Het zal onzen leden luidelijk wezen, dat het Bestuur om dit tot stand te brengen, wederom groote verplichtingen op zich ge nomen heeft. Het eenige wat wij nu vragen is medewerking, waarvoor ik in de eerste plaats naar de elders in dit nummer ge plaatste oproep van onzen penningmeester verwijs. Medewerking ook ïan de spelers om door goede prestaties onze wedstrijden in het komend seizoen voor het publiek attrac tief te maken. Medewerking ook van allen, die ons op de een of andere wijze (trainings fonds etc) kunnen steunen, opdat wij allen eensgezind onze A.F.C. weer kunnen doen groeien en bloeien. 7 Augustus 1933. I. H. GALAVAZI. A.F.C.OUD-INTERNATIONALS 6-2. De wedstrijd tegen de oud-internationals was voor ons eerste een uitstekende oefe ning. De ex-oranjehemdelingen brachten de volgende combinatie in het veld: Jan de Boer. Tetzner. v. Kol. v. d. Zalm. Gryseels. Krom. Kluin, Dr. Thomee. v. Gelder. Landaal. de Natris. In den loop der eerste helft werd v. Kol door de Bruin vervangen. In den regel stelt men zich deze combina tie min of meer als een stelletje veteranen voor, doch zooals men ziet, bestaat de kern uit spelers, die geregeld in de eerste klas uitkomen, waarom eenige veteranen ge groepeerd zijn. In ieder geval een combina tie waarvan heel wat kracht uitgaat. Dat ons elftal een 62 overwinning wist te behalen, mag daarom als een zeer ver dienstelijk resultaat beschouwd worden. Ik kreeg den indruk, dat de oranjetruien hun tegenpartij onderschatten. Zij waren aan vankelijk sterk in de meerderheid en het gemak, waarmede zij onze jongens herhaal delijk in de luren legden, verleidde hen dit spelletje te ver door te voeren, waardoor de productiviteit verloren ging. Onze voor hoede daarentegen, trachtte met snelle aan vallen, waarbij de bal direct doorgegeven werd, Jan de Boer te naderen. Misschien was het juist een zeker ontzag voor de „na men", welke de snelheid van afgeven sti muleerde, doch hoe dit ook zij, deze vlugge attaques waren voortdurend gevaarlijk en openen vertrouwenwekkende perspectieven voor de toekomst. Nadat we de leiding ge nomen hadden, werd de druk op ons doel grooter en Dr. Thomee scoorde op ouder- wetsche wijze den gelijkmaker. Weer na men we de leiding, en nu was het de Na tris, die herinneringen aan een grootsch verleden wakker riep, toen hij naar binnen komend met een kanjer in den bovenhoek het evenwicht weer herstelde. Inmiddels was v. Kol uitgevallen en door de Bruin vervangen. Knopper kreeg het nu zwaar, want het duo v. d. Zalm en de Bruin vormde een hechte barrière. Toch werd het vóór de rust nog 32. In de tweede helft, hetzelfde beeld: de oud-inter nationals beheerschten het middenveld. Vóór doel wilde het echter niet vlotten, eensdeels door slecht schieten, anderdeels door treuzelen, waardoor onze verdediging zich voortdurend kon herstellen. En nu moge het geen elegante backpartij geweest zijn, het bleek nuttig te wezen en de steeds aangroeiende zekerheid eener onverwachte overwinning gaf het noodige zelfvertrou wen en de prikkel om tot het eind vol te houden. Ondertusschen wist onze voorhoe de volgens hetzelfde recept nog drie doel- puntjes te maken. Opvallend was het dat naarmate de voorsprong vergroot werd, onze voorhoede haar tegenstanders meer individueel trachtte te passeeren. Uit een oogpunt van oefening was het natuurlijk zeer nuttig, dat men eerst probeerde een mannetje te passeeren en dan af te geven, want maar al te dikwijls zal het succes van een aanval op het beslissend moment juist van zoon individueel passeeren afhangen, doch het moet een door de noodzakelijk heid geboden maatregel zijn, want ten eerste is het risico groot dat het passeeren mislukt of dat men den bal niet meer vol doende in zijn macht heeft om zuiver af te geven, ten tweede gaat er tijd en tempo mee verloren en de kans op offside voor de positiekiezende medespelers wordt ver groot en ten derde zal de tegenpartij er zich op instellen, die anders bij vlug combinee ren geen kans krijgt. Vlug combineeren ge baseerd op snel positiekiezen (volkomen met spel meeleven!) moet onze sterkte we zen. Daaraan moeten we vasthouden en dat is onze kans in „zware" competitie wedstrijden. Een individueel kunststukje blijve dan als onaangename verrassing voor den tegenstander tot het beslissend moment en als uiterste noodzaak bewaard. 13 Augustus 1933. I. H. GALAVAZI. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 4