BRANDSTOFFEN Huis-en Decoratieschilders gauw een middel weten te vinden om hun kansen tot schieten tot op een minimum te reduceeren. Bij Arsenal is het b.v. gebruikelijk, voor afgaand aan iederen wedstrijd tot in onder deden het karakter van de aanvallers der tegenpartij te ontleden, en dienovereenkom stig een plan de campagne op te zetten. De voornaamste schutter komt direct in aanmer king voor speciale bewaking, en wanneer bekend is dat de tegenstanders er op uit zijn, voor slechts een of twee hunner ope ningen te maken, vereenvoudigt dat slechts het verdedigingssysteem. Natuurlijk is het, daartegenover, niet zoo gemakkelijk voor een defensie een voorhoede met drie, vier, vijf scherpschutters in be dwang te houden die zullen in een wed strijd van 90 minuten allicht, ook tegen de best georganiseerde achterhoede, wel een paar gaatjes vinden om er een kogel door te jagen. Dit was, vanzelfsprekend, Arsenal's kracht in het succesvolle seizoen 1930—1931, toen niet minder dan 127 goals werden gemaakt. Hulme, Jack, Lambert en Bastin scoorden daarvan de meesten, terwijl James als aan valsleider fungeerde". „De rots van Gibraltar". Jack is een overtuigd aanhanger van het drieback-systeem, gepaard met het formee- ren van de W-voorhoede (teruggetrokken binnenspelers). Het succes van deze opstel ling is, naar zijn meening, zoo groot geweest dat het feitelijk nog verwondering mag baren, dat er nog steeds centerhalfs in de eerste divisie van de League te vinden zijn, die er een andere plaats op na plegen te houden dan die tusschen de beide backs. „Eén er van" beweert Chapman's leerling „is zelfs zoover gegaan, dat hij de plaats van zijn elftal op de ranglijst ern stig in gevaar bracht. Hij schreef openlijk, dat hij er niet aan dacht, in plaats van een voetballer een soort rots van Gibraltar te worden, waarop midvoors te pletter moesten loopen. Ondanks het feit, dat het getal goals-tegen steeds meer steeg, volhardde hij in zijn oude opstelling, n.l. op één lijn met de kanthalfs. Bij de huidige aanvalsmethode vergt dat buitengewoon veel van den middenhalf, en alleen die spelers die als het ware bij instinct een nieuwe aanval van de tegenpartij kun nen aanvoelen, zullen bij hun vooruitge schoven positie en daarbij de taak, aller eerst den midvoor maar daarbij toch ook de beide binnenspelers eenigszins te dekken voldoende veld kunnen bestrijken om steeds tijdig ter plaatse te zijn. Maakt men van den centerhalf echter de bewaker van den vijandelijken midvoor - de opzet bij het drieback-stelsel dan zijn terugkomende binnenspelers positief nood zakelijk. Zij zijn immers de aangewezen menschen om in het groote gebied voor de versterkte defensie te opereeren, er de vele ballen, door den spil bij het stuiten der aan vallen verwerkt, op te pikken, en daarmee de eigen voorhoede aan den arbeid te zetten. In het algemeen mag wel gezegd worden, dat de tegenwoordige methode, een elftal samen te stellen, berust op een groote cen terhalf en twee insides die de aanvallen weten op te zetten; daaromheen kan dan het team verder worden opgebouwd. Alles hangt daarbij echter af van het vin den van intelligente, hard-werkende en tot opbouwen in staat zijnde voorwaartsen, ge schikt om het extra-werk op te knappen en het drieback-spel effectief te maken". c. w. BESTEL uw bij de N.V. NEDERLANDSCHE ANTHRACIETHANDEL MU Telefoon. 50710, 51910, 28692, 82786, 83720, 23151. N.V. SCHILDERSBEDRIJF B. DORENBOS 2e VAN SWINDENSTRAAT 80 AMSTERDAM-O. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 14 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 14