gaat langs rustige opgaande lijnen van ge leidelijkheid wat we met Charles heb ben meegemaakt, zou stof kunnen opleve ren voor een sensatie-roman in zeventien hoofdstukken. Daar was dan zijn grootsche partij voet bal in den wedstrijd tegen „Haarlembreed van opvatting en feilloos van techniek. Heel A.F.C. was er „gek" van en men droomde van zijn opname in het Nederlandsch Elf tal. 8 April kwam zijn kans... met het Am- sterdamsch Elftal in Antwerpen... Wij, A.F.C.ers kwamen down van het veld terug; gewonnen met 3—1, maar Charles was er niet geweest. Een uur later kwam Charles op m'n ka mer, waar we gedrieën de verslagen van de stedenwedstrijden zaten te schrijven. En daar vertelde Charles op de hem eigen, droge, kalme wijze van z'n pech: van z'n tot twee maal toe verongelukken met de vliegmachine „ja, weet je, de eerste keer, zijn we, om in stijl te blijven, maar op een voetbalveld gevallen". Daar zat-ie met een vermouth en een cigaret. Rustig, be- heerscht, in dat beroemde pak, dat zelfs Buziau in z'n stoutste droomen niet had kun nen bedenken maar over ons kwam toch het groote respect voor dien blonden knaap, die driemaal in één week van Engeland overgestoken was om zijn kans voor het Nederlandsch elftal te verdedigen, die op het beslissende moment in levensgevaar ver keerd had en die dat zat te vertellen, als ging het er om, waarom hij een down ge gaan was op z'n vierschoppen-bod. Weer kreeg Charles zijn kans, 23 April in Tilburg met het Zuidelijk Elftal. Tegen Admira, het „wonder-team" van voetbalartisten; als linksbinnen wat zijn plaats niet is en tusschen vreemde spe lers, die hem, den Noordelijken outsider, eerder duldden dan hielpen. Hij faalde. Over dat falen als men het niet accepteeren van een dergelijke loterij kans falen mag noemen schrijft „Bet weter" in dit nummer uitvoerig. Verder me- moreeren we, wat Seijlhouwer (nog steeds één der weinige voetbalkenners, die er in Amsterdam rond loopen), in het Amster- damsch Sportblad van 1 Mei schrijft: Een teleurstelling was het spel van den niet-Zuidelijken speler Charles Lungen. Wij weten wat deze speler als middenvoor kan presteeren, doch als binnenspeler was hij in dezen wedstrijd bepaald zwak, (Waarom hem dan ook niet na rust midvoor geplaatst? Red.). De verbazing van de Zuidelijke toeschou wers kunnen wij ons best begrijpen. Lungen werkte niet zoo hard als de anderen en zoo als wij het hier in Holland verwachten, dit wil zeggen, in het veld deed hij het niet, maar zoodra de bal in de richting van het doel werd gespeeld was hij zeer actief, nam een goede positie in, echter de positie van den midden-voor. Voor het doel was alle schijnbare laksheid geweken. Hij huldigt blijkbaar die opvatting, en hierin wordt hij in Engeland misschien gesteund, dat het niet zit in het sjouwen, maar in het tactisch spelen en opstellen. Hij is liefst middenvoor en dan blijft hij in een vooruitgeschoven positie afwachten. In het bezit van den bal of bij een voor zet is hij nuttig en is hij een gevaar voor de verdedigers. Hij heeft veel zelfvertrouwen en spaart zich ook niet. Schietend en kop pend, is hij een goede centre-voor die weet te scoren. Een andere wijze van spelen wenscht hij blijkbaar niet te aanvaarden. In het Hol- landsche spel is hij stellig zeer bruikbaar. Hij dwingt alles naar zijn opvatting en werkt voor het doel hard om te doelpunten. Dat hij als links-binnen te Tilburg zich niet aanpaste, was onjuist van hem tegen over spelers en keuze-commissie en Zuide lijke elftal-commissie. 2 Mei kwam reeds zijn revanche. Zijn phe- nomenale spel tegen Z.F.C. was aanleiding tot een algemeen enthousiaste pers en gaar ne nemen wij over, wat Geudeker in „Het Volk" van 3 Mei schreef onder de head line „Charles Lungen eischt zijn plaats in het Nederl. XI-tal „Het was jammer, dat niemand van de Keuze-Commissie hedenavond op het A.F. C.-terrein was, waar het Amsterdamsche elf tal zijn laatsten oefenwedstrijd vóór den wedstrijd van a.s. Zaterdag tegen Antwer pen speelde. Want dan zou zij ervaren heb ben, dat de slechte indruk dien de A.F.C.-er Lungen onlangs te Tilburg gemaakt schijnt te hebben, een geheel verkeerde is geweest en dat zij in dezen speler wellicht de oplos sing van het moeilijke middenvoor-vraag stuk in het Ned. XI-tal zal kunnen vinden. Wat Lungen die speciaal voor dezen wedstrijd uit Londen overgekomen was en dat ook a.s. Zaterdag zal doen te zien gegeven heeft, motiveerde volkomen de mee ning, dat waarschijnlijk het Ned. elftal in - 5 -■ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 5