den pessimisten slechts een questie van tijd leek. Dikwijls dreigde de degradatie en ook in het afgeloopen seizoen was er nog een periode, dat het gevaar niet denkbeeldig was. Onze spelers hebben echter in ieder opzicht hun, plicht gedaan en langzamerhand krij gen we weer een elftal, dat gedragen door goeden geest en met interesse voor hun club, zijn best doet om A.F.C. weer eens op een betere plaats te brengen. Ook nu weer een elftal, dat het uitsluitend van snelheid en goede tactiek met hebben. Er kan door Donaghy niet genoeg op gewezen worden, dat de tactiek een onzer sterkste wapens moet zijn. Men ziet helaas nog zoo dikwijls, dat enkele spelers in het veld alle goede les sen vergeten schijnen te zijn, tot nadeel van hun eigen spel en dat van het elftal, doch dit zal tenslotte ook wel verbeteren. Wij krijgen bij ons A.R.O.L.-tournooi al direct een goede krachtmeting tegen de snelle N.A.C.-ers en indien deze moeilijke, maar mooie ontmoeting tot een gelukkig einde mocht worden gebracht, dan wacht ons nog de winnaar van Z.F.C-Zeeburgia. Op papier een programma, dat onze kanr sen om het nu ook weer eens tot de demi finale te brengen, vrijwel illusoir doet schij nen. Des te mooier zou het zijn, indien ons elftal dit kunststukje zou weten te bestaan. Hoe zwaarder de taak, des te grooter de voldoening! Het is verheugend, dat ons tournooi dit jaar een ongekend sterke bezetting heeft. De wedstrijden om den A.R.O.L-beker hebben zoo langzamerhand we mogen het in alle bescheidenheid constateeren een bepaalde, populaire plaats in ons Amsterdamsch voet bal verkregen. In dit verband appreciëeren wij het bijzonder, dat thans ook Ajax weer tot de deelnemers is teruggekeerd, hetgeen ongetwijfeld ook velen Amsterdamschen voetballiefhebbers genoegen doet. Nadat verleden jaar, tengevolge van een misver stand omtrent de data N.A.C. noode gemist werd, zullen de enthousiaste mannen van Verlegh, dit jaar wel weer hun beste been tje vóór zetten. Als nieuwe deelnemers kun nen we D.W.S. en Z.F.C. begroeten. De goede en bovenal faire wedstrijden, welke wij in de competitie tegen de Spaarndammers gespeeld hebben, geven de garantie, dat D.W.S. zich bij ons zeker zal thuis gevoe len, terwijl onze oude tegenstanders uit een beteren tijd, Z.F.C., zeker in forschen, eer lijken strijd een poging, om onzen mooien beker te bemachtigen, zullen doen. Wat onze overige deelnemers betreft: Blauw-Wit, H.B.SS., H.F.C., V.V.A.enZee- burgia, over hen behoef ik niet uit te wijden: Goede wijn behoeft geen krans! Zij kennen de sfeer, den vriendschappelijken geest, welke onze tournooien gelukkig altijd gekenmerkt hebben en er de attractie van uitmaakten. Voor H.F.C. zal het een bijzondere vol doening zijn, dat zij op dezelfde plaats, waar zij verleden jaar officieel het seizoen als 2de klasser, met angst in het hart, maar met frisschen moed begon, thans weer als lste klasser terugkeert. Thans zien wij helaas Blauw-Wit in dezelfde positie en wij kunnen haar slechts van ganscher harte toe- wenschen, dat zij met hetzelfde gezonde zelf vertrouwen met denzelfden frisschen, jon gen geest, haar moeilijk seizoen tegemoet gaat, om dan een gelijk resultaat als H.F.C. te bereiken. Wanneer het weer nu meewerkt en wij twee niet al te warme dagen krijgen, dan staan ons weer mooie sportdagen te wach ten. Dagen waarop we niet denken aan al die vraagstukken, welke ons voetbalwereldje als steeds in dezen tijd van het jaar in op schudding brengen, als: amateurisme, com petitie-indeeling, wedstrijdprogramma en zoovele andere. Dan voetballen we als vrien den, alleen om het spel en de eer, zonder dat dit door strijd om het bestaan en andere overwegingen vertroebeld wordt, waarvan we dan hopenlijk het geheele komend sei zoen de prettige herinnering meerdragen. Gelijk iedere medaille een keerzijde heeft, brengt de sterke deelname ditmaal ook moei lijkheden met zich. Ons Bestuur was zich volkomen ervan bewust, dat wij ook de ver antwoordelijkheid dragen, om den aanhan gers der deelnemers een behoorlijke gelegen heid te geven de verrichtingen hunner favo rieten te volgen. Ondanks alle moeilijkheden waarmede wij jaar in, jaar uit te kampen hebben, besloten wij een staantribune voor ca. 2500 toeschouwers te laten bouwen, ter wijl op opentribune over de geheele lengte van het veld verlengd werd. Naar aanleiding der opgedane ervaringen bij de oefenwedstrijden van het Amsterd. Elftal werden ook de toegangen op afdoen de wijze geheel vernieuwd. Met 7500 a 8000 plaatsesn meenen wij aan alle redelijke eischen te kunnen voldoen. 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 3