spelend een 3—2 overwinning op Swift 2 te behalen, zoodat deze vereeniging nu 4 punten op ons achter staat, terwijl B.F.C. 2 evenveel verliespunten heeft als wij. De strijd belooft dus wederom zeer span nend te worden en ik reken er op, dat alle spelers hun uiterste best zullen doen om het derde weer kampioen van zijn afdeeling te maken. EFFEMM. JUBILEUM-FLITSEN. 'tls afgeloopen! Het ligt achter onzen rug. Ons veertig-jarig feest, dat in alle een voud was opgezet, wat tamelijk onopge merkt voorbij zou gaan. Maar t is grootsch gelukt, practisch voor de volle 100 en .opgemerkt" is 't volkomen. Stapels kran ten en bladen heb ik voor mij liggen, en hierin allemaal hartelijke en waardeerende woorden, prettig om te lezen, de oude A.F.C. is niet vergeten, dat is wel ondub belzinnig gebleken. Zeer hooggeachte „Schakel"-redacteur, mag ik enkele dingen neerpennen, indruk ken uit de „driedaagsche", welke mij zoo maar in de gedachte schieten, al is de „Scha kel" wellicht reeds overvuld van de be schrijving der feestviering. Ik zeg „zeer hooggeachte Schakel-redacteur". Geacht heb ik je altijd, maar nu acht ik je zeer hoog. Toen ik Donderdagavond 17 Januari rus tig mijn krantje zat te lezen, legde de post plotseling vlak voor mijn neus „De' Scha kel. Toen ben ik even geschrokken. Dat maakte indruk, dat was in één woord ge weldig. De aparte „chique" omslag. Vader Schaf met zijn gemoedelijk uiter lijk al zijn kinderen feliciteerend, onze „facies", (ik wist werkelijk niet, dat ik zoo knap was!) de oergeestige teekeningen van Lutz (ziet de veteranen „krukken") de prachtige inhoud, 't was alles goud wat er blonk. Daar heb je succes mee gehad „zeer hooggeachte Dat is een mooi bezit, waar elke goede A.F.C.-er wel uiterst trotsch op zal zijn. Van de „Schakel" zat ik zoo bij Eggers, om het 12 uur te hooren slaan. „Een paar" zouden het middernachtfeest mee maken, „een schare" was aanwezig. Prachtige Big- Ben slagen van Pijl, precies twaalf. Veel gelukwenschen „They are jolly good fel lows" voor Schaf en Bernard, vreugde vuren in de Goudsche pijpen, echte kran ten-fotografen met veel bliksemlicht, souper met gebakken bot, een „eere rondje! A.F.C. was 40 jaar geworden, het feest was inge luid. Aan het diner! Die verdraaid gevoelige speech van Dick Bessem, waarmede hij zijn schitterend clublied aanbood. t Is zoo uit mijn hart gegrepen", zeide ons aller vriend, en als antwoord daarop is het zoo linea recta in alle A.F.C.-harten binnen gedron gen. Onze A.F.C.-Revellers op het tooneel. 't Was verrukkelijk en niet valsch. Het da verend refrein. Galli's bedankspeech aan Dick, en toennu ik heb nog zelden iemand zoo zien schrikken. Ik bedoel, toen Galli Dick het eere-lidmaatschap aanbood. Als Dick nu juist op iets niet gerekend had, was 't wel dit. En daarom was 't juist zoo mooi. De goede kerel was er gewoon kapot van. Maar verdiend heb je 't, Dick, daar van zijn wij allemaal overtuigd! Jan Buys bood zijn meesterwerk aan, zijn Pauw. liet hij 't Piet Lindner zeggen. De stille werker Jan heeft de A.F.C. weer iets prachtigs geoffreerd, een apart kunstwerk, wat voor de club een waardevol bezit is. De verrassing van St. Nicolaas, die Schaf van de boot ging halen! Eén van die aparte momenten die je niet vlug vergeet. Voorzitter Gosschalk „sloeg" Galli tot Bondsvoorzitter. De onderscheiding, bij ver rassing, eerlijk verdiend voor de ontzagge lijke berg werk in alle jaren door Galli voor het voetbal verzet. A.F.C. kreeg haar clubhuis, alhoewel nog op papier, doch er waren geen „maar-en' of „indien-en" bij. Het komt en, het wordt gebouwd, definitief. Een reuze cadeau van allen voor allen. En als het net zoo lang op ons terrein mag staan als de speech van Huurnink duurde, dan mogen wij best tevreden zijn. Voor ik 't wist, was ik van het diner via „sterren" op ons terrein aangeland. Dat was genoegelijk. Honderd adspiranten aan den slag, met vol enthousiasme strijdend. Veel publiek, wederzien van feestgangers. De finale! Natuurlijk gelijk, dus straf- schoppenfinale, anders was 't niet „echt" geweest! Ik zal niet gauw het in-beteuterde gezicht van den keeper van de verliezende partij vergeten toen de derde strafschop langs hem snorde en zijn elftal de „dood steek" gaf. En eveneens niet de dolle vreugde der overwinnaars die den penalty nemer half afmaakten. En iedereen kreeg een vlag, sympathiek cadeau van de familie - 7 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 7