echter, dat men middelen en wegen vindt, om in de lagere elftallen, juniores en adspi- ranten voor behoorlijke „nachwuchs" te zorgen. In de eerste plaats kunnen onze jongens daarvoor zelf zorgen, door hun kennissen en vriendjes naar A.F.C. te bren gen. Jongens, knoopt dit goed in je ooren en doet je best. Van onzen uitgebreiden clubavond of lie ver dansavond gesproken, dit is een uitste kend geslaagde avond geweest. Al was het jammer, dat door verschillende omstandig heden de clubavond-commissie het beloofde programma niet tot uitvoering kon bren gen, de prachtige stemming en vroolijke toon welke er heerschten, deden deze te leurstellingen geheel vergeten. Een vinger wijzing voor de clubavond-commissie, dat in den tegenwoordigen tijd juist dergelijke avondjes bescheiden van opzet, door onze leden geapprecieerd worden. De commissie en allen, die tot het wel slagen hebben meegewerkt, onzen hartelij- ken dank. Als onze band het nu weer zoo ver gebracht heeft en met het oog op ons naderende 40-jarig jubileum moet het daar heen dat wij zelf weer voor de muziek zorgen, dan is de zaak weer compleet. Dat practisch alle deelnemers aan de Paaschtoer van ons eerste naar Mayen en Homberg, thans natuurlijk met hun betere helften, aanwezig waren, gaf gereede aan leiding, deze prachtig geslaagde toer tot onderwerp van vele gesprekken te maken. Men heeft zich kostelijk geamuseerd en het door de deelnemers aan secretaris Bessem spontaan aangeboden souvernis leverde wel het bewijs, hoezeer men het onder zijn lei ding genotene en het vele werk, dat daar aan verbonden is geweest, waardeerde. Op ons veld vonden in de laatste weken enkele avondwedstrijden plaats. Amster- damsch Elftal—Haarlem, idem R.C.H. en Amsterdam—Z.F.C. De magere resulta ten in vroegere wedstrijden van ons vertegenwoordigend Elftal, de represen tanten van 12 a 13000 Amsterdamsche voetballers, hebben blijkbaar de oogen der Amsterdamsche Elftal-Commissie ervoor ge opend, dat onze hoofdstedelijke vertegen woordiging beter kan en moet georgani seerd worden. Uiterwijk en Lungen viel de eer te beurt tot de uitverkorenen te behooren. Vooral Lungen toonde in den zeer goeden \yed- strijd tegen Haarlem, wat hij als midvoor waard is. Extra jammer was het daarom, dat hij door de bekende, levensgevaarlijke tegenslagen in Antwerpen niet van de par tij was. En nog meer te betreuren was het, dat Charles' trial met het Zuidelijk Elftal tegen Admira op een mislukking uitliep. Die binnenplaats schijnt voor hem nu eenmaal fataal te zijn, en achteraf gesproken, ware het misschien beter geweest, indien hij niet als de vreemde eend in de bijt had willen fungeeren. Ik hoop echter, dat Charles in het Amsterdamsch elftal gelegenheid krijgt zich te rehabilliteeren of beter gezegd, te toonen, wat hij als midvoor waard is. Wanneer we nagaan, wat Lungen al ja renlang voor A.F.C. geweest is, dan zal ieder rechtgeaard voetballiefhebber, die der gelijke clubtrouw weet te apprecieeren, hem van harte gunnen om in vertegenwoordi gende elftallen de bekroning van zijn bij zondere voetballoopbaan te vinden. Amsterdam, 29 April 1933. I. H. GALAVAZI. Inmiddels speelde ons 2de elftal zijn eer sten degradatiewedstrijd tegen R.C.H. 2 en wist het niet verder dan tot een gelijk spel 1 1 te brengen. De wedstrijd kenmerkte zich door het volkomen ontbreken van ruw heid etc., hetwelk dergelijke vechtwedstrij- den dikwijls kenmerkt. Het 2de elftal heeft wèl tegenslag. Door dat Herman Fürstner verleden week naar Indië vertrok, verder door de blessure van Piet Bos, hem helaas Donderdagavond te gen het elftal van den A.K.V.B. overkomen en ten slotte door het niet-fit-zijn van Strad- meijer, moest een jeugdig backstel de zware taak van de verdediging van het reserve- lste-klasseschap op zich nemen, doch heeft zich met ijver en succes van die taak ge kweten. Ook de jeugdige keeper schonk vertrouwen. Ons 2de heeft zijn lot nog zelf in handen. Strijdt voor Uw plaats, jongens! Met Herman Fürstner verliest ons 2de elftal een moedig speler met toekomst en de A.F.C. een trouw en enthousiast lid in de rijen onzer actieve spelers. Ook van deze plaats zij hem in de Oost een succes volle toekomst toegewenscht. Herman, het ga je daarginds goed en je zoudt je zeker bijzonder verheugen als de volgende Scha kel het bericht bracht, dat je kameraden van het 2de zich hebben gehandhaafd! Amsterdam, 1 Mei 1933. I. H. GALAVAZI. - 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 3