WAT IEDER A.F.C.er BEHOORT TE WETEN! De F als voornaamste letter! Aan het werk voor nieuwe successen. Nog één uitwedstrijd tegen O.S.V. en dan behoort dit seizoen weer tot het ver leden. Op het oogenblik slaan we met 19 punten uit 17 wedstrijden op de 3e plaats, lang geen slecht figuur. Het zou daarom inderdaad een eervol einde zijn, indien wij ook in dezen laatsten wedstrijd aan het langste eind konden trekken, waarbij er zelfs een heel klein kansje op de 2e plaats bestaat, indien Hilversum het tegen B.F.C. niet mocht kunnen bolwerken. Het is anders een seizoen van ups and downs geweest, Aanvankelijk zag het er niet bijster rooskleurig uit. In Alkmaar be gon toen de Victorie, ja een oogenblik zag het er bij het begin der 2de helft van het wedstrijdprogram naar uit, dat wij hoogere aspiraties mochten koesteren. Van Blauw Wit werd echter verloren en de daarop vol gende nederlagen tegen B.F.C. en Hilver sum brachten ons weer in de ons zoo be kende gevaarlijke zone. Maar ons elftal verdient een compliment voor de energieke wijze waarop men zich daaraan ontworsteld heeft en het resultaat heb ik hierboven reeds gememoreerd. Ik hoop van harte, dat onze eerste-elftallers de kroon op hun werk zullen zetten, door zich met een overwin ning in den laatsten wedstrijd definitief op de 3de plaats te nestelen. Het gaat welis waar alleen maar om de eer, maar het is ook de eer van A.F.C. en de bekroning van het Jubileumjaar! En dat is nog wel een laatste inspanning waard! Eigenaardig genoeg zijn enkele andere aanvankelijk hoog geclasseerde elftallen als O.V.V.O. en Alcmaria speciaal het laatste in de tweede helft leelijk afge zakt. Vooral Hilversum en wij hebben daarvan geprofiteerd. Hilversum werd zelfs nog een serieuze kampioenspretendent. Blauw Wit heeft zich echter alle belagers van het lijf weten te schudden en beslag gelegd op het Kampioenschap. Ik heb BI. Wit 4 maal zien spelen t.w. 2 maal tegen A.F.C. alsmede tegen D.O.S. en B.F.C. Telkens kreeg ik den indruk het sterkste elftal der afdeeling aan het werk te zien, zoodat we gerust mogen concludeeren, dat het Kampioenschap op de juiste plaats is terecht gekomen. Zonder twijfel hebben de Zebra's ook het meest constant gespeeld. De serieuze voorbereiding en training (ook in- doortraining) hebben waarlijk schitterende vruchten gedragen. Ik spreek zeker namens alle A.F.C.-ers wanneer ik ook op deze plaats Blauw-Wit hartelijk gelukwensch met dit fraaie seizoen, het Bestuur en Com missies voor de wijze waarop ze de zaak hebben aangepakt en de spelers voor den onverzettelijken wil en het groote enthou siasme waarmee ze voor hun club gestreden hebben. De eerste stap ter herwinning van het verloren terrein is gedaan. Het moei lijkste komt nog. Onze beste wenschen zul len de Blauw Witters daarbij vergezellen. Het ziet er naar uit, dat Amsterdam dan toch zoo langzamerhand die betere plaats in de voetbalwereld gaat innemen, welke de Hoofdstad feitelijk al lang had moeten bezetten. Onwillekeurig vraag je jezelf nu af, wan neer ook de A.F.C. nu eens zulk een kracht zal ontwikkelen, 'dat ook wij weer hooger- op komen. Zonder twijfel wijzen onze resul taten in de laatste jaren op een stijgende tendenz. Zeker, we zouden met de defini tieve 3de plaats best tevreden zijn. Een be hoorlijke eindstand in de competitie, een geslaagde Jubileum-viering, een opgewekt Clubleven, zietdaar evenzoovele factoren, welke het summum der wenschen van menig A.F.C.-er beteekenen. Inderdaad is er reden te over om dankbaar te wezen. Toch heeft het afgeloopen seizoen ons wederom voor de zooveelste maal duidelijk doen voelen, dat naast de vele uitstekende eigenschappen, welke onze Club voor hare A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 3 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 3