Training 1932/1933. Terugblik over het afgeloopen jaar. En nu: Voorwaarts Het seizoen 1932-'33 is afgeloopen. De hekken van ons terrein zijn gesloten, de ballen opgeborgen. Wij cricketen, ten nissen, roeien en wat niet al, maar voetbal len niet meer! De aangewezen tijd dus om te mijmeren, en al mijmerende zie ik terug over ons seizoen 1932-'33. Ik wil mij bepalen tot de training van on ze eerste-elftalspelers in het afgeloopen voetbaljaar en ga daarbij terug tot verleden jaar zomer. Einde April 1932 vond de eerste bijeen komst plaats der eerste elftallers met Tom Bromilow en Tranings-Commissie. Op deze bijeenkomst bleek reeds dadelijk, dat het onze spelers duidelijk was, dat, wanneer wij voortgingen op een wijze te trainen, zooals men dat tot op dat moment bij A. F.C. gewoon was, wij onvoorwaardelijk tot ondergang gedoemd waren. Dat de spelers dit allen inzagen was reeds een zeer ver heugend feit. Maar men kan iets zeer goed „inzien" maar toch niet „doen". In ieder geval „zwoeren" de spelers den duren eed te zullen trainen, regelmatig, in zomer en winter, tot het einde van het seizoen. En A.F.C. had af te wachten of haar verte genwoordigers op het groene veld woord zouden houden, of, zooals reeds talrijke ja ren vertoond, zeer veel moois zouden belo ven om aan deze belofte zeer weinig uit voering te geven. Maar wij zullen het eerlijk erkennen de eerste elftallen hebben hun woord schitte rend gehouden, maar dan ook totaal. De zomertraining begon in Juni 1932 en eiken Donderdag verschenen practisch alle opgeroepen spelers op het appèl. Toen de winter kwam, de temperatuur onaangenaam werd, de Donderdagavonden vaak storm en regen vertoonden, begon men zich af te vragen of de animo niet zou verflauwen. Niets daarvan. De spelers bleven trouw op komen met een ongekende regelmaat. In November j.l. verliet Tom Bromilow ons en werd dadelijk opgevolgd door Pe ter Donaghy. En de spelers gaven hun nieu wen trainer ook weder direct hun vollen steun. Ik vermoed dat Piet Donaghy zich geen beter begin bij een nieuwe vereeni- ging had kunnen voorstellen (tenminste wat de opkomst bij de training betrof). En meteen wil ik hieraan nog toevoegen, dat het trainen van Piet bij onze spelers ten zeerste in den smaak viel. De band tus- schen spelers en nieuwen coach was spoe dig gelegd en heeft niet nagelaten zijn stempel op de resultaten te drukken. De tegenslagen bleven ook dit seizoen niet uit. De eerste helft van het competitie programma van ons eerste elftal bracht ons slechts zeer weinig punten op. Verschillen de kleine nederlagen, waarvan enkele net op het nippertje, en eenige onverdiend. Dit had onze spelers weer totaal kunnen ont moedigen, had het geheele trainingspro gramma kunnen verknoeien, had de geest er uit kunnen halen. Maar onze jongens hebben prachtig weerstand geboden, hebben niet opgegeven, maar flink volgehouden, en met succes. Zij zijn geëindigd op de zesde plaats met gelijk aantal punten met no. 5, en dit is voor A.F.C.dat de laatste jaren slechts „bijna onderste plaatsen" gekend heeft, een groot succes. En daarom wil ik de spelers van A.F.C. I vanaf deze plaats den dank brengen van de Trainings-Commissie, en ik geloof wel bijna te mogen zeggen, van alle A.F.C.- ers, voor hun trouwe regelmatige training, voor hun totale medewerking en voor de prima geest, welke zij in hun elftal wisten te bewaren. Het is totaal mijn bedoeling niet om de spelers van ons eerste overdreven veel te - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 9