Café „Moderne" aan de „King of Games te blijven geven, dan zal Haarlem in een verre toekomst nog een groote steunpilaar vormen voor de ver dere ontwikkeling van de mooiste aller zo mersporten in Nederland. Dit laatste slui ten wij aan als hartelijke wensch bij onze hiermede herhaalde felicitaties. Tegen Kampong moeten wij ook nog aan treden. De leiding voor deze meer intieme ontmoeting in huiselijken kring berust bij de families WelleSabelson. Zonder twijfel zullen we dit voorjaar wel een oproeping met definitieve data ontvangen, waarin dan vol gens „bridge-gewoonte wel weer een ver andering aangebracht zal dienen te worden. Maar „gebridget" en gezellig bovendien wordt er, zonder mankeeren! Na afloop HollandBelgië, een fraaie gelegenheid om de koppen bij elkaar te steken; dus Nel en Tinus, binnenkort verwachten we het com mando! Dan staat er nog een belangrijke ont moeting op het programa tegen... de Effec tenbeurs. Wie nu z'n geld bewaard heeft... Vermoedelijk 4 April wordt de eerste ronde gespeeld, waaraan de kampioens-koppels te pas moeten komen. Al kan je op het Damrak doodleuk van je spaarduiten afkomen, laten we zorgen dat we tenminste uit het hol van den leeuw met de winstpunten en de eer gaan strijken. Voor de eerste maal hebben we de zaak daar nu eens zelf in handen, dus als het „ver keerd" gaat... nou, dan hebben we als altijd weer onzen zin en verdiende loon gekregen. Daar Jo Wijnand oorspronkelijk om een verslag van de wedstrijd tegen Ajax ge vraagd heeft, o.a. speciaal met analyses van gespeelde spellen, zullen we, gezien de ge gevens hiervoor natuurlijk ontbreken, enkele andere bijzonderheden vermelden. Onze ijverige redacteur stelt je over bridge overi gens meer voor moeilijkheden. Hij is zelf een verwoed speler en een soort kampioen in den dop, reden waarom hij over dit nobele spel alleen praat en althans voorloopig niet zelf schrijft. Dat noemen ze de kunst in de journalistiek, volgens z'n eigen beweringen tenminste. Het is een pracht-idee geweest, indertijd van Gé Bosch om het spelen van een bridge- match tegen Ajax aan te moedigen en ik ben er zeker van dat alle deelnemers uit beide kampen het met zichzelf volkomen eens zijn dat daarmee een daad verricht is, waarvan we allemaal al veel pleizier beleefd hebben. Een bridge-match draagt, zooals vo ren omschreven, vanzelf al een gemoedelijk verloop met zich mede. Niet in het minst is dit het geval tegen de zuster-club uit de Meer. Ditmaal hebben we de eerste seance gespeeld in het gezellig clubrestaurant op de bovenverdieping van Roodenburgh's kunst gewrocht, terwijl de revanche plaats vond in de al niet minder modern ingerichte bo venzaal van Apollo", welke met de mede werking van de directie tot een ideale bridge-gelegenheid werd ingericht. De uit wedstrijd bracht voor de eerste maal een gunstig resultaat voor de Ajax-ploeg, de tweede ontmoeting daarentegen werd een flink succes voor onze vertegenwoordigers. Dat we deze revanche met groot verschil in match-points" konden winnen, vond z'n oorzaak in het feit, dat Ajax met een zeer verzwakte combinatie verscheen, waaraan vele hunner beste spelers niet hebben mede gewerkt. We misten o.a. Frans de Haan en Piet v. Deijck op het appèl. De laatste is een fijn berekend speler, zooiets op de ma nier waarop hij in voetbal het patent heeft voor het nemen van vrije schoppen. Tegen Eeijenoord nam hij b.v. weer zoo een „op de millimeter afgepaste waaruit die veelbetee- kende derde goal ontstond. Bravo Pietdat was „Klase" en daar om vinden de A.F.G.-vrienden het jammer, dat je ditmaal je „fijne" bridge-talenten en je „fijne gijn" niet in het vuur gebracht hebt. Bij een volgende gelegenheid mag je niet A.F.C.= BEZOEKT G. J. DE BOER LEIDSCHEPLEIN HEILIGEWEG 26 CONCERT EN DANCING Amsterda KONINGSPLEIN 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! HET TREFPUNT - 17 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 17