tezonstralen hem, noch mij meer konden red den en dat ik me toen maar in mijn kuische etui heb teruggetrokken. Ook herinner ik me nog zwakjes, dat ik 's morgens tegen zevenen eenig gerucht gehoord heb, dat ech ter niet in staat was me uit mijn lethar- gischen toestand op te roepen, en pas nader hand drong het tot me door, dat dit het wapengekletter van de aftrekkende AFC- cohorten geweest moet zijn, die me snoode- lijk in den steek hadden gelaten. Op dat moment (ik meen toen ik bijkwam) was ik dankbaar alleen te zijn, (want ik heb een afschuw van katten 's morgens) en aldus tevens verlost te zijn van de pijnlijke taak om ook nog een opstel te moeten schrijven over het verdere verloop. Er zijn nu eenmaal grenzen! Rest me nog te zeggen, dat ik van Herr Wirt Wagner en zijn dochter niet te ver geten) hartroerend afscheid heb genomen. Het was weer een echte gezellige AFC- tour, waaraan we nog lange, lange jaren zullen terugdenken. Een volgende maal houd ik me dan ook desnoods ongevraagd minzaam aanbevolen. CRACHOT. Gevolg gevende aan den opdracht ,,jij schrijft maar over den tweeden dag", neem ik de pen en begin. Mijn collega van ,,den eersten dag zal, naar ik aanneem, wel geëindigd zijn bij het einde van het Frühlingsball. „Schön war es Prachtig. Gewoon een reuze feest. En dat juist in Mayen waar A.F.C. kwam voet ballen. Wanneer ik nog denk aan die leve Gre- tel; aan de Kalte Ente"; aan „Wenn am Sonntagabend die Dorfsmusik spielt"; aan maar nu ben ik toch fout, want mijn opdracht luidt: tweede dag". Och, eigenlijk is er niet veel verschil tusschen geweest. Ik kan practisch meteen door gaan. Om 4 uur vond ik, gearmd met onzen steeds in training-zijnden captain, mijn ka mer, waar mijn vriend Benni reeds zalig droomde over het thema „warum ist es am Rhein so schön En om half zeven had reeds iemand de zeer verregaande brutali teit ongeloofelijk ruw op de deur te ranse len. Och, als je een dagje uit bent, moet je den tijd weten te benutten! Een kreet van genoemden vriend Ben deed mij klaarwakker schieten. „Kom eens vlug, moet je nou eens kijken!" Ik vloog mijn bed uit en zagniets! Ben lag met zijn horloge in zijn hand en snauwde mij toe „om half zeven laat je boe ren opstaan, maar geen geciviliseerde voet ballers uit Mokum!" Maar Herr Führer dulde geen tegen spraak. Wij werden gewoon uit bed ge sleurd. Op den gang was het een stilleven. Veel verdwaasde gezichten, niet bepaald uitgeslapen: elkaar vragend of het waar was, dat wij moesten vertrekken. Of het noodig was je op Tweeden Paaschdag te scheren: of het geen geintje was dat wij vanmiddag weer moesten voetballen, enz. Herr Führer had ontzaggelijke pech, want zijn sokken waren weg. De spelers leefden totaal met hem mee. en er werd onder tafels en stoelen gezocht. Tot wij eindelijk tot de ontdekking kwamen, dat de goede Dick de dingen aanhad! Met zeer veel moeite verscheen ons edele 21-manschap aan het ontbijt, werd daarna in een autobus geladen, en vergezeld van den ook reeds zoo vroeg-op zijnden voor- zitter en secretaris van de Turnverein ..Mayen welke zich tusschen haakjes, als prima gastheeren hadden laten kennen, werd naar het station gereden. Het afscheid van Mayen was aandoenlijk. Hoeveel han den ik aan het Baknhof wel gedrukt heb, T"- U2337 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 18

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 18