ben ontvangen en alles hebben gedaan om ons het verblijf in hun stad zoo aangenaam mogelijk te maken. Misschien dat deze Schakel ook nog in Mayen en Homberg terecht zal komen. En daarom wil ik trachten, zoo goed en kwaad het gaat, een woord van dank aan onze Duitsche vrienden te brengen, in hun eigen taal. ,,Ich will diese Zeilen bezüglich unseres Ausfluges nach Deutschland nicht beenden ohne zu unseren Deutschen Fussballfreun- den kurz ein Dankwort zu sprechen. Zum Anfang danke ich, im Namen aller Mitglieden der Amsterdamsche Football Club den Herren des Vorstandes des Turn- vereins Mayen für den recht freundlichen Empfang in Ihrer schonen Stadt; für die aus- gezeichnete Versorgung und für den fairen Kampf gegen Ihre symphatische Mann- schaft. Sie können davon versichert sein, dass unsere Mitglieden sich auf Ihrem Ver- einigungsfest ja sehr gut amusiert haben. Diesen Frühlingsball werden wir nicht leicht vergessen. Wir werden am Oster- sonntag 1933 in Mayen immer eine recht schone Erinnerung aufbewahren. Und weiter danken wir auch herzlichst den Herren des Vorstandes des Homberger Spielvereins 1903 für den symphatischen Empfang in Düisburg, für den schonen, ob- wohl für uns sehr schweren Kampf, und für die freundlichen Worte welche Ihr Herr Vorsitsender zu uns gesprochen hat. Es war uns leider nicht möglich nach Beeindigung des Kampfes noch lange mit Ihren Mitgliedern zusammen zu sein, je- doch kann ich Ihnen sagen, dass wir uns Ostermontag 1933 immer mit Dank erin- neren werden. Und zum schluss zu beiden Vereinen: Turnverein Mayen und Homber ger Spielverein 1903: Empfangen Sie hierdurch den herzlichen Dank aller Mitglieder des Amsterdamsche Football Club für die recht schonen Stun- den welche wir in Ihren schonen Stadten erlebten. Auf Wiedersehen!'' En hiermede hoop ik te hebben voldaan aan den opdracht verslag uit te brengen van den .tweeden dag". Jongens het was lollig. Doet volgend sei zoen weer net zoo je best om A.F.C. een behoorlijk figuur te laten slaan. Misschien gaan wij dan met Paschen 1934 naar Wee- nen of zoo! WILLY. T.V. MAYEN—A.F.C. De eerste wedstrijd van onzen trip naar West-Duitschland werd met eenige angst tegemoet gezien. Een deel der spelers had 's morgens het veld bezichtigd en het wa ren werkelijk geen opgewekte verhalen, die we daarover te hooren kregen. Een en an der zal u elders in dit blad worden verteld, ik zal mij tot den wedstrijd zelve bepalen. We stelden ons in de volgende opstelling Zoodat we met invallers voor Lungen en Knopper aantraden. Dat we ons niet direct thuisvoelden is begrijpelijk en onder luide aanmoedigingen van het vrij talrijke publiek was Mayen het eerst in den aanval en onze achterhoede kon haar talenten toonen. Deze bleken voldoen de te zijn, want de goed samenspelende Duitsche voorhoede kreeg niet veel kans tot schieten. Vooral Nees was in vorm en Bé gaf herhaaldelijk niet thuis. Meyer speelde nogal angstig en dacht stellig meer aan z'n pas herstelde knie dan goed was voor z'n spel. Na een kwartiertje kwamen we echter op dreef. Met forsche trappen zette Nic z'n voorhoede aan het werk en spoedig bleek, dat onze vleugelspelers speciaal Roelof hun tegenspelers in snelheid de baas waren en met snelle rennen werd het Duitsche doel bestookt. Toch was het Mayen dat eerst scoorde. Uit een voorzet van links belandt den bal bij den vrijstaanden rechtsbinnen, die geen moeite heeft Bé te passeeren. Dit doelpunt spoort A.F.C. tot nog groo- tere activiteit aan en kort voor rust benut Dio een voorzet van Roel. Na rust laat ons elftal enthousiast voet bal zien. Nic Neseker is in grootschen vorm. Een vorm zooals wij dit geheele sei zoen nog niet van hem gezien hebben. Ook Nesenberend speelt prachtig, zoodat Bé het niet moeilijk heeft. Hun voorbeeld in spireert de anderen maar ook de Duitsche achterhoede speciaal de keeper is zeer goed. Toch was het winnende doelpunt een fout van hem. Een ver hoog boogschot van Wim Burger, denkt hij over de lat te zien gaan en als hij op het laatste moment z'n vergis sing bemerkt, is het te laat en heerscht er vreugde bij de enkele A.F.C.-ers, die het elftal hebben vergezeld. °P: Dorlas Meyer Nesenberend Uiterwijk Neseker Dijkhuis R. v. Nek Ellens Hermer.s Burger v. d. Valk A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 22 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 22