ONZE TOER NAAR DUITSCHLAND. Goede sportieve resultaten. Een prachtig geslaagde reis. N.V. W. H. EILERS Dat was in geen jaren gebeurd; A.F.C. op tour in den vreemde. Eerlijk gezegd, hadden we ons eigenlijk ook wel een beetje te lang neutraal gehouden en deze trip be loofde dan ook weer een evenement te wor den. Uit het grijze verleden doemden weer zalige herinneringen op aan den schoonen tour naar Straatsburg en aan dien roem- ruchten tocht nog vóór den oorlog naar Ver- viers en Aken, toen we nog jong en onder nemend waren. Maar toen ik het groote nieuws hoorde, voelde ik me opeens weer jong worden en kreeg ik opeens zoo'n ,,bi- schen Sehnsucht". Toen ik verder nog hoorde, dat het den eersten Paaschdag tegen Mayen zou gaan, kwam ik plotseling tot het besef, dat mijn kansen om onze jongens als buitenbeentje te kunnen vergezellen plotseling met min stens 100% gestegen waren. U moet n.l. weten, dat mijn betere helft in deze Mayen- sche contreien zoo'n beetje geboren en ge togen is en waar zij er tot in 't diepst van haar ziel van overtuigd is, dat het in dit af gelegen Eiffelland ,,kein Böses gibt zag ik me 's Zaterdagmiddag tegen eenen aan het Centraal Station in gezelschap van een 21-tal jeugdige enthousiasten en reisgenoo- ten, die altegader door de zorgzame club- vaders Schaf en Galli alsmede door tal van bezorgde en aanhankelijke vrouwelijke re laties behoedzaam in de Duitsche trein wer den gestuwd, waar we door de goede zor gen van onzen vriend Dick allerkeurigst werden ondergebracht. De stemming zat er direct al in en dat was wel noodig, want „it would be a long way". Onmiddellijk werden de noodige bridge-koppels geformeerd, terwijl de niet- kaarters spoedig in een rumoerig debat ver ward waren, waarbij o.a. bleek, dat het liefelijk oord Mayen een schier onuitputte lijke bron voor soms minder liefelijke lime ricks vormde. Waar er voorts nog tal van andere nuttige bezigheden waren, zooals het ontvreemden van elkanders Paasch- brood, het keuren van het bier in de Spei- sewagen, enz., enz., waren we aan de grens voor we het wisten. Met de visitatie liep het nog al los en zonder ongelukken wer den we alle 22 het Duitsche gebied binnen geloodst. Oonze jongste club-vader had hier de attentie ons op home-made kippenbroe 1- sel te onthalen (nog warm van het hok), welk internationaal Paaschgerecht ons weer de noodige kracht gaf om Keulen in tiptop conditie te bereiken. Hier moesten we he laas onze goede ,,D" verlaten en hadden we ruim anderhalf uur den tijd, dien we benutten om een etablissement in de bin nenstad onveilig te maken, waar we ons aan spijs en bier laafden. Het was maar goed, dat ons bezoek juist op een stil uur plaats vond, waardoor Goddank deserties werden vermeden. Nu begon het zwaarste deel van de reis. ELECTRO- nOTOREM en Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletick Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductie! SCHAKELTOE - BYGRÖEHEVLUD.idPOLLtXÓ^^TEL LE N ■fcLÊCTROTEXttHISCHE. AMSTeRDAM.c.;. - 15 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 15