HET DERDE KAMPIOEN. R.O.D.I. 2—A.F.C. 3 0—3 A.F.C. 3-B.F.C. 2 6-1 Onze voorlaatste wedstrijd bracht ons tegenover een tegenpartij, welke de laatste wedstrijden geregeld successen had geboekt en dies waren wij oudergewoonte een beetje bevreesd. Niet zoozeer om onze tegenstan ders als om de bijkomstige omstandigheden, zooals het hobbelige effectvolle terrein, de ligging zoo ver in de, polder, geheel open, alles doet dan zoo „unheimisch" aan en last not least het feit, dat H. Ruys op het laat ste oogenblik wegens ziekte moest afschrij ven. In zijn plaats kwam nu T. Beets te spelen, die 's morgens nog even voor schoe nen moest zorgen en tot de ontdekking kwam, dat de geleende exemplaren nog niet in orde waren en hem den geheelen wed strijd door pijnlijke voeten bezorgden. Dit feit wijst er overigens op, dat de inval lers er te weinig van doordrongen zijn, dat zij voor minstens 70% kans hebben mede te spelen en ook zij er voor moeten zorgen, dat hun uitrusting in orde is. Het begin van den strijd kenmerkte zich onzerzijds door een zenuwachtig heen en weer getrap, hetgeen R.O.D.I. aanleiding gaf een hevig offensief in te zetten. Lang zamerhand wisten wij echter het spel te verplaatsen en gelukte het ons de leiding te nemen. Even voor rust wist J. Disselkoen den stand nog te verhoogen, doch op appèl van den doelverdediger annuleerde de scheidsrechter dit doelpunt, hoewel hij midden in het veld stond en absoluut niet kon oordeelen of de bal inderdaad „uit was geweest. Na rust met den sterken wind tegen ging het beter en nu bestookten wij geregeld het vijandelijke doel. Het resultaat liet niet op zich wachten en met een 3-0 overwinning wisten wij ook deze lastige klip te omzeilen. Den volgenden Zondag werd niet ge speeld door den interland-wedstrijd Holland- België en gezien het feit, dat het vierde eveneens nog een goede kampioenskans had (zij is iets gedaald doch nog steeds heeft het vierde het in eigen hand) kwa men de beide aanvoerders overeen, in over leg met het Bestuur, een wedstrijd vast te stellen tusschen het derde en vierde. Dit nu is een groot fiasco geworden. Ten eerste heeft het vierde met 7—1 tegen een incom pleet derde gewonnen en ten tweede was het voorspel van dien aard, dat de grootste animo bij de „werkwilligen" reeds voorbij was toen eindelijk na veel gedebatteer werd begonnen. Toen bleek, dat verschillende spelers zich niet geheel gaven om tenminste het idee oefenwedstrijd te verwezenlijken, zoodat al met al het een groote teleurstel ling is geworden voor de beide aanvoerders, die, met het beste voornemen bezield, ge meend hadden in het belang van beide elf tallen deze wedstrijd te doen plaats vinden. Over den wedstrijd zelve zij nog vermeld, dat de vierde-elftallers er schijnbaar een groote eer in stelden om het derde te klop pen en den geheelen tijd sterk in de meer derheid geweest zijn, waartegenover het derde een slap en lusteloos spelletje stelde, dat niets met voetbal gemeen had. Voor den wedstrijd tegen B.F.C. 2 be stond buitengewoon veel belangstelling en vooral onze opkomst op het veld, begroet door een groot aantal A.F.C.-ers, deed denken aan een „groote" wedstrijd. Deze wedstrijd moest dan ook de beslis sing omtrent het kampioenschap brengen, want beide elftallen hadden een gelijk aan tal verliespunten, nl. 4. Aangemoedigd door een enthousiaste menigte ontwikkelde zich dadelijk een vlug op en neer gaande strijd, waarin wij iets sterker waren. Onze ach terhoede had er goed het oog in, terwijl de linksbuiten van B.F.C. dermate ongevaarlijk was, dat hij zelfs geen kans zag geheel vrije ballen voor het doel te plaatsen. Toch was juist hij het die door iets te veel bewegings vrijheid er in slaagde even voor rust het tegenpunt te scoren. Na ongeveer twintig minuten gelukte het J. Disselkoen de verdediging te passeeren en hij besloot zijn solo-ren met een hard schot. Iedereen dacht reeds aan een doelpunt, toen de bal van de lat in het veld terugsprong en voor de voeten van ondergeteekende kwam, die den bal in het doel deponeerde. Het enthousiasme binnen en buiten de lij nen was geweldig en fanatiek werd er om de punten gestreden. Een kwartier voor rust kreeg J. Disselkoen een pass tusschen de backs door, doch denkende in buiten spelpositie te staan, liep hij niet door. Jan Uiterwijk dacht er echter anders over en voor iemand er op bedacht was had hij A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 20