waar om 12 uur de plechtige gongslagen aankondigden, dat A.F.C. 40 jaar gewor den was Toen moet er in Schaf en in Frits Bern- hard toch wel iets zijn omgegaan. Een voortreffelijk gebakken vischje gaf ons krachten Vrijdag 18 Januari fit and well te beginnen. Deze dag was ouder ge woonte gereserveerd voor het reunisten- diner en het was volkomen volgens de ver wachtingen, dat dit diner een record-aantal A.F.C.'ers aan den disch zou vereenigen. Uit den aard der zaak gaat de intimiteit op een dergelijk diner verloren; om van de Noordoostelijke hoek naar de Zuidwestelijke vleugel van de tafel te wandelen, is een heele onderneming en men moet over het ge luid van een Hans Huurnink beschikken, om iedereen te kunnen bereiken. Maar het was dan toch maar een vreugde, om al die vogels van diverse pluimage van binnen tenminste, van buiten was „black and white troef daar te zien zitten, één in hun club liefde aan een tafel, die zoo smaakvol en feestelijk was versierd ,dat de service en de spijzen van te voren overtuigd bleken, het niveau van de tafelversiering niet te kun nen bereiken. Daverende hoogtepunten: het clublied en de benoeming van Dick Bessem tot eerelid. Ja, dat clublied is ingeslagen op een wijze, zooals Dick zich zelf wel niet heeft kunnen droomen. Er waren er velen, die merkbaar ontroerd waren. Een extra-verrassing was nog de komst van een heel kleinen Sint Nicolaas, die Galli tot bondsridder van den Amsterdamschen Voetbalbond sloeg. Er is veel en af en toe zeer goed gespro ken, waarbij naar mijn smaak Jacques van Ooij en Charles Lungen den palm der wel sprekendheidsoverwinning wegdroegen. Voor mij was er ook nog een verras sing: De Nobelprijs, telken jare door Gé Bosch beschikbaar gesteld en ik vond het prettig, dat men het met deze onderschei ding die ik op buitengewoon hoogen prijs stel (speciaal om de unanieme wijze, waar op het Bestuur mij dit jaar als prijswinnaar voorstelde), algemeen eens scheen te zijn. Zoo pratende en schertsende, was het zoo zoetjes aan Zaterdag geworden. We moes ten eikaars gezelschap eenige uren missen al is het dan niet lang, maar heelemaal buiten slaap kan je per saldo toch niet doch toen we onze tol aan Morpheus be taald hadden, haastte ieder zich naar den Wandelweg. Naar het adspirantenfeest, dat volgens velen, het hoogtepunt van de fees telijkheden was. Begrijpelijk, want het stemt tot vreugde en optimisme, als niet minder dan 8 elftallen adspirantjes elkaar bestrij den. De toekomst aan de jeugd, de jeugd van A.F.C. Natuurlijk was die strafschoppenfinale weer het leukst, behalve voor de twee tur ven hooge keepertjes, die duizend angsten uitstonden! Na afloopjuist, U raadt het al, „even" naar Eggers. Zondag. Nu mogen we in vele opzichten een echte pechclub zijn, maar met de weers omstandigheden. hebben we toch altijd bui tengewoon veel geluk. Spreekt men al niet van „AROL-weer?" En wie had ooit kun nen denken, dat Zondag 20 Januari een voorjaarsdag zou zijn, windstil en met een aangename temperatuur? Die windstilte bedierf lichtelijk het hijschen van de bondsvlag door Dr. van Prooijen. Een vlag moet klapperen, blij moeten de banen uitwaaien in een vroolijke Hollandsche bries. Doch er was geen zuchtje wind, zoodat de vlag lusteloos en slap langs den vlaggestok hing. Eerste opvoering in het openbaar van Dick's clublied. De „hofkapel het wak kere corps „Kunst na arbeid" schetterde het lied de lucht in, toen onze spelers door een haag van adspiranten het veld betraden nadat tegenover Ajax dezelfde ceremonie plaats gevonden had. Het klonk prachtig en er zullen binnenkort weinig steden, dorpen of inrichtingen des vermaaks zijn, waar men dat lied niet zal kunnen spelen. Inmiddels had het Bestuur een stroom van gelukwenschen en cadeaux verwerkt in een van de kleedkamers, op even orgi- neele als smaakvolle wijze versierd door Dirk. Naar ik hoorde, is deze typische wijze van recepieeren buitengewoon op prijs gesteld. Men heeft langzamerhand ge noeg van de recepties in hotelzalen, waar heen men gaat in correcte, maar ongemak kelijke kleedij. Neen, A.F.C. hield receptie in de kleed tent. A.F.C. is een voetbalclub, A.F.C. heeft 40 jaar gevoetbald en hoe! hoor ik al mompelen welaan, A.F.C. liet zich gelukwenschen op het voetbalveld. De wedstrijd A.F.C.—Ajax was een suc ces, want Ajax deed haar uiterste best. Bravo kampioenen, dat was hoffelijker te genover ons dan wanneer jullie er een „potje" van gemaakt hadden. en A.F.C. 3 - A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 3