AMSTERD. CRICKET CLUB Goed werk der hoogste elftallen. Ill en IV matig. Thans met 6 elftallen „in". Een derde gedeelte van het cricketsei zoen ligt weer achter den rug en het loont dan ook de moeite een algemeen overzicht van de A.-C.-C.-verrichtingen in de compe titie te geven. Wij zien. dat de prestaties der elftallen ongeveer dezelfde zijn als die van verleden jaar. Het eerste en het tweede zweven in hoogere sfeeren en stellen alles in het werk om de stratospheer te bereiken terwijl het derde, thans in gezelschap van et vierde, zich met alle krachtsinspanning weert en tracht de roode lantaarn aan ande ren in handen te geven. Het eerste begon met eten verdiende over winning op Kampong te Utrecht. Kampong, dat dit jaar wat zwakker is dan in 1933, werd voor een totaal van 88 uitgegooid, waar het eerste 123 runs tegenover stelde. Riechel- mann met een fraaie 56, Harry Prent met een goede 25 en P. Sanders Sr. met 11 wa ren de eenige ACC-ers, die in dubbele cijfers kwamen. Ue tweede wedstrijd, te weten die tegen V.R.A. 2. thuis had een sensationeel ver loop. Het vrij zwakke VRA scoorde een nuttige 108, welk totaal ACC al spoedig de ®tuT?,n °P ^et lijf )°eg. Het begin was voor A.C.C. verre van bevredigend. H. Prent Fr Riechelmann en W. Staats scoren tezamen slechts 9 runs. Selles en Sanders doen de hoop weer herleven, doch op een totaal van 59 zijn 7 A.C.C.-ers reeds van de wickets teruggekeerd. J. Prent Jr. nam toen zijn kans waar om als freehitter den wedstrijd uit het vuur te sleepen en zoowaar dit lukte hem volkomen onder de noodige spanning en angstige momenten wist hij een losse en vrijmoedige 45 not out bijeen te rammelen en het eerste aan zijn tweede overwinning te Hierna moest het eerste naar Bilthoven bij ü.C.H.C. te gast en speelde daar wederom een prettigen en spannenden wedstrijd. A.C.C begon met 93 runs (Selles 34, van Pr,ent Jr" 20' W" Staat* 10). j ''ch echter niet onbetuigd, doch door goed bowlen en fielden en vooral dank zij een tweetal phenomenale vangen van J van Gelder werd haar totaal 87. Terecht werd een 2de innings begonnen; thans scoorde A.C.C. 120 runs (Selles 24, P. San- HS„r- 48" W. Dijkhuis 25), waarop d.^.rt.C. antwoordde met 111. Over 2 in nings boekte A.C.C dus slechts een batiq saldo van 15 runs. In totaal werden in deze match 26 catches gedaan. Daarna bezorgt P.W. aan A.C.C. een des illusie in den vorm van een nederlaag P W begint te batten en scoort 136 runs, een to taal dat zeker veel lager was geweest, in dien het veldwerk van A.C.C. ditmaal niet erg zwak was geweest. Een aantal vanqen, waaronder twee geheide" werd gemist. Met batten faalt A.C.C. eveneens; voor een totaal van 25 runs hebben liefst 6 bats- men een beurt gehad en op 33 valt reeds net 7de wicket. Het eindtotaal werd 66 waarvan J. Prent Jr., die dit jaar al bijzon der op dreef is, het leeuwenaandeel heeft. A.C.C. stuurt P.W. nogmaals in; het P.W.- totaal wordt thans iets lager, te weten 91. IJe A.C.C.-batsmen doen thans hun uiterste best en het begin is bijzonder goed. Eerst op 61 valt het eerste wicket (H. Prent 17).

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 12