CONTRA-VISITE. Het is een goede gewoonte tusschen schriftstellers dat, wanneer de één wat in zijn lijfblad poneert, dit oogenblikkelijk door den ander, eveneens in zijn eigen blad, on schadelijk gemaakt wordt. Ze noemen dat polemiek. Een aardige naam voor een leuke sport. Meestentijds komen er wapenen aan te pas, welke omschreven worden en geca moufleerd door euphemistische woordgroe- peeringen. Het wil den één altijd voor komen, dat zijn geachte opponent, om het zoo zacht mogelijk uit te drukken, iets bezijden de waarheid was, subsidiair de waarheid niet met zooveel woorden scherp en onom wonden aan het papier had toevertrouwd, althans een poging had gewaagd den lezers, om het nu maar kort te zeggen, met' woor den te overdonderen, tenminste... iets wijs te maken. De ander antwoordt daarop, dat deze eerste penvoerder blijk heeft gegeven, de zaak niet goed te begrijpen, althans de quintessence niet te hebben aangevoeld, enz., enz. Aardige sport, maar je moet er een papieren geduld voor hebben en je ver ontwaardiging voor de uitlatingen van je geachten tegenstander op temperatuur hou den, totdat je eigen blad weer verschijnt. Nee, geef mij dan maar die „Schakelaars" en die „Organisten". Wanneer een beroemd man als Dick Bessem de kolommen van „Ons Orgaan" verrijkt met een vrucht van schriftelijk kunnen, haast „die zich tee kent Roel" zich, een contra-visite te bren gen in de „Schakel". Een contra-bezoek, dat geen onaange name taak inhoudt. En dat ingeleid dient te worden met een verontschuldiging. Want onze zetter heeft blijk gegeven, de onver getelijke namen van het veteranenelftal der A.F.C. niet naar waarde te kunnen schat ten. De onderstreepingen voor de mij ge schonken biertjes zijn alle weggelaten en linksbinnen en midvoor zijn cursief gedrukt! Dat was trouwens een eigenaardige geschie denis. Er was bij Eggers aanteekening ge maakt van de verzoeken om een goede pers, maar de turfjes voor de borrels en zoo waren daar precies tusschen door gekomen, zoodat ik verschillende goeie spelers niet kon vermelden, aangezien zij hun verzoek niet op materieele wijze hadden ondersteund, of wel het turfje achter hun naam hadden van een biertje, dat men mij dubbel wilde laten dokken. Het was allemaal zoo goed be doeld... De schoone gestreamlinede hexameters van Dick van A.F.C. verdienen anders nog wel zeer bijzondere dank. Verder ook eenige toelichting. De plaats, die wij er voor hadden opengehouden, bleek juist drie ma ten te groot te zijn. Er werd aan alle kan ten aan het vers getrokken om het wat te rekken, het werd van onderen en van boven toegestopt om onzen lezers vooral niet te laten merken, dat wij Dick's dichtader in productievermogen hadden overschat. De traan, die ons in het oog welde om zijn ge voelvol medeleven met ons H.B.S., verdoe zelde den omvang van het gedicht en deed het grooter lijken, doch zoodra wij ons als mannen hersteld hadden en voormelden traan weggepinkt, bleken de afmetingen ter gend klein voor de groote witte ruimte. Totdat één onzer uit aandoening het aantal regels begon te tellen. Toen was het leed geleden en de schaar knapte alles op. Wij hebben er coupletten van gemaakt, Dick, en als je goed kijkt is het nu net een sonnet. Voor een eerste visite ben ik met boven staande reglen al aardig lang gebleven. Het gevaar bestaat, dat Jo Wijnand me verder „uitschakelt", als het plaatsje dat hij voor mij gereserveerd heeft, te klein mocht blij ken. Daarom wil ik dan maar volstaan met een bedankje voor de goede wenschen, die wij mochten ontvangen. Eén punt hebben we Zondag binnen ge haald. 't Is niet veel, maar toch weinig! Voor de rest moeten jullie allemaal duimen, lui! En vooral: au revoir! ROEL. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 18

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 18