IETS OVER VOETBALSTERREN. In de „Telegraaf" werd door haar Lon- denschen correspondent kort geleden een onderwerp aangesneden, dat zoowel voor spelers als elftal-commissies, of beter gezegd technische commissies, van groot belang is. Nadat de schrijver naar voren bracht, dat een voetballer eerst dan zijn volle waarde krijgt, als men hem in een elftal plaatst, waar zijn talenten het meest effect sortee- ren, laat hij hierop volgen: Een lastig geval. We hebben hier een zeer moeilijke, maar tevens een zeer interessante kwestie aange sneden. Er kunnen zich namelijk twee ge vallen voordoen: óf de speler, die in een ander team verschijnt, vormt zichzelf om naar de speelwijze van de ploeg óf het team richt zich naar de speelwijze van den „vreemdeling". Het spreekt wel vanzelf, dat de eerste methode het meest gevolgd wordt en dan ook practisch het beste ef fect sorteert. Het is minder moeilijk voor één speler om zich naar tien voetballers te richten, dan voor tien spelers om één voet baller alle eer te gunnen. Doch nu doet zich meer dan eens het geval voor, dat een voet baller, die een persoonlijkheid is, waarmede we bedoelen, dat hij een eigen stijl bezit, aan waarde verliest, indien hij den stijl van het team gaat overnemen. Hij zal niet alleen minder goed gaan voetballen, maar zelfs zoo aan waarde verliezen, dat men hem een mislukking noemt. Hier ligt de verklaring voor het falen van voetbalsterren in vele ploegen. Hier ligt de verklaring van het falen van zoovele duurkoopen van Arsenal. Hier vindt men het antwoord op de vraag, waarom een dr. Marshall verkocht moest worden. Deze Schot leek langzaam, maar hij was een snel denker en hij had hersens in zijn hoofd, anders zou hij nimmer in zijn vrijen tijd met succes een studie in de medicijnen hebben kunnen beëindigen. Dr. Marshall werd een zoogenaamde „mislukking", omdat hij zijn eigen Schotschen stijl, die hem al zoovele „caps" had opgeleverd, niet kon of niet wilde omvormen tot den Arsenal-stijl. En in Arsenal imoet men nu eenmaal zich naar de tien anderen schikken, anders is men automatisch een mislukking. Ook de Iersche international Dunne weet daarvan mede te praten. Dr. Marshall speelde Zaterdag jongstle den in West Ham United. Deze ploeg vond den Schot iets buitengewoons. De transfer som alleen was al iets geweldigs voor de tweede-klasser. rloe geheel anders werd de dokter hier ontvangen! Deze tien spelers waren volkomen bereid zich naar Marshall's spel te richten. Het resultaat? Wel, Mars hall werd dé man, die alle aanvallen leidde. Hier nam de dokter de leiding over het team en hij was het ook die scoorde, wat hem bij Arsenal nooit was gelukt. Marshall werd weer een voetbalster bij West Ham. Niet, omdat deze tweede-klasser zooveel minder speelt dan het hoogverheven Arse nal, maar omdat men hem zijn eigen speel wijze liet behouden. De volkomen overgave van een geheel team aan Marshali's spel bracht een succes, dat nimmer bij Arsenal zou zijn bereikt. Zou dit onderwerp in A.F.C. ook niet wel eens een aanleiding tot discussie zijn geweest? Het kwam me zoo buitengewoon bekend en vertrouwd voor! I. H. GALAVAZI. - 15 - A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 15