hem den gezochten aanvalsleider en goal- getter zal vinden. Althans dat hem een kans toekomt! Het bewees tevens, dat de kans, welke hem voor eenige weken in het Zuid elftal tegen „Admira gegeven werd, geen reëele genoemd mag worden. Want Lungen, die daar bovendien op de hem vreemde en niet passende linksbinnen plaats stond, past allerminst in het kader van het Zuidelijk spel, dat meer op enthou siasme dan op techniek gebouwd wordt. En Lungen is een speler, die zijn spel uitslui tend baseert op techniek en tactiek en die vooral eenige goede spelers als Adam! naast zich noodig heeft om tot ontplooi ing te kunnen komen. De wijze, waarop hij vanavond het twee de Amsterdamsche doelpunt scoorde, nadat hij eerst met een schitterenden pass Roeg in de gelegenheid had gesteld, de score te openen de wijze, waarop hij het leder in bezit nam en uit uiterst moeilijke' positie een feilen kogel loste, die Z.F.C.'s doelman kansloos maakte, het stempelde hem reeds aanstonds tot een speler van groote klasse. Ook daarna demonstreerde de A.F;C.er nog vele staaltjes fijn voetbal... Maar genoeg over hem. De Keuze-com missie zal hem a.s. Zaterdag op het Aja<- terrein tegen Antwerpen opnieuw kunnen beoordeelen als zij komt en het zal ons dan zeer benieuwen, of zij haar besluit niet zou betreuren. De Oranje-trui? Het kan Onze feestavond. Wat zou dat een programma geweest zijn, als het programma een programma qe- weest was. Hebt U wel eens het gevoel gehad, dat je maag langzaam aan naar beneden zakt? Dat prettige gevoel had de clubavond commissie, toen op 19 April ca. 150 feest vierenden in ..Bellevue" in spanning zaten te wachten op Mej. Rentmeester, die een dag te voren griep gekregen had; op Elias van Praag, die niet gedisponeerd was; up de Engelsche voetbalfilm, die niet aange komen was Men zegt, dat het tóch een leuke avond was. Als U het daarmee eens bent, dan ver zoekt de clubavond-commissie eventueele complimentjes door te sturen aan Willy Brusse, die een toch wel buitengewone cau serie hield en aan Jan Snelleman, die een knap dansmeester was. Maar och, och, wat hebben Grampel, Staats en ik 'm „gekne pen." De clubavonden. 8 Mei is onze laatste clubavond gehou den. Deze week gaat de zomertijd in en dan wachten den meesten andere genoegens dan bridge, lectuur of vierballen. Over het algemeen was het bezoek op de clubavon den zeer behoorlijk, de medewerking van vele jonge leden vaak zeer onbehoorlijk. Als goede A.F.C-ers trachten de leden van de clubavond-commissie ook deze facet van den veelkantigen A.F.C.-diamant in al haar luister te doen schijnen, doch het w is au fond niet hun bedoeling, dat diverse aankomende snotneusjes zouden meenen, dat genoemde lieden dienstmeisjes of ka- merwachts zijn. Blauw Wit. Wij, A.F.C.-ers, weten wat het is, om in den strijd om de laatste plaats gewikkeld te zijn en daarom kunnen we allen zoo mee leven met het noodlot, dat Blauw-Wit ge troffen heeft. Ik geloof dan ook zeker, na mens alle A.F.C.-ers te spreken, als ik on ze buren, trouwe comparanten) aan ons AROL-tournooi, die zich sinds onze verhui zing naar den Wandelweg in 1920 altijd goede buren getoond hebben, sterkte toe- wensch in hun zwaren strijd om het behoud. VOETBALSTERREN GEVRAAGD. Aspirantjes, bijdehandjes, Doe je best, doe met ons mee, Werf voor ons wat voetbalklantjes, Breng een vijftal vriendjes mee!! Vraag hen of ze komen spelen, Breng ze mee naar het terrein: Voetbalsterren zijn er noodig!! Een hééleboel!! van groot tot klein!! Jullie moeten leeren rennen. Koppen, trappen, wat al niet, Vlug, behendig voetbal spelen, Zooals je t bij de grooten ziet. t Ligt aan jullie om te zorgen, Dat je lenig wordt en vlug. Dan komt A.F.C. vol glorie In de eerste klas terug!! EEN AANGETROUWDE. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6