HONKBAL. BRANDSTOFFEN Huis-en Decoratieschilders Langzamerhand komt het einde van het voetbalseizoen in zicht en al zal het voor de kampioenen van verschillende afdeelin- gen ook dit jaar wel weer „zweetvoetbal" worden, voor het grootste deel der voet ballers komt toch de tijd om weder aan de zomersporten te gaan denken en maatrege len te treffen om deze te gaan beoefenen. En alvorens hieromtrent een beslissing wordt genomen, komen wij even de aan dacht vragen voor de afdeeling Honkbal. Zooals U allen wel zult weten zijn wij verleden jaar met dit spel begonnen en on danks verschillende tegenslagen door het ontbreken van spelers door vacantie enz. bereikten wij aan het einde van de com petitie de tweede plaats van onze afdeeling. Alle spelers waren vol enthousiasme en vooral de nieuwe spelers (die nog nooit Honkbal hadden beoefend) waren vol lof over dit spel. Een groot voordeel van Honkbal voor voetballers is: het fit blijven gedurende den tijd van niet voetballen. Honkballen toch vraagt de geheele aandacht van den spe ler en eischt snelle beslissingen, terwijl star ten bij het honkloopen een eerste vereischte is. Al deze dingen komen ook voetballers uitstekend te pas en is het niet merkwaar dig dat een van onze spelers in dit voetbal seizoen juist opviel door zijn snelle starten, iets wat hij daarvoor totaal miste en waar aan hij thans zijn plaats in een der hoogste elftallen te danken heeft. Ook eenige an dere onzer leden speelden in hoogere elf tallen dan het jaar daarvoor. En nu zal dit niet alleen het gevolg zijn geweest van het Honkballen, dat dit daartoe in ruime mate heeft bijgedragen daarvan zijn wij over tuigd. En nu iets over onze plannen voor het a s. seizoen. Met het oog op het waarschijn lijk vroegere begin der competitie door de Nederlandsche Honkbalbond, is het ook voor de deelnemende vereenigingen van het grootste belang, zoo vroeg mogelijk met oefenen te beginnen. En dit speciaal met het oog op de nieuwe leden die door geregeld eenige oefeningen mede te maken de be ginselen van vangen en werpen al spoedig onder de knie hebben en ook op de hoogte komen van de spelregels. En juist deze oefeningen zijn zoo nuttig om nieuwelingen met het spel te doen ken nismaken en is deze gemaakt, dan is er ook geen twijfel meer of zij worden enthousiast speler. Dit is juist het aantrekkelijke van Honkbal, dat zelfs hij die aanvankelijk als pessimist er tegenover staat bij nadere ken nismaking groot voorstander wordt. Daar door verklaart zich ook de groote toeloop van nieuwe vereenigingen in de Neder landsche Honkbalbond in het afgeloopen seizoen. Leden van A.F.C. die lust hebben om kennis te maken met deze zomersport, ge lieven zich op te geven aan onzen Secreta ris, den heer C. H. KLEYN, Koninginne weg 181 en ontvangen dan een oproep voor de eerste oefening. Hopenlijk zullen vele A.F.C.-ers zich ge drongen voelen zich aan te melden om ook op Honkbalgebied den naam van A.F.C. hoog te houden! J. M. BESTEL uw bij de N.V. NEDERLANDSCHE ANTHRACIETHANDEL MU Telefoon. 50710, 51910, 28692, 82786, 83720, 23151. N.V. SCHILDERSBEDRIJF B. DORENBOS 2e VAN SWINDENSTRAAT 80 AMSTERDAM-O. 15 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 15