REUM C^IFÉ JROYAL" KONINGINNEWEG 212 hoeveel spelers een elftallencommissie ter beschikking heeft, is 't betrekkelijk eenvou dig. Je denkt dan, wanneer je voor 't eerst in zoo'n commissie ziet, dat is een makkelijk baantje, dat doe ik met pleizier voor mijn club. Dat dit echter niet 't geval is en dat heel veel leden dat ook weten, bewees de laatste Algemeene Vergadering van onze Club, toen door 't Bestuur leden gevraagd werden voor de bestaande vacatures. Niemand gaf zich op en na heel veel smoezen stelden zich twee leden ter be schikking, die het ruim genomen twee we ken vol hielden en toen niets meer van zich lieten hooren. Gelukkig zijn er nog een paar leden, cap tains van elftallen, die zich de moeite ge troosten om de elftallencommissie iederen Maandagavond te helpen. Als je dan je elftallen in 't begin van het seizoen voor elkaar hebt, komen er weer nieuwe leden, die ook willen spelen en liefst in zoo n hoog mogelijk elftal, daar haast iedereen overtuigd is, dat hij beter speelt dan een ander. Nu is deze aanwas natuurlijk prettig, hoe meer leden hoe meer vreugd, maar 't kost zoo'n elftallencomissie heel wat hoofd brekens. Ook kom je tot de pleizierige ontdekking dat je 4 keepers over hebt, maar geen één middenvoor, je hebt wel buitenspelers, maar allemaal rechts. Nu zijn deze laatste be zwaren wel te verhelpen door trainen, maar dat gaat maar niet zoo direct. De elftallencommissie neemt zich bij t begin van een seizoen voor om een zekere kern (meestal bestaande uit keeper, achter spelers, centerhalf en middenvoorspeler) voor ieder elftal te vormen en daaromheen stelt zij de overige leden op. Als uit zoo n kern nu een speler verhuist naar een hoo- ger of lager elftal, wat natuurlijk gebeurt, daar 't van iemands capaciteiten afhangt in welk elftal hij speelt, moet je weer opnieuw beginnen. Dat is niet erg, maar je moet medewer king hebben en die krijg je meestal alleen als iemand na eenigen tijd bij een hooger elftal geplaatst wordt, maar andersom ho maar. Nu nog wat anders, ieder elftal heeft bij een wedstrijd een paar reserves, wij laten dat meestal rouleeren, één week spelen, één week reserve, behalve de kern. Soms is iemand twee keer achter elkaar reserve, daar je moeilijk twee backs of twee linksche spelers enz. bij één elftal als reserve kunt gebruiken. In 't begin van een seizoen, meestal de eerste maand, komen de reservespelers trouw, maar daarna is t afgeloopen, als ze dan een oproep als reserve ontvangen, dan schrijven de beleefdste af, maar zitten 's Zon dags naar 't eerste te kijken en de anderen laten niets meer van zich hooren. Als tegenprestatie laat de elftallencom missie zoo'n speler reserve opkomen, tot dat hij weer eens iets van zich laat hooren en dat is meestal om zich te beklagen, en te vragen hoe het komt dat hij niet meer speelt. Ik hoop met deze uiteenzetting er iets toe bijgedragen te hebben om ieder te doen be grijpen, wat voor moeilijkheden zich kun nen voordoen. Als een speler iets op zijn hart heeft, laat hij 't dan komen bespreken, 's Maandags avonds op clubavond. Iedereen maakt fou ten, dus de elftallencommissie ook, maar met kankeren of wegblijven is niemand gebaat. Iederen Maandagavond is er elftallen- vergadering, dus komt hij nooit vergeefs en 't is wat gezellig op de clubavonden, zoodat 't altijd een welbestede avond wordt. Gr. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! - 10

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 10