J.L. H. SMITS Cq Warmoesstraat 42, Amsterdam Alle Drukwerken voor den Handel A.F.C.-BRIDGE. Bridge is een ideaal gezelschapspel, waar bij meeningsverschil en napraten doorgaans de hoofdschotel vormen, waaruit de vol- maakste ruzies opgedischt kunnen worden. Zelden of nooit echter gebeurt het bij dit hoogst ingewikkelde kaartspel dat een twist ontstaat met de tegenpartij; daarvoor ge bruikt men bij voorkeur z'n partner. Deze laatste stelling imoet volkomen juist zijn, want daarover zijn b.v. Fred en ondergetee- kende het zonder meer eens. Een probaat middel tegen „bridge-gekibbel" is de z.g. invitatie „duplicate-match' Bij wijze van goed fatsoen tegenover de tegenstanders, wordt dan opvallend gekrakeel met den maat achterwege gelaten, met het prettige gevolg dat dergelijke bridge-duels tot de gezelligste krachtmetingen behooren, welke men zich maar denken kan. Deze weten schap heeft er toe bijgedragen, dat A.F.C. al eenige jaren lang wedstrijd-bridge speelt, waarvoor vooral de ontmoetingen tegen „Amstel" de grondslag gelegd hebben. Zoo als gewoonlijk werd ook dit winterseizoen weer ingezet met de dubbele „drive" tegen de lichtblauwen. De onvolprezen gastvrij heid, welke ons in de gelegenheid stelt al tijd weer de gasten te zijn in het knusse clublokaal aan de Amsteloever, kan warem pel nooit genoeg gewaardeerd worden. H.H. Roeiers hebben ons wederom een lesje gegeven, zoodat we vooral de laatste jaren geen voet meer aan den grond krijgen tegen deze geroutineerde „bridge-makkers Watersportmenschen weten wel zoo'n beetje wat intensieve training vermag, daarom zal „Amstel" aan de kaart-tafel ook wel zoo goed zijn. Een van m'n lieve huisgenooten maakt hierbij de vriendelijke opmerking „ook zoo goed" is niet slecht, waarop een ander in- troeft met: „Verbeeldt jij je misschien dat jelui bij A.F.C. ook zoo goed voetballen". Een andere oorzaak dat we het tegen Amstel nooit zoo gemakkelijk hebben, ligt in het feit, dat enkele onzer „bridge-keien" al hun hersen-gymnastiek bij die gelegen heid tegen ons botvieren. Bij een gedeeld lidmaatschap gaat de club met de oudste brieven natuurlijk vóór. Intusschen is het winnen of verliezen van een bridge-drive gelukkig geen levens kwestie en zoo wordt het ook trouwens in de Amstel-Sociteit door vriend en vijand genomen. De na-zittingen met „strijd op de houtjes" en aanverwante vermakelijkheden geven aan den kaart-wedstrijd in het Am- stel-home een zeer bijzonder cachet, zoodat meestal lang na het sluiten van onze Hol- landsche radio-omroep met eigen artisten en eigen koor op glorieuze wijze wordt „door geroeid". Een andere wedstrijd tegen Jan Berg s troetelkindje Haarlem, kon „leider" nog geen doorgang vinden. Nu de roodbroeken uitgezorgd zijn over de steeds schommelende voetbal-kampioens kansen. hopen wij alsnog tijd te vinden deze nu al bijna traditioneel geworden „dupli caat" binnen enkele weken te arrangeeren. Kleefstra en z'n kornuiten, van wie we eigenlijk de eerste officieele bridge-organi- satieles ontvingen, heben nog heel wat goed te maken. Na eerste kennismaking, toen wij dik op ons gezicht kregen, hebben we na dien tegen Haarlem steeds gewonnen. De Haarlemsche captain is er de man niet na om bij de pakken (slaag) neer te zitten, dus zullen we ons op het ergste moeten voorbereiden. Even willen we nog memoree- ren dat onze bridge-broeders van het Spaarne, kortelings een 25-jarig cricket jubileum gevierd hebben. Insiders weten wat dat te beteekenen heeft, een kwart eeuw lang cricket-liefhebbers te kweeken en te behouden. Het sterke „brug-koppel Uter- mark-Kleefstra heeft de laatste jaren de cric ket-zaken bij Haarlem in handen. Deze bei de heeren krijg je niet gemakkelijk uit hun spel en als ze de lust behouden om leiding N.V. DRUKKERIJ „'T KOGGESCHIP" N. Achtergracht 102-104, Telef. 51204-51205 AMSTERDAM - C. IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 16 - DIT BLAD WORDT VERZORGD DOOR DE

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 16