eventueel falen niet op zich nemen. Juist het feit, dat hij hiertoe kon besluiten zoo dicht bij het verlangde doel, bewijst, dat Focke een buitengewoon goede sportieve opvatting heeft. Dio Hermens moesten wij door zijn vertrek naar Indië in Januari reeds missen, doch wij zijn er allen van overtuigd, dat hij daar geheel met ons heeft medege leefd en ons succes ook zijn succes was. Het „speldje" zal hem dan ook niet ont gaan! Het was vanzelfsprekend een groote drukte in de kleedkamer, aangezien ver schillende leden de gelegenheid benutten de „kampioenen" te feliciteeren in de hoop natuurlijk straks bij Eggers niet vergeten te worden. Daar werd „uitgebouwd" en een heelen tijd werd nog gezellig nagepraat en wij werden door het Bestuur voor een ge zellige samenkomst op Woensdagavond uit- genoodigd. Deze werd vanzelfsprekend graag geaccepteerd en op waarlijk aangename wijze hebben wij daar in intiemen kring ons kampioenschap gevierd. Bij het einde van mijn verslag wil ik te vens een woord van hulde brengen voor de wijze waarop Elftalcommissie A er steeds toe heeft medegewerkt het derde elftal zoo veel mogelijk ongewijzigd te laten, hetgeen niet weinig tot ons succes heeft bijgedragen. Het seizoen is nu afgeloopen, de zomer sporten kunnen weer beoefend worden en ik hoop, dat aan het begin van het volgende seizoen alle spelers (niet alleen van het derde) zullen blaken van ijver om te zien of het hun ook niet mogelijk zal zijn een kam pioenschap te behalen. EFFEMM. VERWAAIDE MEMORIES VAN EEN OOGGETUIGE. De zandstorm woedde op de vlakte, Ik jaagde op mijn hijgend ros. 'k Had angst dat mijn chapeau verzakte, De storm die rukt mijn leidsels los. Windverblind en tandenknarsend Galoppeer ik langs 'n moordvallei, Als plotseling, den weg versperrend, Een troepje roovers sluipt nabij „Éérst A.F.C. nog zien!! En dan pas sterven!!" Ik druk mijn spoor n in des hortsiks buik, „Wie zal er thans mijn schulden erven? De roovers loeren achter 'n struik... „Dekken!! Dekken!!" brult de hoofdman, Doch ziet... het was de „Hopman" slechts, Pad-vin-dersH Ach, schrik ik daarvan? M'n knol die grijnst van links naar rechts. Ik laat m'n peerd den koers nu richten Naar de plek waar trouwe vrienden zijn, Een witte kogel zie 'k soms lichten: A.F.C. voetbalt in de Maneschijn. Knaapjes springen, dringen, wringen, Trappen lustig doorelkaar, Rare voetbal engerlingen, Kraken elkaar soms op een haar. Een commissie zit heel zwaar te denken, En kient wie ja/nee naar België mag. Een voetbalvader geeft veel wenken Aan zijn spruit, die 't toch niet zag. Overigens tuurt men zwijgend, Eén zucht van mij veroorzaakt schrik!! En als 'k me schaam... m'n blikken neigend Zegt Vader Schaf: „Wat hóórde ik?" Ik kan niet helpen dat men sufte, Zelfs een doelpunt zag 't publiek nog niet, Vóórdat de bal uit 't midden tufte!! Nou, tóen klapte men subiet!! Men zag de ballen 't doel in waaien; Ook geen kunst tegen 3 en 4!! Vijfmaal mocht hun keeper graaien, En ons derde ging naar 'n fuif met thee... Met twee hiep-hoi's is 't spel ten einde, De jongens rennen naar hun hok, Omdat dit dierbaar' oord reeds kwijnde, En men den gevel grondwaarts trok. De muren lagen reeds beneden, Alleen de deur die bleef nog staan, Opdat het elftal (na het kleeden) Nog èrgens door naar huis kon gaan... EEN AANGETROUWDE. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 22 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 22