De Duitschers legden er nog een schepje op maar onze achterhoede weert zich su bliem en met een kleine, maar volkomen ver diende overwinning werd het einde door den goed leidenden scheidsrechter aangekon digd. Zooals reeds gezegd heeft ons elftal een goeden wedstrijd gespeeld. Technisch stond ons spel op behoorlijk peil en in snelheid overtroffen de meesten onze gastheeren. Uitblinkers waren in de eerste plaats captain Neseker en verder Nesenberend en Dorlas. Bij de tegenpartij was de keeper zeer goed. HOMBERGER S.V.-A.F.C. Ook het terrein van deze vereeniging kon niet op het bezit van veel grassprietjes bo gen. In ons elftal waren Dijkhuis en Her mens vervangen door Dorenbos en Brou wer en het was met een angstig gemoed, dat onze vermoeide jongens dezen wedstrijd begonnen. Het begin was ook al niet zeer bemoedigend. De Hombergenaren speel den een goed sluitend short-passing en liet onze achterhoede van het bekende kastje naar de nog meer bekende muur loopen. De buitenspelers waren zeer snel en schoten hard. Bé deed zeer onzeker en de scheids rechter had het te kwaad met den buiten spelregel. Gevolg binnen tien minuten twee goals tegen. Steeds kwamen de Duitschers terug. De onzen waren nergens. Alleen Daan Ellens was zeer actief en bijzonder goed op dreef. Onze halflinie was niet te zien. Twee zeer harde ondhoudbare schoten. 40. We vreesden een débacle. Nico voel de zich niet fit en ging rechtshalf spelen. Uiterwijk spil. Toen kwam er hij ons wat schot in en was het overwicht gebroken. De twee Daantjes deden hun best en even voor de rust slaagde Brouwer erin met een goede goal de achterstand te verkleinen. Na rust bleek Nico te zijn uitgevallen en bezette Dijkhuis de rechtshalfplaats. Voordat we er erg in hebben, vergroot te Homberg uit een mooien algemeenen aan val de voorsprong. Onze jongens begrepen de situatie. Ze zetten de tanden op elkaar, vochten als goede A.F.C.-ers voor hun naam. We zou den niet uitgelachen worden. Zoowel Meyer als Nesenberend verde digden of hun leven ervan afhing en Bé kreeg van het publiek menig open doekje. De eenige die z'n best niet deed was Roelof. Hij pingelde tot hij den bal kwijt was en werkte als een rem op de geheele voorhoede. Daan Ellens werkte voor twee. Weer was het Brouwer die uit een goed aangegeven bal scoorde en niet lang daarna zelfs de hattrick verrichtte. Intusschen had Bouke last van z'n knie en was vervangen door Dio. Kort voor het einde kreeg v. d. Valk nog een prachtkans doch hij strandde in het, op een kolenmijn gelijkende, doelgebied. Einde 5—3. Opmerkelijk was, dat in dezen wedstrijd geen enkele free-kick behoefde te worden gegeven. Dat beide wedstrijden, ofschoon steeds hard moest worden gestreden, in de beste verstandhouding werden gespeeld, behoeft wel niet te worden aangehaald. Over de sportieve resultaten van onzen trip kunnen we dus zeer tevreden zijn. S. AMSTERDAMSCHE CRICKETCLUB. Het lang verbeide cricketseizoen is einde lijk aangebroken. De witte broeken en dito pantalons zijn uit de motvrije kasten ge haald, het spel kan weer beginnen. De bal len suizen weer naar alle richtingen heen, de bats vliegen aan spaanders, maar de A.C.C. blijft bestaan. De kooi, het lievelingskind van Wim Staats, staat weer op zijn poot jes, omhangen met een gewaad, waarmede eens de Zuiderzeepalingen doch thans de hard geslagen ballen worden gevangen. De sterkte der netten is Zaterdag, den 6den Mei 1933 beproefd geworden. Bij het verschijnen van dit blad zal de A.C.C. haar eersten wedstrijd gespeeld heb ben en wel tegen Kampong in Utrecht; een friendly game. De nieuwigheden voor het komende sei zoen zijn: 1. De splitsing van de Overgangsklasse van den N.C.B. in 2 afdeelingen, te weten een afdeeling Noord en een afdeeling Zuid. De indeeling van Noord is: A.C.C.; V.V. V.; V.R.A.; Kampong; H.B.C. en Quick (N). Ieder elftal speelt derhalve 10 wed strijden. 2. Het ligt in het voornemen van den competitieleider een 3de klasse het leven te schenken. Als bakers zouden optreden: A. C.C.2; V.V.V. 3; Ajax (A); Kampong T U.V.C. Hier zou dan ieder elftal 8 wedstrij den spelen. Dit nieuws is echter nog niet officieel. 3. In de Zaterdagmiddagcompetitie, waaraan ook A.C.C. deel neemt, zal elke - 23 - A-FT-crs, begunstigt oase adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 23