UIT HET RIJK DER ADSPIRANTEN. Voor de beroemde „zweetvoetballers" is dat nieuwe clubhuis toch een geduchte strop. Nu al stoppen, en het is „pas" bijna Mei!! Voor de jongeren echter is een uitzonde ring gemaakt. De ervaring heeft het A.F.C.- bestuur geleerd, dat gedurende de weken, waarin getraind kon worden, het enthou siasme onzer jeugdige voetballers zóó enorm was, dat men besloot die avond te hand haven. In dit verband zou ik willen opmerken, dat deze trouwe opkomst in het spel der le en 3e adspiranten beslist is te merken. Hun speelwijze is inderdaad juist! Hoewel het voortreffelijke adspiranten- team van Ajax „en passant" met onze jon gens deed wat zij wilde, deed het mij goed van niemand minder dan Jack Reynolds dien dag te hooren, dat het spelsysteem van A.F.C. zeer behoorlijk was. Terecht merkte deze spelkenner bij uit nemendheid op, dat hun balcontróle abomi nabel slecht was. Vóór alles dient men een bal volkomen in zijn macht te hebben. Het dribbelen, plaatsen, schieten, koppen, stop pen en de schijnbeweging, de groote onder- deelen, het fundament waar alles op rust, daar mankeert bij onze jongeren ontzettend veel aan. En daarom valt het dubbel te betreuren, dat er voor hen geen of weinig gelegenheid des winters is om dit te leeren. Ik hoop, dat deze opmerking niet wordt vergeten, en wanneer wij straks, einde Juli of zoo, weer starten voor het nieuwe sei zoen, zou het voor A.F.C.'s toekomst van ongelooflijk veel nut zijn, wanneer zij hier kosten, noch moeite voor spaart. De animo er voor is aanwezig, en dat is een voornaam ding. Nu het seizoen ten einde is, vraag ik mij af, op welke wijze onzen redacteur tevreden te stellen. Er valt weinig te zeggen. Misschien schreef ik dit jaar te weinig over de ju niores. Schrik niet, geachte A.F.C.'ers, wanneer ik U hier ga vertellen, dat de „A"-junioren het niet verder wisten te brengen dan nul punten!! Waar dat in zit?? Wij weten het niet! „Misschien" waren ze iets te hoog inge deeld en doet het Bestuur verstandig 't vol gend jaar wat lager in te schrijven. Daarbij komt een fout van de junioren zelf. Zij weten niet, wat zij willen. Eerst spelen ze back, om dan, wanneer dit niet lukt, ons te verzoeken eindelijk eens half back te worden opgesteld, maar ook daar vlot het niet best. En zoo blijft het een zwerven van de eene plaats naar de andere. Dit komt het team niet ten goede. Even als het feit, dat een der spelers zich ver slaapt, of wegblijft. Wel zijn wij door deze resultaten teleur gesteld, maar nog lang niet ontmoedigd. Een extra compliment voor de leiders. De heeren Boven, Struys, Kummer, v. d. Wilk en du Buy, allen Vaders van prima A.F.C.- ers, onzen hartelijken dank voor Uw nauw gezet plichtsbesef, Uw juiste voorbeeld en aanstekelijk enthousiasme. Dat dit steeds zoo moge blijven is de wensch van A.F.C. Ten slotte wil ik memoreeren, dat aan mijn oproep tot beoefening van een zomer sport, op grootsche wijze gehoor is gege ven. Niet minder dan 12 adspiranten zullen dit jaar het cricketspel gaan leeren. Wanneer wij zelf daartoe medewerken zal het een buitengewoon gezellige zomer worden, hetgeen de hechte band tusschen jullie en A.F.C. nog eens terdege zal ver sterken. Laat A.F.C. geen kennis voor je zijn, maar een vriend. W. S. - 17 - A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 17