en A.V.B. en vele andere organisaties en personen wat was dat een ongedacht groote stroom van brieven en telegrammen uit alle oorden des lands! die ons felici teerden. Ten slotte mag ik niet nalaten onze bij zondere erkentelijkheid aan de Pers te be tuigen voor de zeer waardeerende wijze, waarop zij ons Jubileum herdacht. En zoo kom ik vanzelf op onze eigen „krant onze „A.F.C.-Schakel", waarvan de Feestuit gave algemeene bewondering heeft gevon den. Aan Jo Wijnand en de Directie van ,,'t Koggeschip" nogmaals welverdiende hulde en dank! Mocht ik onverhoopt nog iets vermel denswaardigs vergeten hebben, het moge mij worden vergeven. De A.F.C. is erkentelijk voor alle goede kameraadschap welke ik wil het steeds herhalen de kern en de aantrekkelijkheid onzer amateuristische sport uiflmaakt. En nu weer genoeg van ons Jubileum! Laten we ons nu weer tot onze actieve voet ballerij bepalen. Wanneer we de ranglijst bekijken ,dan komen we helaas tot de con clusie, dat mijn beschouwingen in de Dec.- Schakel te optimistisch zijn gebleken. Dit beruchte lijstje biedt ons weliswaar nog allerlei kansen op een goede plaats, doch bergt tevens ook onheilspellende mogelijk heden in zich. Mogelijkheden, welke alleen met inspanning van alle krachten door ons eerste overwonnen kunnen worden. Daar moet gestreden, daar moeten alle persoon lijke meeninkjes uitgeschakeld worden en slechts één doel gesteld: A.F.C. zoo gauw mogelijk in veiligheid. Nog hebben we een kleine voorsprong, maar nu al die concur renten de bekende sprongen van de be nauwde kat gaan maken, dienen we mee te springen! Jammer genoeg zijn we nu ook uitgebe- kerd. De afwezigheid van Charles was een handicap, al zou het alleen maar zijn door dat zijn aanwezigheid altijd van grooten remmenden invloed op de bewegingsvrijheid van de vijandelijke verdediging is. Ik zal mij er overigens van onthouden nader op de prestaties in dezen wedstrijd in te gaan. In ieder geval was het een troost, dat wij er tenminste genoeglijk uitgeknikkerd werden. Het ouderwetsche „praatje" met de Sparta nen na afloop, bracht ons weer in de feest stemming, waartoe de aardige aanbieding van een bloemenhulde bij monde van Bok de Korver vóór den strijd reeds de door ons zeer gewaardeerde inleiding was geweest. 5 Februari 1935. I. H. GALAVAZI. HET DERDE. Tengevolge van de slechte weersomstan digheden hebben wij in de maand Januari slechts één wedstrijd gespeeld en wel tegen A.W. 2, welke ik in ,mijn vorig verslag als zeer gevaarlijk vermeldde. Het is ons echter mogen gelukken in het Bussumsche Sport park een 31 overwinning te behalen, hoe wel wij met drie invallers in het veld ver schenen. Een omzetting bleek noodig, doch de K.N.V.B.-Junioren, die de opengevallen plaatsen innamen, waren zoo doordrongen van de ernst van den strijd, dat zij hun uiterste best hebben gedaan en een zeer behoorlijke wedstrijd speelden. Reeds bij den eersten aanval kreeg onze midvoor F. Meijer een prachtkans, doch hij was schijnbaar nog niet ontdooid, want door treuzelen ging deze verloren. Wij waren sterk aanvallend, doch de makkelijkste kansen werden gemist. Eén zelfs op ongeveer twee Meter voor doel en alleen de doelverdediger in de goal! Wel hard genoeg geschoten, doch zoowat twee Meter naast. Na ongeveer een kwar tier werd de bal keurig door Kogel aange geven en nu maakte de midvoor geen fout. (01) A.W. liet zich echter niet ontmoe digen en kwam geducht opzetten. Onze keeper kreeg last van een oude blessure, hetgeen door de A.W.-voorwaartsen ter dege werd uitgebuit, zoodat er eenige hachelijke momenten voor ons doel ontston den, waarvan er één tot een tegenpunt leidde. Met gelijken stand werd gedraaid. Wij kregen nu de scherpe zon in ons ge zicht, hetgeen nu niet bepaald aangenaam was. De tanden werden op elkaar geklemd en ten slotte gelukte het ons de leiding te heroveren. Toen keerde de rust in ons elftal weer, de combinatie vlotte beter en tenslotte benutte Dijkman een zeer moeilijke kans en maakte aan alle onzekerheid een einde, door den bal onberispelijk in het doel te depo- neeren. Nog was A.W. niet verslagen, doch onze achterhoede had er nu zeer goed het oog in en vooral H, Meijer blonk in de ver dediging uit. Thonus kreeg vanzelfsprekend weer eens iets tegen zijn hoofd, terwijl Tien hoven eenige werkelijk prachtige safes ver richtte. Met onveranderde stand kwam het einde. Inmiddels heeft er reeds een treffen plaats gehad tusschen onze twee grootste concur renten, n.l. Swift 2 en B.F.C. 2, hetgeen in een 10 overwinning voor laatstgenoemde eindigde. Verder gelukte het A.W. 2 thuis A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 6