JtfZeymSatiy Immig. Dat deze kleine herinering in den smaak viel is bewezen. Er is letterlijk om gevochten, het enthousiasme kende geen grenzen meer; ik heb hem ontzettend ge knepen en ben bijna onder de voet ge- loopen! Het feest der jongeren was geslaagd! Zondag, de geboortedag! „Salie de récep- tion" in de bouwvalkleedkamer, keurig ge decoreerd door Dirk, echt gemoedelijk met een groote „40" en guirlandes. Bloemen manden van vrienden verhoogden het cachet. De „entrée" ging vlot door de deur die niet sluit. Vele A.F.C.-vrienden kwa men hun opwachting maken, zeer veel echt hartelijk en prettige woorden, mooie en nut tige cadeaux. Ook het practisch voltallige K.N.V.B.-bestuur passeerde de nauwe in gang. Dr. v. Prooye voerde 't woord, har telijke aangename woorden. Of ze het er o?m deden; juist op dat moment raasde onze „kapel" luid blaaspoepend onze ont vangzaal voorbij met „van je hela hola"! De adspiranten eere-haag, de opkomst der teams, de clubliederen, het plechtige hijschen van den K.N.V.B.-vlag (ausgerech- net was er geen zuchtje), 't Was alles „net echt", zooals wij dat maar heel zelden bij A.F.C. kunnen meemaken. En wij werden „eringepruimd"! Ajax speelde voor wat ze waard was, en dat was juist fijn. Geen „beleefdheidswedstrijd" met een „aardige" uitslag. Ajax spaarde de A.F.C. voor niets, en als zij er tien hadden kunnen maken, hadden zij het niet gelaten. Maar dat de landskampioenen ons van mooi voetbal hebben laten genieten, dat is een feit, en hopelijk hebben onze spelers er iets van opgestoken. Met de derde autobusdienst arriveerde ik bij Apollo. Het gezicht van Willy van den Brink bij de controle was zalig! Ietwat bleek ietwat wanhopig. „Zijn er al menschen?" vroeg ik argeloos. „Menschen?" beet hij me toe, „drommen, niet te stuiten drommen, de helft kan niet zitten, de stoelen zijn op, niemand krijgt iets te drinken, de obers zijn radeloos en ik geloof A.F.C. reddeloos!" Wanneer een feest zoo rommelig en ver ward begint moet het slagen, dat kan niet anders. En of het geslaagd i s Vraagt het hen die aanwezig waren. Een „hoera-stemming"! Het wederoptreden der Revellers met Dick's clublied, het donderend refrein der aanwezigen, de geestige en sympahieke speech van Dr. Spoelder met z'n Bavo en z'n Brinkman (waar ik sta). De mutsen- en vlaggenparade, het com munity-singing, het „tara-boem-diééde hos-partijtjes. De stemming van een wilde Koninginnedag, van een echt ouderwetsch bal-masqué. Men feestte voort zonder zich rust te gunnen, met een grenzenloos uithoudings vermogen. Men zong er van „dat men van A.F.C. hield", „dat A.F.C. nog lang zou leven", „men liet ze maar doelen" en „vroeg waar de zeeman z'n geld liet Toch is 't eind gekomen, en ik ben heel stiekum in m'n eentje gevlucht, omdat ik angst had voor de naviering van het feest onzer club in de club. De driedaagsche was voorbij. Het was gelukt, het was voor 100% gelukt! WILLY. Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 8