toch wel gepakt worden door het schitte rende wat de Rijn bood onder een strak blauwen hemel; van de in prachtige bloei staande vruchtboomen; de Drachenfels, ja te veel om op te noemen. Het was fijn in één woord. Ik heb genoten. Tegen 1 uur arriveerden wij te Duisburg, waar wij door een zeer sympathiek be stuurslid van de Homberger Spielverein 1903 werden begroet. Voor wij goed en wel het station uit waren was een onzer leden reeds wederom verloofd. Het is ongeloofe- lijk, maar waar. Ik heb nooit geloofd aan liefde op het eerste gezicht, maar ik moet nu toegeven dat het bestaat. Wij zochten een restaurant op en lunchten smakelijk en gezellig. Behalve Piet Donaghy die per sé kip wilde hebben. Hij heeft het beest dan ook gekregen, maar meer ook niet. Af te halen was er niets. Zoo iets noem je in Holland vel over been! Nadat aan de voet van Bismarck nog een keurige foto was gemaakt, wij een heel gezellig smoesie met een Nazi hielden, lie ten wij ons door een tram naar het veld van de Homberger Spielverein rijden. Nees vond het tarief van de Düsburger Strassebahn te duur en protesteerde luid, wilde zelfs op een kinderkaartje rijden, hetgeen niet ge lukte. Er was ook een snaak die Herr ..Konduktur om een „überstapchen" vroeg. Gelukkig werd er al weer eens gelachen, en wij arriveerden op het veld. Ik zeg veld. maar bedoel kolenmijn. Het veld was slechts zwart kolengruis (zit trouwens nog in mijn keel). De spelers fronsden de wenkbrauwen, doch vonden het toch wel lollig nu weer eens op een ander klein gruis te spelen. In Mayen was het keurig grijs, hier pik zwart. Maar je moet, spe ciaal in het buitenland, alles meemaken (ik geloof trouwens dat wij niet veel gemist hebben!). De kleedkamers wdren tamelijk klein, en de atmosfeer zeer benauwend, daar zich voor ons reeds eenige elftallen zich ver kleed hadden. Tenminste, ik vermoed dat dit de oorzaak was. Om 4 uur begon onze tweede „Ausland- kampf". De voorzitter van de Homberger Spiel verein 1903 verwelkomde ons elftal op het veld met een zeer hartelijke speech, en ik heb bewondering voor Dick Bessem voor de keurige woorden welke hij uit dank tot den voorzitter sprak en hem een mooi geschenk aanbood. Onder de oogen van een zeer talrijk op gekomen publiek begon de wedstrijd. Ik zal deze niet technisch verslaan. Over dit ge deelte ontfermt zich een derde collega. Ik moet alleen toegeven, dat ik voor de rust als Herr Linienwachter, mij niet be paald prettig voelde. Toen het na 20 minu ten 4—0 stond, parelde koud angstzweet op mijn voorhoofd. Maar dan de eerste 2 goals van Homberg! Zoo clean buitenspel, zoo verschrikkelijk, dat ik bijna mijn arm uit het lid heb gezwaaid. Laat ik zonder overdrijven zeggen, beide malen stonden de spelers van Homberg minsten 15 meter bui tenspel. De scheidsrechter vond het blijk baar heel gewoon en gaf rustig goal. Na dit tweede doelpunt kon onze captain zich niet langer inhouden en voegde den arbiter toe: ,,Herr Scheidsrichter spelen wij nou met of zonder buitenspel?" Gelukkig verstond de goede man qeen Hollandsch. In ieder geval hebben onze jongens zich gelukkig bijtijds hersteld, en verloren wij met de zeer behoorlijke cijfers 5—3. Hom berg had een zeer goed elftal en speelde beslist sterker dan het onze, zoodat de overwinning volkomen verdiend was. Bé Dorlas verdedigde zijn doel op keuri ge wijze, hoewel het voor hem nu niet be paald een lolletje was, want na eiken uit val zag hij er uit als een mijnwerker. Verder wil ik Brouwer nog noemen, die onze drie doelpunten voor zijn rekening nam, en Daantje Ellens, welke een keurige partij speelde en onvermoeid zwoegde. Hoe kan het ook anders, wanneer je, om in training te blijven, vroeg je bed opzoekt. In de rust geraakte Nic. Neseker gebles seerd en werd vervangen door Wim de Tippelaar, welke volgens Ben Smits reeds zoover was hersteld dat hij van den dokter driekwartier per dag mocht wandelen. Na afloop van den wedstrijd hebben wij in hoog tempo doorgewerkt. Na ons vlug te hebben gewasschen en gekleed per auto bus naar het vereenigingslokaal van de Homberger Spielverein. Hier hadden wij precies 10 minuten den tijd. In deze 10 mi nuten heeft de voorzitter ons nog zeer har telijk toegesproken, en heeft aan Dick een keurig schild met het wapen van Homberg overhandigd. Wij deelden aan onze Duit- sche vrienden A.F.C.-insignes uit. Cheers, handen drukken, bedanken, auf wiedersehen, en weer verder per autobus naar Duisburg waar onze trein wachtte, tenminste tot 7 uur 10, maar wij zijn geluk kig op tijd gekomen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 20 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 20