ONS 40-JARIG BESTAAN Onvergetelijke dagen. Vele bewijzen van vriendschap. Nog een beetje doezelig in 't hoofd als ik moet beginnen aan mijn verslag over onze feestweek. Het wil niet erg lukken, de woorden spelen nog een beetje krijgertje met elkaar en vertikken het in de rij te gaan staan om een leesbare zin te vormen. Dan maar niet! Dan eerst maar wat gaan bladeren in onze oude jaargangen. Hetgeen altijd leerrijk is, want, niet waar, „in het verleden ligt het heden, in het nü wat wor den zal". Jaargang 1934, April-nummer. Een van m n oogen valt op een groote headline: Geen feestelijkheden bij ons 40-jarig bestaan. „We kunnen al vaststellen dat de viering van dit jubileum indien er al van feest- lijkheden sprake kan zijn slechts heel bescheiden in intiemen kring zal plaats vin den. Onze finantieele positie is van dien aard, dat er aan eenige viering niet gedacht kan worden en het Bestuur heeft reeds een overeenkomstig besluit genomen. Een en ander in verband met de werkzaamheden der feestcommissie, welke reeds imet voor- loopige plannen en calculaties (revue) voor den dag was gekomen!" Volkomen gelijk, maar als ik in mijn por tefeuille kijk, dan is het toch niet heelemaal zoo gegaan, als in dat stukje stond. Gelukkig maar, want anders hadden we die onvergetelijke dagen, door sommige stoute jongens tot een zesdaagsche uitge breid, gemist. Dan hadden we, enfin, laat ik trachten een beetje chronologisch te blijven. 12 Januari werd het feest ingeluid met een „tea" met de journalisten. Over „tea" gesproken, wie de werkelijk gebruikte hoe veelheid thee had moeten betalen, die op onze „teas van 12 en 20 Januari gecon sumeerd is, was met een gulden een heel eind gekomen. Dus tea met de journalisten, die qua politieke overtuiging van het knalste rood tot het felste geel en wit waren, doch dien Zaterdagmiddag al deze kleuren tot een symphonie van rood en zwart vormden uit sympathie voor onze club. Daar zijn oude herinneringen opgehaald en nieuwe moppen gelanceerd, beginletters van bekende clubs tot de meest ongedachte combinaties vervormd en daar heeft Schaf op waarlijk vakkundige wijze het verschil tusschen een waschmand en een linnenkist verklaard. Nu ja, of A.F.C. geboren is op een wasch mand of op een linnenkist, doet eigenlijk weinig ter zake, de hoofdzaak is dat A.F.C. geboren werd. Maandag was gewoon clubavond, maar er hing een stemming als in de week voor St. Nicolaas in een gezin met veel kinderen. Iedereen had geheimen voor den ander: Galli mocht niets weten van het clublied; Schaf mocht niet weten, dat het gedenk boek aan hem was opgedragen; Dick moest van zijn eerelidmaatschap onkundig blijven en toen vond Willy Brusse een inteekenlijst, waarmee hij nu weer niets te maken had. Dinsdag we hadden elkaar in zoo lang niet gezien zijn we Dio Hermens gaan uitluiden, hetgeen geschied is op een wijze, A.F.C. waardig en die voor Dio onverge telijk geweest moet zijn. Donderdag hadden we wat nieuws ont dekt, om elkaar op te zoeken. „We zouden mekaar anders zoo ontwennen," zei Dick Bessem, en zoo troffen we elkander aan de groote tafel bij Eggers, waar v. d. Pijl de lange goudsche pijpen had klaar gelegd en -"ZT t A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 2

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 2