KRABBELS VAN DE REDACTIE. In het centrum der belangstelling. Er was eens... o jongere A.F.C.er, die nu bij een thuiswedstrijd geduldig in een file staat te wachten, een tijd, dat de dienst doende penningmeester bij een thuiswedstrijd van A.F.C. in één loketje zat, voorzien van entréeboeken voor alle rangen. Hij zat daar meer bij wijze van rustkuur en slechts een enkele keer verstoorde het getinkel van een eenzaam kwartje in het geldbakje de serene lust van den Zuidelijken Wandelweg. Deze tijden zijn lang voorbij, gelukkig. De geweldige stadsuitbreiding in Zuid, waar in enkele jaren een stad verrezen is als Deventer of Leiden, heeft ons in het middelpunt der belangstelling geplaatst. Voor menigen Zuidelijken Amsterdam mer, wien een reis naar de Meer te lang en te omslachtig is, is het bezoeken van den thuiswedstrijd van A.F.C. tot een vaste ge woonte geworden en Jaap van Nek vindt het de meest gewone zaak van de wereld, bij den aanvang van een wedstrijd het bord je „uitverkocht aan verschillende loketten op te hangen. Doch het is niet alleen de stadsuitbrei ding, die hieraan credit is. Ook het betere spel van ons eerste elftal heeft daar het zijne toe bijgedragen en de wedstrijden te gen de Spartaan, tegen D.W.S. en tegen m.F.C. zijn van een dusdanige spanning en een dusdanige kwaliteit geweest, dat het voetbal-bezoekende publiek er de meeste eerste klassewedstrijden gaarne voor cadeau gaf. En men behoeft heusch geen verzuur de materialist te zijn, om te hopen, dat ons eerste elftal in de running zal komen en dat wij daardoor verzekerd kunnen zijn van een talrijk, enthousiast medelevend pu bliek. En nu zijn, na de competitie, plotselinq de avondwedstrijden uit de lucht kamen vallen. 12 October 1927 wijdden we onze door Fons de Vilder en Gé Bosch zoo vor stelijk aangeboden verlichting in, doch het organiseeren van avondwedstrijden had het Bestuur nooit geëntameerd. Terecht, want de prestaties van A.F.C. waren wel zóó matig, dat een avondwedstrijd van ons eer ste waarschijnlijk weinig of geen publiek getrokken zou hebben. Doch toen de A.V.B. een lang gekoes terd plan ging uitvoeren en het Amster- damsche Elftal in eenige avondwedstrijden wilde laten oefenen, viel de keuze natuurlijk op het A.F.C.-terrein en die eerste avond 4 April is er één geworden, dien we niet gauw zullen vergeten. Het was voor iede- ren rechtgeaarden A.F.C.er een grootsch gezicht... de stampvolle, glad uitverkochte tribunes, die menschenzee, waarover de booglampen hun felle licht lieten schijnen. Daarbij een prachtwedstrijd Amsterdam— „Haarlem uitstekend spel van onze repre sentanten, het was een voor ons onverqete- lijken avond. Meerdere wedstrijden volgden. Amster dam—R.C.H., A.F.C. II-A.K.V.B. (waar, ondanks een „crisis -entréeprijs en een groo te reclame in de sportpers geen publiek kwam) en Amsterdam Z.F.C., welke wedstrijd, qua atmospheer en entourage weer volkomen op het peil van den eersten wedstrijd stond. Inmiddels heeft ons Bestuur de teekenen des tijds verstaan. Onze verlichting is voor training prachtig maar laten wij het maar eerlijk bekennen voor groote wedstrijden onvoldoende. Onverbrekelijk verbonden met de kwestie der verlichting is die van de ver betering der accomodatie. Vooral, nu B en W. voorgesteld hebben, een weg recht streeks van den Parnassusweg naar den Zuidelijken Wandelweg aan te leggen, zal de loop'' naar ons veld nog veel grooter worden en zoo wil men het ijzer smeden, nu het heet is. Een commissie is reeds sa mengesteld; Gé Bosch, Arie Metz, Nic belles en Fons de Vilder hebben hierin zit ting genomen, hebben zich de hulp verze kerd van eenige technische adviseurs, dus binnenkort zullen we groote dingen zien gebeuren. Charles en Daan. De betere resultaten van onze voetbal- ers hebben reeds tot resultaat geleid: Char les Lungen en Daan Uiterwijk zijn bereids eenige malen uitgenoodigd, de hoofdstede lijke kleuren te verdedigen. Daan Uiterwijk is er vrijwel in geslaagd, zich van zijn plaats te verzekeren .Was zijn spel tegen „Haarlem" nog een beetje „bleu in Antwerpen tegen het elftal der Entente Anversoise ging het al heel wat beter en zijn spel tegen Z.F.C. op 2 Mei j.l. was zoodanig, dat hij tot de uitblinkers behoorde en zijn herverkiezing een feit qe- worden was. Behooren we dus' over Daan niet veel uit te wijden zijn voetbalontwikkeling A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 4