd, dat het slechte werk van het 2de elftal, eerder van een soort geestelijke depressie, dan van onvoldoende spelsterkte het gevolg was. Jaap heeft dit weten te veranderen voor zoover er tenminste nog iets te redden was en daarmede met Frans Meyer in diens kampioenselftal weer het bewijs geleverd, dat de Captain in een elftal van ontzagge lijke beteekenis is. Zij hebben de gave hun spelers-kameraden te pakken, hen op de juiste wijze te leiden, in hun elftal te inte resseeren, en aldus een enthousiast team te vormen, dat zich van zijn plicht aan de rood zwarte kleuren volkomen bewust is. Ik kan het niet genoeg herhalen: Vriend schap en liefde voor de Club, zijn de basis van onze amateursport. Alleen als men iedereen hiervan weet te doordringen, als men egoïsme door onzelfzuchtig enthou siasme weet te vervangen, kan men iets be reiken. Daarop moet geheel onze voorbe reiding voor het komend seizoen gericht zijn. Al was dan bij het verschijnen van de vorige „Schakel" ons eerste elftal reeds uit gespeeld, toch verdient de eindspurt nog even gememoreerd te worden. De eervolle 3de plaats is ons deel geworden. In het Clubnieuws van „Blauw Wit" komt een vraaggesprek met trainer Longin voor, waarin volgende voor ons 1ste elftal vleiende passage hier aangehaald zij: „Wat is je meening over het spelpeil in de 2e klasse en welk elftal vindt je dat, naast onze club. het beste voetbal speelt?" „Het spel van de 2de klassers vind ik in „het algemeen slecht, maar ik kan U wel „zeggen, dat ook veel 1ste klas clubs niet „veel beter spelen. Speciaal de techniek en „tactiek laten veel te wenschen over. De „Club die onze afdeeling het beste spel ont wikkelde is naar mijn meening A.F.C. Ik „vond den wedstrijd in het Stadion tegen „A.F.C. dan ook de beste wedstrijd uit de „competitie". Waarlijk een compliment voor onze 1ste elftallers en zeker ook voor Dolf van Kol. Laten we hopen, dat we het volgende sei zoen als het allerbeste elftal beoordeeld, doch ook geclasseerd zullen worden! Afge sproken? Met 53 goals vóór zijn we trouwens weer topscorer, de hobby van Charles. Overigens een gezonde en voor A.F.C. zeer nuttige hobby. Als aan den anderen kant onze ver dediging het volgend seizoen zich tot ideaal stelt de minste goals tegen te krijgen, dan schoppen we het een heel eind. Ik houd wel van zulke sportieve liefhebberijen! Wanneer ik zoo terloops even memoreer, dat Charles na de 100 overwinning van Blauw-Wit op D.O.S. het zeer betreurde, dat ons traditioneele record dreigde gebro ken te worden, waardoor echter een gezon de prikkel voor de resteerende wedstrijden geschapen werd. welke misschien van in vloed op het verloop geweest is, dan wil ik daarmee maar aantoonen, dat er dikwijls een heel eigenaardige onopvallende samenhang der dingen bestaat. Maar dat is weer geen terrein voor een voetbalcauserie! Want ik vrees, dat de meesten mij zullen uitlachen, als ik beweerde dat de 100 van Blauw Wit meegeholpen heeft, ons de 3de plaats te bezorgen. Onze leden, die in de Pers gelezen heb ben, dat Charles weer voor de Islington Corinthians uitkomt en voor het eerst tegen de reserves van Tottenham Hotspur zou spelen, zullen er belang in stellen, hoe dit afgeloopen is. Ik laat Charles zelf even aan het woord. „Tegen de Spurs was het bar slecht weer, zij waren sterker, doch wij wonnen met 30. Goede prestatie. Ik had een hand of wel een voet in alle drie goals en scoorde de laatste zelf". Ons eerste elftal speelde inmiddels 3 vriendschappelijke matches. De 71 neder laag tegen „Volewijkers" was bar teleur stellend en is met de reactie na de emoties der voorafgaande maanden, niet te excusee- ren. De 32 nederlaag tegen D.W.V. was reeds beter, al gaven beide ontmoetingen tegen de 3de klas kampioenen een beeld van wat Hercules te wachten staat. In de in dertijd gehouden enquête der Sportkroniek beweerde ik reeds, dat een snelle opkomst van de Clubs in het Overijsche met zeker heid te verwachten ware. Immers zij heb ben een stadsdeel voor zich zelf, wat van groote waarde is. Ik vermoed dat de komst van een sterke 2de klasser over het IJ A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 6